Oddział chirurgiczny szpitala w Oleśnicy zostanie bez lekarzy

  • 01.03.2021, 16:10
  • OAI
Oddział chirurgiczny szpitala w Oleśnicy zostanie bez lekarzy
Niebezpieczeństwo takiego scenariusza kreśliła "Panorama", kiedy dyrektor Wywrot podpisywał umowę z prywatną spółką.

Spółka Zakład Leczniczy Chirurdzy z Brzegu złożyła wypowiedzenie umowy na świadczenie usług w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy.

Wypowiedzenie ma trzymiesięczny termin. W tym czasie zostanie ogłoszony konkurs na świadczenie usług medycznych. Czy uda się zapewnić ich ciągłość? Sytuację może uratować fakt, że szpital w Oleśnicy ma obecnie charakter covidowy.

Spółka miała narzekać na promowanie oddziału ginekologii i oceniać krytycznie  plany rozwojowe szpitala. Ale zapewne po prostu dostała lepszą ofertę w innej placówce. Spółka musi zarabiać, a szpital  od października 2020 przyjmuje tylko pacjentów z koronawirusem. A trzecia fala pandemii powoduje, że o odmrożeniu oddziałów nie ma na razie mowy.

Poprzednia załoga - w tym tak doświadczeni lekarze jak Zbigniew Krawczuk, Marek Snowyda, Adam Masternak - odeszła, kiedy swoje rządy rozpoczął w oleśnickim szpitalu duet Krzysztof Wywrot i Gizela Jagielska. 

 

OAI

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Szok
Szok 03.03.2021, 19:41
Brawo Bronś i jego Marysia z Powiatu
smutna prawda
smutna prawda 02.03.2021, 11:13
Sitwa rozp....ła Szpital w dwa lata.
no tak
no tak 02.03.2021, 10:51
to było do przewidzenia - zespół młodych chirurgów nie wysiedzi długo w upadającym żle rokującym szpitalu bez perspektyw a do tego z tak złą opinią no i sobie .............poszli przecież nie będą sobie marki psuć bo to jest zespół chirurgów prywatnych i całe życie zawodowe przed nimi
tak
tak 01.03.2021, 21:02
Jakimcową zróbcie dyrektorem-zna się
po jednych pieniądzach
po jednych pieniądzach 01.03.2021, 22:47
Razem z Susidko.
Brutus
Brutus 01.03.2021, 20:46
Stępień podzieli los Kocińskiego. Już Bronś się o to postara.
Rex
Rex 02.03.2021, 11:41
Stępień Kocińskiemu do pięt nie dorasta.
.
. 02.03.2021, 13:58
Stępień Kocińskiemu do pięt nie dorasta a Bronś Kołacińskiemu.
"Brawo" PIS
"Brawo" PIS 01.03.2021, 20:27
Ciekawe jak powiatowy PiS zje tę żabę. Kolalicja z ugrupowaniem Bronsia, które wspólnie z Platformą rozpirzyło poprzednią dyrekcję (Dybizbański, Rogalski) i tym samym pogoniło wielu lekarzy, już odbija się czkawką. Ale jak za cenę stanowiska wicestarosty (Stępień), jednego członka zarządu (Jakimiec) i dwóch stanowisk przewodniczącego komisji traci się rozum, to cóż poradzić. Trzeba za kolejny szpitalny kryzys beknąć.
Co sie dzieje
Co sie dzieje 01.03.2021, 20:06

No prosze kolejni lekarze nie dają rady. A ile pracowników odpadło. Czy tego nikt nie widzi co sie tam dzieje. Co jeszcze musi sie stac aby radni przejrzeli na oczy . Wystarczy porozmawiac z personelem tam pracujacym i wszystko bedzie jasne .
No
No 04.03.2021, 16:13
Mała strata i tak nie leczyli ludzi byli nie udolni i leniwi
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 20:26
Prosta sprawa. Należy porozmawiać ze średnim personelem i będzie wiadomo o co chodzi. Gdy byłem kilka dni w szpitalu MSWiA w Kielcach to mam szacunek dla średniego personelu a nie do lekarzy. Lekarz źle wypisał kartę informacyjną, źle wystawił receptę. Nie wystawił zwolnienia lekarskiego. A jaką kasę w pandemii ma lekarz a jaką sanitariusz czy salowa. lekarze nie widzą co to znaczy zmieniać rękawiczki między badaniem jednego pacjenta a później drugiego.
isis
isis 02.03.2021, 07:09
to tam jest oddział psychiatryczny-i szwedów też leczą, no,no.
Zwkowalski
Zwkowalski 02.03.2021, 15:53
Isis. Nie mam wpływu na twój tok myślenia. Inwektywy to jedyne na co takich jak ty stać. Myślisz jak w ZSRR. Nie pasuje pogląd to wpisuje się w kartę informacyjną schizofrenia paranoidalna bezobjawowa. A ty kolejny z setek psychiatrów na a tym portalu ?
Fan
Fan 01.03.2021, 18:46
A co się dzieje z panem K .W ciekawe
@@@@@@😈
@@@@@@😈 01.03.2021, 18:37
😡🤬😡🤬😡🤬😡🤬😡🤬😡🤬😡🤬😡🤬
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 18:24
Curva. Będąc w LO w Oleśnicy miałem łacinę. I było tam coś takiego jak przysięga Hipokratesa. Tak jest gdy w służbie zdrowia jest styk praktyka prywatna a państwowa służba zdrowia. Takich cyrków w Szwecji nie mamy. Choć lekarze narzekają na to, że nie mogą mieć prywatnych gabinetów.
lolo
lolo 02.03.2021, 15:45
Czyli mogłeś leczy
SIARA
SIARA 01.03.2021, 18:53
Szwecja jest idealna i zw-kowalski też.
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 19:04
SIARA. Pisałem setki razy na tym portalu. Królestwo Szwecji nie jest idealne. Nie ma takiego państwa. natomiast w kontekście Polski to jest jakby raj. Wyobraź sobie, że drugi rok mimo pandemii nie muszę nosić maseczki. Lekarz rodzinny przyjmuje mnie na badania kontrolne osobiście, bez maseczki. Nie wygląda jak kosmita w Polsce. Ma na wizytę około godziny. Popatrz na listę składek dla kogoś na tym portalu bo państwo zawala sprawę. Co tydzień zbieracie na kogoś bo może umrzeć.
ja
ja 01.03.2021, 20:29
to jak tam siedzisz to siedź i nie marudź
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 20:32
Do @ja. Jak byłem w szpitalu MSWiA w Kielcach to wysłałem na FB zdjęcie kolacji. Znajomi pytali czy jestem w kolonii karnej lub czy obóz koncentracyjny nie otworzył pokoi gościnnych aby turyści osobiście sprawdzili jak wyglądają posiłki.
lolo
lolo 02.03.2021, 15:47
Znalazłeś się tam dla wyżerki?
nie ma z kim gadać
nie ma z kim gadać 01.03.2021, 18:09
Snowyda czy Masternak pewnie by wrócili do Szpitala z chęcią, ale nie zrobią tego kiedy rządzi Bronś z sitwą.
666
666 02.03.2021, 17:04
A co ma Urząd Miasta do szpitala jak szpital należy pod Starostwo??????
nie ma z kim gadać
nie ma z kim gadać 02.03.2021, 17:45
Ja nie piszę o Urzędzie Miasta tylko o Bronsiu i jego ludziach (Susidko, Horbacz, Efinowicz i inni) przypomnij sobie zdjęcie Sztabu Wyborczego Bronsia. To jest sitwa, układ do tego dochodzi Jakimiec która je Bronsiowi z ręki. Teraz rozumiesz?
Oleśnico, do dzieła
Oleśnico, do dzieła 02.03.2021, 10:26
No, to jest motywacja, aby pogonić Bronsia i jego semafory !!!!
Ja
Ja 01.03.2021, 17:47
Patrzą tylko na kasę, a dobro pacjenta mają w d...pie. Ot i cała prawda.
!!!
!!! 01.03.2021, 16:43
Nie mówcie mi, że rządząca od 2018 roku ekipa pod przywództwem Bronsia nie niszczy nadzego szpitala. Skandal to mało powiedziane.

Pozostałe