BURMISTRZ: WYKRYLIŚMY NIEPRAWIDŁOWOŚCI NA SKALĘ, KTÓREJ W POLSCE JESZCZE NIE BYŁO!

  • 01.03.2021, 11:54
  • Źródło: Panorama Oleśnicka
BURMISTRZ: WYKRYLIŚMY NIEPRAWIDŁOWOŚCI NA SKALĘ, KTÓREJ W POLSCE JESZCZE NIE BYŁO!
Jutro nowe wydanie "Panoramy Oleśnickiej". Co nowego w tygodniku powiatu oleśnickiego?

3-MILIONOWA AFERA W POMOCY SPOŁECZNEJ
16 marca rozpocznie się proces oskarżonego pracownika. Ale wojewoda już żąda zwrotu 2,7 mln zł z odsetkami.

TYLKO W PANORAMIE SKANDAL! TAK SIĘ NISZCZY ZABYTKI
Porażająca bezczynność wojewódzkiego konserwatora zabytków w sprawie obiektów pokoszarowych w Oleśnicy.

LUDZIE SĄ OKROPNIE ZMĘCZENI
Dyrektor sanepidu nie ma złudzeń...

TYLKO W PANORAMIE Z OLEŚNICY DO "SZANSY NA SUKCES"
Jak wypadł nasz przedstawiciel w popularnym programie TVP.

TYLKO W PANORAMIE DLACZEGO ŚWIĘTO NIE ŁĄCZY
"Panorama" ujawnia, z jakiego powodu znowu w Oleśnicy odbyły się dwie osobne uroczystości w Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych.

KOSTKA ZOSTAJE
Deklaracje były inne, finał jest inny. Mieszkańców Wileńskiej ta decyzja nie ucieszy. Co obiecywał starosta Dżugaj? Co o całej sprawie sądzą mieszkańcy?

TYLKO W PANORAMIE PŁATNOŚĆ PO MIESIĄCU
Dlaczego Służby Ratownicze połowę kwoty za roczne prowadzenie ogrzewalni dostały już po miesiącu?!

POLICJO, RYGORYSTYCZNIEJ!
Radny Wojciech Bartnika, w obliczu trzeciej fali pandemii, wystosował apel do policji i poprosił władze miasta, aby też o to wnioskowały.

TYLKO W PANORAMIE JEST BRUDNO! CZAS NA POZIMOWE PORZĄDKI
A już to, co dzieje się na terenie szpitala za Feniksem, to zgroza!

LICZBA WZROSTÓW JEST NIEPOKOJĄCA
Dyrektor Powiatowego Zespołu Szpitali w Oleśnicy nie ukrywa, że sytuacja epidemiczna w powiecie zaczyna się mocno pogarszać.

TYLKO W PANORAMIE BĘDĄ POPRAWKI HERBU?
Radny opozycji zawnioskował, aby wznieść się ponad osobiste animozje i dokonać poprawek w herbie o Oleśnicy. Co odpowiedział mu burmistrz?

FUNDACJA MA ZWRÓCIĆ PÓŁ MILIONA
Fundacja Rehabilitacji ma oddać NFZ 433 tysiące złotych. Jej szef apeluje o wsparcie.

TYLKO W PANORAMIE ILE MANDATÓW ZA SMOG?
Wnioski z analizy danych są smutne - w ten sposób z kopciuchami nie wygramy.

SPÓR O ZASTRZEŻENIE LOGA
Dlaczego jedni chcieli zastrzec logo Oleśnicy, a inni nie? I  dlaczego w tej sprawie skarbnik odsyłała do burmistrza?

TYLKO W PANORAMIE NIEOSTROŻNOŚĆ CZY GŁUPOTA?
Kierowcy jeżdżą jakby z zamkniętymi oczami, drogowcy i miasto po nie naprawiają szkód po ich zniszczeniach.

ALEJA PROFESORA
Nie pochodził z Oleśnicy, ale ma dla niej swoje zasługi. Czy powstanie aleja jego imienia?

TYLKO W PANORAMIE CZY WŁADZA O TYM WIEDZIAŁA?
Czy władze Oleśnicy wiedziały, że przed rozpoczęciem działania ogrzewalni powinna być zgłoszona zmiana sposobu użytkowania budynku? Radny Paweł Bielański uważa, że było to konieczne. I czy zbadano wodę w obiekcie?

PARAFIALNE SELFIE
Zasadź fasolkę, zrób rodzinne selfie. Nietypowy konkurs w oleśnickiej parafii.

TYLKO W PANORAMIE LATA MIJAJĄ, REJESTRU NIE MA
Obietnice były jasne, terminy konkretne. A rzeczywistość? Kiedy w końcu umowy w Urzędzie Miasta Oleśnicy będą w pełni jawne?!

PANORAMA SYCOWA
Seksualna przemoc! Za obopólną zgodą?!
Radni i projektant spierali się o kolor dachów
Wymienią piece za darmo?
Sprawdzą prędkość w Ślizowie?
Zapomniana kostka na Kościelnej
Co z ta Kaliską?!
Ruszyła przebudowa ulicy Starzyńskiego
Czy to koniec ścieków w rowach?
Wiosna, czas na porządki w mieście i gminie
Rewitalizacja wokół przychodni

PANORAMA GMINY OLEŚNICA
Rozlicz PIT w gminie Oleśnica - na co idą Twoje podatki?
Drogowy dramat
Rośnie domowa przemoc!

TWARDOGÓRA
Ilu do zaszczepienia
10 uchwał na sesji
Bazylika z dotacją

BIERUTÓW
Wysadzili bankomat
Wesprą seniorów
Kiedy gaz w domach bierutowian?

 

Źródło: Panorama Oleśnicka

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

cytat z o2
cytat z o2 10.03.2021, 22:00
Do zdarzenia doszło latem 2019 r. w Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim. Jedna z pracujących tam sióstr zaginęła, a wraz z nią z kasy DPS-u zniknęło 470 tys. zł.

Czytaj także: Masowa apostazja. Opublikowano listę osób, które wystąpiły z Kościoła

Okazało się, że kobieta wszystkie pieniądze przekazała 45-letniemu Piotrowi K. Oszust miał ją uwieść i zaoferować, że zainwestuje pieniądze tak, by miała za co żyć, gdy dla niego odejdzie z zakonu. Mężczyzna zniknął jednak z pieniędzmi, a zakonnica zgłosiła się na policję.

Sąd Rejonowy w Opolu skazał Urszulę K. na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Kobieta musi także zwrócić skradzione pieniądze. Wyrok jest prawomocny.

Czytaj także: Afery ciąg dalszy. Wojna między burmistrzem a radnymi się zaostrza
Zakonnica padła ofiarą oszusta. Rozkochiwał w sobie kobiety, a potem okradał

Przed Sądem Okręgowym w Opolu toczy się odrębny proces przeciwko Piotrowi K. "Tulipan" miał popełnić 71 przestępstw na szkodę 100 osób, od których wyłudził ok. 2 miliony złotych.

Mężczyzna posługiwał się fałszywymi danymi i podawał się m.in. za żołnierza, windykatora, policjanta, czy detektywa. Wykorzystywał swój urok osobisty i rozkochiwał w sobie kobiety, a potem wyłudzał od nich pieniądze.
§§
§§ 05.03.2021, 12:14
Namolniak i zrzęda jednocześnie, Krzysztof A. Kowalski, gdyby skorzystał ze stosownego przepisu (§ 304 Kk) mógłby zawiadomić prokuraturę o "podejrzeniu popełnienia przestępstwa" przez wymienionych. Marudzenie obywatelu malkontencie w Internecie, to coś jak biegunka mentalna. Zadziałaj "tchórzu" internetowy ! Niech sprawiedliwości stanie się zadość.
Zwkowalski
Zwkowalski 05.03.2021, 13:56
Paragraf. Widzisz. W Polsce prokuratura nie przestrzega obowiązującego prawa. W przypadku ostatniego wyroku TK prokurator generalny twierdzi, że z dniem opublikowania wyroku przestała działać ustawa odnośnie tego prawa. W przypadku asesorów prokurator generalny nie stosuje odpowiedniego wyroku TK.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 02.03.2021, 22:04
"Tak się niszczy zabytki" - przez lata nikt z oleśnickich samorządowców palcem nie kiwnął dla ratowania tych obiektów z listy Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Ani Jan Bronś, ani Michał Kołaciński, ani nikt z miejskich radnych. Wszyscy swoją nieudolność, brak zaangażowania tłumaczyli prawem własności. Przez lata również oleśnickie media milczały w tym temacie.
Fajnie
Fajnie 02.03.2021, 20:36
Wszystkie jednostki gminy są powiązane przez osoby pracujące w nich. Pracuja tam całe klany mają tylko inne nazwiska.Tak jest w STBS w MOPS w Przychodni NFZ czy PSP. Tak wszystko się kręci w kółko.
Mròwa
Mròwa 02.03.2021, 20:12
Żadnego nadzoru ze strony gminy i włodarzy, Urząd Wojewòdzki spał i pełna samowolka złodzieja. Gdzie były audyty? Gdzie kontrola nadzorcza z UMiG??? Szukanie winnych się zaczęło. Polityka... ktoś chce zyskać a ktoś straci.
Ciekawe
Ciekawe 02.03.2021, 19:54
A gdzie nadzór w UMiG. Wszystko fajnie ale nikogo nie zastanawia fakt że wypłacono taka kwotę i nikt tego nie sprawdził.Panie z księgowości pracują tam wiele lat. To zastanawia?
V.I.P
V.I.P 02.03.2021, 19:18
W pierwszej kolejności powinna zostać ukarana ta osoba, ktòre narobiła tego bagna i nakradła ile wlazło! Złodziej pozostanie złodziejem. Szkoda, że nie obowiązuje u nas prawo Hammurabiego. Nie byłoby jak paznokietkòw sobie zrobić....
alfons
alfons 02.03.2021, 18:50
Złodziejstwo, sex-afery, malwersacje i plecaki Beaty cały Sycòwek. A marudzą, że u nas nudno :D lol
Mecenas
Mecenas 02.03.2021, 18:41
Gdyby pan burmistrz zatrudniał osoby kompetentne na dane stanowisko nie byłoby problemu. Najgorzej jak są to osoby z polecenia i tu jest problem. Tyle czasu przeprowadzać kontrole, gdzie osoby współpracujące z księgowością? Nic nie widziały.Słabiutko to wygląda.
G.
G. 02.03.2021, 18:37
Ludzie!!! Kobieta, ktòra zrobiła ten syf w MOPSIE w Sycowie -Pani Marta S. już tam nie pracuje. Bidula się zwolniła tuż przed wybuchem afery. Szczury zawsze uciekają pierwsze z tonącego okrętu.... A reszta pracownikòw została z tym bałaganem. Wspòłczuję tylko tym co muszą to posprzątać.
PRACOWNICA
PRACOWNICA 02.03.2021, 19:14
Tam nie ma co sprzątać będzie musiała to oddać i tyle!!!a p.Marta S. to wspaniała przyjaciółka p. Kapicy wspólne spotkania towarzyskie i nie tylko a teraz be!!!!
Arte
Arte 02.03.2021, 18:33
To teraz następni do kontroli z wydziału Ochrony Środowiska.
Łukasz.
Łukasz. 02.03.2021, 18:13
Panie Burmistrzu, mieszkańcy Miasta i Gminy Sycòw mają nadzieję, że wyciągnie Pan konsekwencje od osòb, ktòre były powiązane z tym procederem. Nikt nie ma zamiaru płacić za brak kompetencji. Zgadzam się z poprzednim komentarzem Tadeusza., słabe tłumaszenie kierowniczki, że o niczym nie wiedziała. No wybaczcie, była w tym czasie w kadrze zarządzającej. No bardzo przepraszam, była wtedy zastępcą kierownika a nie zwykłą sekretarką!!! Za co brała pieniądze...Ważne, że kasa się zgadzała a i pracka od 7.00 do 15.00 i pyk z torebeczką na zakupki. Trzeba umieć brać odpowiedzialność za swoje działania a właściwie za ich brak. Sycowski OPS w wydaniu obecnym to postPRLowski relikt dawnej epoki. P. Maniak zròbże Pan porządek bo tu trzeba ręki gospodarza. Mieszkańcy gminy nie dadzą się okradać!!!!!!!
Arek_wrc
Arek_wrc 02.03.2021, 17:55
Kur.... Teraz się dopiero obudził że stare budynki po czerwony w koszarach niszczeją???? normalnie Oleśnicki Sherlock Holmes! Wszyscy dookola wiedzą że jest to celowe działanie żeby w to miejsce wszedł deweloper.
Tadeusz.
Tadeusz. 02.03.2021, 15:54
Panie Burmistrzu, bardzo słabe tłumaczenie kierowniczki Mopsu że ona nie była wtedy kierownikiem ale przecież był zastępcą, funkcyjny dodatek się brało ale odpowiedzialności to już żadnej, czy ta pani chce zrobić z ludzi frajerów, myślimy że konsekwencje będą wyciągnięte....
MOPS wlkp
MOPS wlkp 02.03.2021, 09:43
P.Maniak ogarnij się i nie strasz mieszkańców!!!!Wojewoda w porozumieniu z Ministerstwem Finansów umożą tą kwotę ponieważ trafiła do świadczeniobiorców u nas po kontroli brakowało ok.20 decyzji i nikt gminy nie obciążył!!!Ma pan bardzo słaba kierowniczkę a ona bardzo słabe podwładne z zakresu świadczeń!!!!
PRACOWNICA
PRACOWNICA 02.03.2021, 08:05
Bez decyzji system nie wypuści pieniędzy!!!!tylko trzeba je było wydrukować i dać kontrolującym takie to trudne do zrozumienia!!!!!do krk
PK
PK 02.03.2021, 18:00
Osoba odpowiedzialna za ten bałagan w MOPS też zapewne tak myślała....i teraz są tego efekty....wspólczuję tylko pracownikom którzy zostali z tym syfem....ale można wszystkich pozwalniać ...chyba że sami to zrobią....ciekawe kto wtedy wypłaci całą gamę świadczeń, w tym 500+?
woj32
woj32 02.03.2021, 05:23
Opiekunki z Olesnickiego MOPS nie opiekuja sie podopiecznymi ,wpadaja na 5 minut . Nikt ich nie kontroluje.
MIESZKANKA
MIESZKANKA 02.03.2021, 00:11
Nie wykryliscie tylko kobietki z mopsu nie wydały setek decyzji na taka kwotę p.Burmistrzu!!!
krk
krk 02.03.2021, 06:52
Ale chyba ktoś musiał właśnie to odkryć, że były wydawane środki pieniężne bez tych decyzji .... ? Bo jak widać poprzednia władza miała to głęboko w d* w jaki sposób są wydawane pieniądze i czy jest to zgodne z przepisami... myślenie nie boli
H.
H. 02.03.2021, 08:39
A który burmistrz za to odpowiada?Czy już przesłuchał go prokurator?
O Boże....
O Boże.... 02.03.2021, 10:22
Jasiu ????
Non profit
Non profit 01.03.2021, 20:43
Gdzie kończy się wolontariat a zaczyna cyniczny geszeft?
.
. 01.03.2021, 20:33
Rano po Panoramę trzeba będzie podejść.

Pozostałe