Opuszczona budowa na Pułaskiego w Oleśnicy

  • 03.03.2021, 09:14
  • rpr
Opuszczona budowa na Pułaskiego w Oleśnicy
Sprawę nagłośniła "Panorama Oleśnicka". Urząd Miasta przedstawił wyjaśnienia. Teraz problem zajął się radny opozycji.

Oto post zamieszczony przez Pawła Bielańskiego, radnego Oleśnicy Razem:

"Od jesieni 2020 roku Urząd Miasta Oleśnicy realizuje zadanie pn. "Budowa odcinka drogi o nawierzchni utwardzonej z kanalizacją deszczową w ulicy Pułaskiego wraz z sięgaczem". Na inwestycję z miejskiego budżetu przeznaczono 980 tysięcy złotych. Według informacji podanych Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta inwestycja powinna być zakończona w ciągu 90 dni. W informacji o wyborze wykonawcy (skan w komentarzu) podano, że umowa miała być zawarta 2 września 2020 roku. Nawet gdyby umowa była zawarta kilka dni później to zadanie powinno być ukończone do końca 2020 roku.

Tymczasem droga nie jest ukończona nawet w połowie! A sięgacz ulicy Pułaskiego na początku marca wygląda jak porzucony plac budowy. Zdenerwowani mieszkańcy nie mogą uzyskać w Urzędzie Miasta żadnych konkretnych informacji o terminie zakończenia prac. Są zażenowani zupełnym brakiem nadzoru inwestycji ze strony miasta. Zostali pozostawieni sami sobie. Aby dojść do swoich domów zbudowali prowizoryczny pomost z drewnianych palet. W deszczowe dni brną w błocie. Od kilku miesięcy nie ma mowy by do sięgacza ulicy Pułaskiego dojechała karetka pogotowia czy Straż Pożarna.

Według relacji mieszkańców ostatnie pracę wykonywano na początku grudnia 2020, od niemal 3 miesięcy na budowie nie dzieje się praktycznie nic. Byłem na miejscu by potwierdzić otrzymane zgłoszenie. Plac budowy wygląda dokładnie tak jak opisują mieszkańcy z ulicy Pułaskiego.

Po błyskawicznym remoncie nawierzchni sięgacza Mikołajczyka, który trwał nieco ponad miesiąc, w innej części Rataj od pół roku nie można ukończyć zadania wartego niemal milion złotych. Sytuacja jest absolutnie niedopuszczalna.

Nie wiem czy burmistrz Jan Bronś, który podpisał umowę zna tą sprawę. Na prośbę mieszkańców skierowałem pytania bezpośrednio do Naczelnika Wydziału Architektury i Budownictwa UMO".

Przypomnijmy, że sprawę nagłośniła "Panorama Oleśnicka".

Po jej publikacji w lutym tego roku Urząd Miasta błyskawicznie zamieścił komunikat, w którym poinformował m.in., że "Harmonogram prac ulega zmianom spowodowanym niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, ale na dzień dzisiejszy termin zakończenia inwestycji, zaplanowany na koniec marca tego roku, nie jest zagrożony. Na ul. Pułaskiego, na całym odcinku objętym inwestycją ułożona została kanalizacja deszczowa. W związku z trudnymi warunkami gruntowo - wodnymi konieczne było dodatkowe wbudowanie drenażu odsączającego korpus drogi. Na łączniku wykonano już część podbudowy i aktualnie trwają na nim prace związane z układaniem krawężników zamykających przyszłą nawierzchnię z kostki betonowej. Prace na głównym ciągu ul. Pułaskiego są wstrzymane do czasu poprawy warunków atmosferycznych".

rpr

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (39)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 05.03.2021, 01:03
Bronś sam sobie zaprzecza. Zaczynając inwestycję na Pułaskiego nie wziął pod uwagę zimy, czyli pewien był , że zimą będzie lato. Budując otwarte lodowisko, musiał być przekonany o tym, że będzie siarczysta zima, inaczej takie lodowisko nie ma sensu. Przyznacie, założenia dziecka z podstawówki.
Prywatne miasto
Prywatne miasto 04.03.2021, 18:33
Pod domem Bronsia remont zrobili bardzo szybko, nawet kasę dołożyli. No ale władza to władza.
Wwwr
Wwwr 04.03.2021, 18:13
Co znaczy "wiadomo jaka byla pogoda". A jaka miała byc w zima? Chyba powinni sie z tym liczyc, rozpoczynajac prace w październiku. Te 2 tyg. mrozu w lutym zaważyły na przerwaniu prac od poczatku grudnia do marca?
adsadasda
adsadasda 04.03.2021, 17:13
Panie Bielański jak Pana lubię, to przestańcie już p.. głupoty. Fakt robota stoi, ale wiadomo jaka była pogoda. Co do ulicy Mikołajczyka to każdy mówi że Bronś ma nową drogę. Niech każdy sobie tam pojedzie i zobaczy co zostało zrobione. Do samego Janka dawno była droga, ale do budynków z tyłu już nie. Zaraz ktoś wyskoczy z ulicą Ogrodową że nie jest zrobiona. W tej sprawie pretensje do gazowni która od wielu lat zabiera się za wymianę sieci i zabrać się nie może. A wracają do Pana Bielańskiego. Panie Pawle proszę się zająć wrakami aut w Oleśnicy na Serbinowie jest ich masa.
.
. 05.03.2021, 10:09
Bo Bronś MA nową drogę. Przy okazji budowy drogi do budynków z tyłu, WYMIENILI kostkę na nawierzchni z przodu.
O podjeździe też warto wspomnieć...
ja bym się bał
ja bym się bał 04.03.2021, 19:59
Przestań pie....ć idź posłuchaj mieszkańców Pułaskiego co mają do powiedzenia, jeśli masz odwagę?
masz info?
masz info? 04.03.2021, 18:59
Mistrzu, jeden pan Bielański nie wystarczy, cóż z tego że jest najlepszym radnym kadencji, najaktywniejszym, reszta probronsiowych semaforów nie interesuje się zupełnie tym co się dzieje, a może ich Idol zabronił im się interesować?
zw-kowalski
zw-kowalski 04.03.2021, 18:33
Adsadasda. A co to tylko jeden radny w RM ? A ty analfabeta i nie umiesz pisać ? Jak czasami coś zgłaszam w urzędzie to oni zawsze się tłumaczą , że nikt im nie zgłaszał. Może oni chodzą innymi ulicami i nie widzą tych wraków. Koleś gdybyś ty widział co i jak potrafią robić Szwedzi przy - 20 -30 to być przestał takie bzdury pisał. W Polsce zima jest a nie sucha pora jak w innych państwach.
?
? 04.03.2021, 18:31
A co to jeden radny w Oleśnicy jest? A gdzie radni Bronsia? Dlaczego nic nie robią?
zw-kowalski
zw-kowalski 04.03.2021, 11:06
A czy Pułaskiego nie ma dzielnicowego ? Przecież dawno powinien dać mandat wykonawcy za zagrożenie dla zdrowia mieszkańców z powodu niezabezpieczenia terenu budowy.
.
. 04.03.2021, 09:42
Pamiętacie jak Bronś żalił się na sesji RM ,że przebudowa Mikołajczyka wiąże się tylko z uciążliwościami dla niego? Hmmm, bo w przeciwieństwie do Bronsia mieszkańcy ul. Pułaskiego potrafią latać. Jak ja Bronsiowi wtedy współczułem?
sPOcony Janek
sPOcony Janek 04.03.2021, 09:55
Zemszczę się .....
!
! 04.03.2021, 09:34
Obiecany przez Bronsia blask Oleśnicy w pełnej krasie!
Późny Gomółka
Późny Gomółka 04.03.2021, 09:00
Ten starszy Pan , otoczony równie wiekowymi matronami od dawna nie nadąża za współczesnym światem. Akademie pierwszo- majowe, i słuchanie samego siebie to jego świat.
.
. 04.03.2021, 08:42
Trzeba wspierać niezależne dziennikarstwo i radnych z OR. Skąd i od kogo dowiedzielibyśmy się o totalnej ignorancji Ratusza? Mikołajczyka przebudowano w trochę ponad miesiąc, z ulicą Pułaskiego "męczą" się już blisko pół roku!!! Czy te informacje znaleźlibyśmy w ratuszowej gadzinówce?
asdadsa
asdadsa 04.03.2021, 17:14
Pewnie ten komentarz zaraz poleci. Ale O24 nie jest obiektywna tak samo jak MO. Tyle w temacie. A szkoda.
Sitwie mówimy - RAUS
Sitwie mówimy - RAUS 04.03.2021, 09:57
Czas przerwać ten nieudany eksperyment !!!!
Ehhh
Ehhh 03.03.2021, 21:50
Pamiętam pewne hasło "Posprzątamy Oleśnicę"
Ewa Promil
Ewa Promil 03.03.2021, 20:30
Czy w tej firmie przypadkiem nie pracuje człowiek , który pracował w Urzędzie ?
dobry jest
dobry jest 03.03.2021, 19:53
I Bronś znowu zostawił mieszkańców bezradnych, tak jak to zrobił na początku epidemii.
Tak to wygląda
Tak to wygląda 03.03.2021, 20:03
Emeryt odcina kupony. Ma gdzieś mieszkańców. Najgorsza kadencja w historii
Kp
Kp 03.03.2021, 19:44
Ważne że siegacz Mikołajczyka pod domem Bronsia zrobili błyskawicznie i nawet kasy dołożyli.

Brak słów na tego emeryta w ratuszu
Holistycznie
Holistycznie 04.03.2021, 18:01
Pamiętajmy, że sołtys Bronś miał uszkodzoną piętę i kolano ..... więc ten łącznik mu się po prostu należał ....
Prawdziwek
Prawdziwek 03.03.2021, 18:32
Droga to nie zabawa na Stawach , tu trzeba się napracować.....
?
? 03.03.2021, 17:56
Firma kolegi burmistrza robi?
zw-kowalski
zw-kowalski 03.03.2021, 16:52
Tylko wam współczuć takiego burmistrza. Łącznik Mikołajczyka nie miał takich cyrków.
Historia budowy ul. Pułaskiego
Historia budowy ul. Pułaskiego 03.03.2021, 16:40
... ta ulica jest kończona. Znaczy w planach. w sprawozdaniach... W sprawozdaniach miała być oddana w ubiegłym roku, więc została przyjęta, żeby się sprawozdania zgadzały. A teraz to ona musi czekać na moce i luzy, bo są ważniejsze budowy, które się liczą do tegorocznego planu. Wiesz jak to jest no... Przyznaję, że ja nic z tego nie rozumiem. Zaraz, zaraz. No i co dalej będzie? W zasadzie to nic. Ale jakby ona weszła do tegorocznego planu na miejsce na przykład takiego z przyszłorocznego planu do tego z zeszłego roku, no... to może... może byśmy do jesieni skończyli. No a tak to wiesz... no... wszystko w rękach Boga.
pol
pol 03.03.2021, 11:16
Ale rozpier... Panie Bronś GRATULACJE , od października robić kawałek drogi. Burmistrz "wszech czasów"
Holistycznie
Holistycznie 03.03.2021, 12:53
Plac zabaw na Wilenskiej, obok Aidy, też już pół roku "robią" ....
.
. 03.03.2021, 10:39
Przestańcie z tym Pułaskiego, komu to potrzebne? SKATEPARK dla siedmiu dzieciaków to jest inwestycja na miarę tej kadencji.
zw-kowalski
zw-kowalski 03.03.2021, 16:49
Kropka. Przestań dyskryminować emerytów. My z balkonikami też będziemy tam śmigać ze swoimi balkonikami.
sPOcony Janek
sPOcony Janek 03.03.2021, 19:07
..... i pamiętajcie o pumptraku !!!!
Bastian
Bastian 03.03.2021, 10:29
Chyba trzeba to zgłosić do Prokuraturrrry ....

Pozostałe