Powstało nowe ugrupowanie na scenie politycznej

  • 02.03.2021, 14:38
  • rpr
Powstało nowe ugrupowanie na scenie politycznej
Powstało nowe stowarzyszenie samorządowców: „Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa”. Akces do niego zgłosiło już 50 wójtów, burmistrzów i prezydentów z regionu, w tym dwaj z powiatu oleśnickiego.

Wśród pomysłodawców nowego stowarzyszenia znaleźli się m.in. prezydenci Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry, Świdnicy i Legnicy, burmistrzowie Strzelina, Lądka Zdroju, Ząbkowic Śląskich czy wójtowie Walimia, Długołęki i Malczyc.

Projekt, o którym rozmawiamy nie jest przeciwko komukolwiek. Jest projektem za. Za budowaniem wspólnoty wbrew podziałom, za szukaniem tego, co nas łączy, wbrew temu, co mogło nas dzielić w przeszłości, za wspólną pracą - powiedział, otwierając spotkanie samorządowców, Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, lider projektu.

- Obserwujemy kolejne procesy centralizacyjne i trzeba powiedzieć, że są one raczej skutkiem pewnego planu na inną Polskę. Inną niż ta, w której chcielibyśmy żyć i pracować, inną niż ta, którą chcielibyśmy zostawić naszym dzieciom, inną wreszcie od tej, do której dążyła Solidarność i wyrośli z niej ojcowie założyciele nowego samorządu - zwracał się prezydent Wrocławia do zgromadzonych na Stadionie Wrocław.

Samorządowcy podkreślają, że nie jest ono ruchem politycznym, ale gospodarze dolnośląskich miast i miasteczek nie wykluczają wzięcia udziału w demokratycznych wyborach.

– Na razie Stowarzyszenie nie jest jednak ruchem politycznym. Są w nim osoby z różnymi poglądami, ale niczego nie wolno wykluczać – mówi tylko Arkadiusz Filipowski, rzecznik prezydenta Wrocławia.

Jest jednak rzeczą oczywistą, że to przymiarka do wyborów samorządowych w roku 2023.

Akt założycielski stowarzyszenia podpisali m.in burmistrz Twardogóry Paweł Czuliński i wójt Dziadowej Kłody Robert Fryt. Akces zgłosił też pochodzący z Oleśnicy wójt Długołęki Wojciech Błoński.

rpr

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

.
. 05.03.2021, 10:16
Partia bezpartyjnych. Takie pitu pitu było już u Dutkiewicza i zdechło.
satanus
satanus 03.03.2021, 09:02
Gnido gabrysiu, mówiłem tobie nie nakręcaj się tak...bo skończysz w piekle. Na niebo nawet nie licz pisomatołku!
As
As 03.03.2021, 08:04
Przyzwyczailismy sie do podziału obywateli na patriotów i wrógów, teraz funkcjonuje patriota i antyPiS. Ale antyPiS to często znaczy po prosu wróg. To tak, jak z PO czy to jest Koalicja Europejska czy Obywatelska to zawsze jest PO.
Jan
Jan 03.03.2021, 07:57
Samorządowcy z PO chcą funkcjonować, jako niezależne księstwa. A jak? Pokazał to np. śp. prezydent Gdańska P. Adamowicz sprzedając zaopatrzenie miasta w ciepło Niemcom.Niemcy mają co roku dochod 50mln pln, a byly śp. prezydent co miesiac 10tys pln jako szef RN tej firmy.
dr Lewatywa
dr Lewatywa 02.03.2021, 20:39
Oszołomie gabrysiu, aż ci piana z gęby kapie. Uważaj aby ci serduszko nie kipło pisomatołku!
Perturabo
Perturabo 02.03.2021, 19:58
Lewackie gnidy ***ją z PO, która na raty jest rozparcelowywania na części... Trochę do Płaczka Hoojowni, teraz gnidy spiepszają z tonącego statku... Reasumując mendy się przegrupowują byle być przy korycie... A lemingi zapatrzone w TVN im przykładną.... Ci ich będą dymać i ich dzieci, a te debile na nich zagłosują, bo..... PiS... Zyeby
no nie!
no nie! 03.03.2021, 09:45
i ty tu się przylazłeś z MO??? -to jak piszesz i co piszesz to jest jak kloaka -chory człowiek!Za chwilę tu będzie bagno takie jak na MO!
dr Lewatywa
dr Lewatywa 03.03.2021, 09:50
Szkoda gada, ten 'per' to pisomatołek oszołom gabryś we własnej osobie!
Pozoracja
Pozoracja 02.03.2021, 18:50
Związek zawodowy wójtów, burmistrzów i prezydentów. Ciekawe, która gmina i za jakie pieniądze obsługuje ten twór.
wyborca
wyborca 02.03.2021, 18:40
Platforma się przegrupowuje.

Pozostałe