Edward nie żyje, Zosia zaginęła...

  • 04.03.2021, 13:05
  • rpr
Edward nie żyje, Zosia zaginęła...
Smutne informacje o łąbędziach ze stawu na Kruczej od oleśnickiej ekolożki...

"Edward umarł...  We wtorek doktor Tomasz Grabiński przekazał mi tą smutną wiadomość. Od wczoraj zbieram myśli, ale wiem że wiele osób czeka na wiadomość" - informuje Sylwia Urbanek.

"Edward był w dobrej kondycji jeszcze o godzinie 16 w poniedziałek, kiedy Beata Uciechowska sprawdzała na stawie łabędzie .Prosiłam ją o to, bo kiedy byłam o 12, Zosia zachowywała się dziwnie, nerwowo ocierała głowę o tułów i nie miała mocno sztywnych skrzydeł. Zosia kilka razy wchodziła do gniazda od strony Kruczej, wypłynęła na chwilę, kiedy na stawie pojawiła się Beata i ponownie weszła do środka .Od tamtej pory na stawie nie widać Zosi. W poniedziałek ok. 21 - 22 zastałam konającego Edwarda blisko brzegu i odwiozłam do Ośrodka. Wszystko wskazuje na to, że Zosia również umarła, ale powinno się sprawdzić gniazdo" - opowiada oleśnicka ekolożka.

Co było przyczyna zgonu ptaków?

"Zgony naszych łabędzi są o tyle zagadkowe, że wystąpiły w bardzo krótkim czasie od pojawienia się pierwszych symptomów choroby. Urząd Miasta Olesnicy jest w kontakcie z doktorem i wierzę, że zbadają dokładnie, co było przyczyną nagłej śmierci naszej pary z Kruczej. Jeśli ktoś ma dostęp do kajaka, łódki i może popłynąć ze mną do gniazda -może uda się tam wpłynąć, aby ją zabrać żywą lub martwą" - apeluje pani Sylwia.

rpr

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

@
@ 05.03.2021, 10:44
zw-kowalski. Zajmij się swoją Szwecją.
$
$ 05.03.2021, 10:42
Ale śmieszne.
pisiolud
pisiolud 05.03.2021, 08:56
Szkoda że go nie nazwali 'Jarosław'...byłaby jazda!
EE
EE 04.03.2021, 19:44
W dniu wczorajszym pojedynczy łabąż kierował kierował się nad moją posesją w Twardogórze w stronę doliny baryczy -kierunek Milicz . Być może Zosia
zw-kowalski
zw-kowalski 04.03.2021, 18:46
W Angorze nr 4 z 2019 jest podane ile zwierząt zjada przeciętny człowiek. Można się przerazić. Zjada przeciętnie 7 tys zwierząt.11 krów. 80 indyków. 30 owiec. 27 świń. 2 400 kurczaków. 4 500 ryb. Ile potrzeba wody, energii i nawozów aby wyhodować tyle zwierząt ?
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 04.03.2021, 14:34
Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie. Nie, prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie.
Anthony Peake
.
. 04.03.2021, 15:54
Powiedz to Bronsiowi w kontekście zwolnienia byłego sekretarza Zbigniewa Rybaka.
zw-kowalski
zw-kowalski 04.03.2021, 18:41
Ale wcześniej Bronś , A.P. Szachnowski grali w jednej drużynie a teraz Bronś jest taki zły ?
.
. 05.03.2021, 08:38
Zmienił się.
zw-kowalski
zw-kowalski 05.03.2021, 09:46
Kropka. Zmienił się Brons czy A.P.Szachnowski i Z. Rybak
A.
A. 04.03.2021, 13:42
Co za głupota nazywać łabędzie ludzkimi imionami? Poza tym po polsku mówi się, że zwierzę zdechło a nie umarło. Antropomorfizacja ptaków?
.
. 04.03.2021, 13:30
Jezu ludzie kogo to obchodzi. Zajmujecie się śmiercią zwierząt?? To jest naprawdę żenujące. Ludzie umierają, a wy płaczecie nad zwierzętami.
zw-kowalski
zw-kowalski 04.03.2021, 14:53
KROPKA. Przy obchodzeniu tzw święta ŻW cytowałem z nr 51 Angory listy kancelarii pomocy społecznej do Pana Ikonowicza. Nie kwestionuje on praw zwierząt ale ze smutkiem stwierdza, że zwierzęta mają większe prawa niż niektóre osoby starsze i wykluczone społecznie. Sam burmistrz Oleśnicy nie wykonuje przepisów Konwencji o prawach człowieka w zakresie opieki społecznej. W listopadzie i grudniu na skutek złej strategii rządu odnośnie pandemii zmarło o 40 % więcej osób niż rok wcześniej. I to nie z powodu samego wirusa.
No
No 04.03.2021, 16:10
Dokładnie tak!

Pozostałe