Nowe otwarcie Platformy w Oleśnicy: z Piotrem Pawłowskim i wiarą w Jana Bronsia

  • 27.02.2021, 12:44
  • hag
Nowe otwarcie Platformy w Oleśnicy: z Piotrem Pawłowskim i wiarą w Jana Bronsia
Prominentni politycy Platformy Obywatelskiej nie mogli się nachwalić Oleśnicy i burmistrza Jana Bronsia. Na otwarciu biura partii odnotowano jedną znaczącą obecność i dwie nieobecności...

Po raz kolejny przecinano wstęgę i otwierano biuro parlamentarne Platformy Obywatelskiej w biurowcu Zacisza na Kochanowskiego w Oleśnicy. - To powrót Platformy - mówili jej  działacze.

W Oleśnicy pojawili się ważni politycy partii: Grzegorz Schetyna, Jarosław Duda i Michał Jaros. Spotkanie prowadził Wojciech Paszkowski, obecni byli radny Paweł Leszczyłowski i Sebastian Lelas. Cała trójka to oleśniccy działacze PO.

Politycy PO nie mogli się nachwalić Oleśnicy i burmistrza Jana Bronsia. - To miasto z dużym potencjałem, zawsze dobrze się współpracowało z Oleśnicą - mówił Schetyna. - Tutaj przeszłość spotyka się z przyszłością - tak obecną strukturę partii w mieście ocenił Duda. O świetnych kontaktach z mieszkańcami i wspólnych inicjatywach długo mówił Jaros, który powiedział, że to spotkanie jest pierwszą przymiarką do wyborów w roku 2023.  

W kontekście wyborów warto odnotować jedną znaczącą obecność i dwie nieobecności. Obecny na otwarciu był Piotr Pawłowski, były wiceburmistrz Oleśnicy, który rzucił legitymacją PO i założył Forum Rozwoju. Teraz poinformował, że jest (ponownie) w Platformie.

Nieobecni byli z kolei radni - miejski Robert Sarna i powiatowy - Jarosław Polański. To oni byli głównymi architektami zerwania sojuszu z Janem Bronsiem. "Panorama " już kilka miesięcy temu ujawniła, że nowe struktury partii będą budowane niejako poza nimi. Michał Jaros żartował, że jest sobota i być może obaj radni są na zakupach, ale jest jasne, że nowa PO jest budowana w kontrze do tej dwójki działaczy.

W kontekście pochwał adresowanych w kierunku burmistrza Oleśnicy pytano o ocenę tego, że Jan Bronś przestał być w koalicji z Platformą i związał się z Prawem i Sprawiedliwością. - Bywa tak, że emocje kłócą się z rozsądkiem. Wierzę jednak we współpracę z Janem Bronsiem - powiedział poseł Jaros.

Szerzej - we wtorek w Panoramie Oleśnickiej.

hag

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (89)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Jan
Jan 01.03.2021, 16:42
Platforma kojarzy mi się z "oszustami na wnuczka". Ci i ci mają na sumieniu najuboższych.
tadek
tadek 01.03.2021, 15:28
tfu, tfu, po trzykroć tfuu
#
# 01.03.2021, 12:35
Żal mi ich.
@
@ 01.03.2021, 12:33
zw-kowalski-nie ma Szwedzkich portali?
Zwkowalski
Zwkowalski 01.03.2021, 15:57
Do @ . Są szwedzkie portale. Ale tu nudno. Policja nie bierze łapówek , nie pije na sluzbie o nie bije przesłuchiwanych. Drogi mamy dobre. Zima nie zaskakuje drogowców. Nikt nam nie wysadza bankomatów. Matki nie zabijają swoich dzieci. Mamy czynne restauracje, urzędy, przychodnie. Nikt nas nie zmusza do noszenia kagańców na twarzy. Piszę oczywiście o swoim powiecie który jest porównywalny do połowy waszego powiatu. PS. Piękną masz etykę. Pozwoliłeś aby czas temu jakiś obywatel Niemiec mieszkający w Niemczech kandydował na burmistrza. Mi zabraniasz pisania komentarzy. Nikogo nie nazywam kleczonem, spoconym i utytym, zajęczą wargą, złodziejem, gwałcicielem i przestępcą.
Jan
Jan 01.03.2021, 10:48
Już się steskniłem za proobywatelskimi działaniami Po-PSL a były nimi, przypomnę:
1. Rodzina-dawaliscie 36pln na dziecko i nigdy ani grosza wiecej.,2. Praca-tak, za waszych rządów bezprobocie bez porównania duzo wieksze, a wiekszośc Polaków na umowach smieciowych, bez odprwadzania składek., 3.Edukacja-zlikwidowaliscie 2300 szkół oraz zwiekszyliscie czesne i opłaty za studia., 4.Zdrowie-nikt nie był takim mistrzem w ograniczaniu dostępu do słuzby zdrowia, jak wasza koalicja; kolejki do specjalistow wydluzyliscie z 2 miesiecy do od 6 do 2 lat., zlikwidowaliście najwięcej szpitali w historii., 5. Bezpieczeństwo- nikt nigdy w historii tak drastycznie nie obniżył Polakom bezpieczeństwa, likwidujac setki komisariatów policji w Polsce.Nikt tak masowo nie podsłuchiwał i nie inwigilował Polaków słuzbami specjanymi.,6. Polityka zagraniczna- nikt wczesniej tak jak wasza koalicja nie zrobił z Polski wasala Niemiec i Rosji .,7. Nikt wczesniej w takim stopniu nie doprowadził do likwidacji i zniszczenia polskiego przemyslu jak wy. P.S. Kończę wyliczanie z powodu braku miejsca.
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 11:33
Do @Jan . Cytuje "Jestem osobą bardzo zajętą, Piotr również, ale ważne jest to, co się ma w sercu, kiedy drugie z nas czegoś potrzebuje, zawsze jest telefon i wzajemna pomoc. Wspieramy się. Nie mogę jednak powiedzieć, że jestem zachwycona tym, jak on żyje. Boli mnie to, ale to jego postawa, jego filozofia. Wolałabym, żeby np. miał fundację, by to, co robi, było bardziej doceniane przez społeczeństwo. W Szwecji czy Niemczech znalazłby wsparcie dla swojej postawy... - mówi Gessler, cytowana przez "Fakt"."
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 11:10
Do @Jan. Aby dać trzeba najpierw mieć. Oczywiście program 500 plus popieram. I pisałem setki razy, że SLD nie dając tego wcześniej sama sobie strzeliła w kolano. Mieszkając w Polsce nie widzisz pewnych rzeczy. Ale ja mieszkając poza i wpadając co jakiś czas odwiedzić rodzinę i uzupełnić magazyn firmowy widzę jak skokowo wszystko podrożało. Opłaty sądowe podrożały około 100 %. Kiedyś za kopię jednej strony płaciłeś 1 zł a teraz za 20 stron płacisz 20. Tylko kto potrzebuje od razu dwadzieścia stron. Opłata za skargę na czynności komornika z 30 poszła na 50 zł. Komornik Słomka nie chce ci wydać kopii więc piszesz skargę. Skarga kosztuje. Ale sąd nakazując komornikowi Słomce wydanie tobie kopii nie nakazuje przegranemu komornikowi Słomce zwrotu opłaty od wniesienia skargi. Czyli komornik , który narusza prawo jest złotą maszynką dla skarbu państwa przynoszącą jemu kasę. Teraz sąd wydaje orzeczenie bez pisania uzasadnienia. Z uzasadnienia wynika czy masz rację i trzeba składać środek zaskarżenia czy nie. Teraz za uzasadnienie musisz płacić 100 zł. Postępowania w sądach, prokuraturach za czasów PiS potwornie wydłużyły się. Z podniesieniem minimalnego wynagrodzenia , opłat za prąd, wodę, śmieci itp itd wiążą się koszty prowadzenia działalności. Przedsiębiorca aby utrzymać zbliżony dochód musi podnieść ceny produktu. Z kolei sprzedający aby wyjść na swoje też podnosi ceny produktu. Na końcu jesteś ty czy ja. I to my a nie rząd płacimy za 500 plus oraz większe wynagrodzenie minimalne. A rząd nie może wydać więcej niż to co tobie zabierze. Może dodrukować pieniędzy ale to grozi inflacją. Złotówka w stosunku do korony spadła o jakieś 10 %. Nie znam przyczyny. Z PiS będzie jak z PRL. PRL najpierw dużo dawał a później ludowi nie spodobała się np 20 % podwyżka cen cukru. Lud teraz chętnie łyknął to co rozdał rząd. Ale lud się już przyzwyczaił, że to jego i nie dostając nic więcej powoli przestaje lubić PiS. Do wyborów lud będzie mniej lubił PiS. Zapamiętaj. Najbardziej niewdzięcznym wyborcą jest sam dłużnik.
Drogowskaz
Drogowskaz 01.03.2021, 06:56
Pawłowski, który zapewnił elekcję Kołacińskiemu twarzą platformy i jej marszu w kierunku Jana Bronsia.
Jan
Jan 01.03.2021, 10:50
Kadencja M. Kołacińskiego to coś wyjątkowo dobrego co mogło spotkać Oleśnicę.
the End
the End 01.03.2021, 11:03
No to walnij 3 zdrowaśki w tej intencyji!
?
? 01.03.2021, 12:33
Co, też nie możesz już patrzeć na to co Bronś wyprawia?
Jan
Jan 01.03.2021, 11:06
A dlaczego nie? Tym bardzej za powrót do zdrowia.
Krzysztof A. Kowalski
Krzysztof A. Kowalski 28.02.2021, 19:19
Polska klasa polityczna: Sasin, Ziobro, Błaszczak i cała reszta rządzącej koalicji, wspierającej Obajtka - to jedna strona, a druga, ot ci powyżej, wzbudzający raczej litość, niż powagę i respekt. Tak, pozostaje nadzieja w ugrupowaniu Hołowni.
Jan
Jan 01.03.2021, 11:09
Hołownia w swoich gimnastycznych próbach przypodobania sie wszystkim powiedział: "Zwierzeta, które spotkałem w Zyciu bedą mnie sądzić na Sądzie Ostatecznym. Swinia która zjadłem w życiu , a zjadlem ich na pewno kilkanaście , to bylo stworzenie Boże"-znaczy kilkanaście swiń osądzi świństwa Hołowni.
Jan
Jan 01.03.2021, 10:57
Nie udaje się z PO wiec powstał "Projekt Hołownia" . Myślę,że Polacy juz maja wiecej rozeznania w polityce i nie powierzą władzy takim sztukmistrzom, Ukraina tak wybrała i co ma z tego? Zrozumiał to w pore burmistrz J. Bronś przyjmujac 2 radnych PiS (i wszystkei zadania w tym poprzednika sa realizowane) czy J. Polański i p. Elfinowicz porzucajac PO.
Móżynz Afryki
Móżynz Afryki 28.02.2021, 21:20
PO tonie. Krzysiu rxuca im brzytwę
Móżyn
Móżyn 28.02.2021, 19:24
Za nim stoją służby. Nie przeszkadza Ci taka sytuacja.
zw-kowalski
zw-kowalski 28.02.2021, 21:31
Móżyn. A kim ty jesteś, jakie masz pochodzenie i kto za tobą stoi ?
wujek dobra rada
wujek dobra rada 28.02.2021, 21:39
Ja myślę, że ten @móżyn jest z radyja maryja...to on podarował ojcu rodzynkowi 'maybacha'!
zw-kowalski
zw-kowalski 28.02.2021, 21:45
Wujek. Jeden internauta złożył zawiadomienie w prokuraturze i policji w sprawie jego wpisu. Za jakiś czas będzie znane IP i jego dane. Co myślisz o pewnym Archaniele ?
redaktor
redaktor 01.03.2021, 08:23
Pochopne, nie mające faktycznych podstaw prawnych składanie zawiadomień będzie skutkować stałym zablokowaniem użytkownika na portalu.
Zwkowalski
Zwkowalski 01.03.2021, 09:05
Redaktorze . Pochopne i nie mające faktycznych podstaw prawnych zawiadomień.... Jak państwo znacie zwyczaje w oleśnickiej prokuraturze to zajmie im to kilka lat. O IP nadawcy wystąpią po roku i będą się tłumaczyli, że po roku redakcja nie ma obowiązku przechowywania tych danych. Skoro komentarz usunięto to znaczy, że to komentarz naruszał regulamin. Natomiast ja przychylam się do wniosku Olesniczanina który namawia redakcję do zablokowaniania . Zostanie Wam możyn i Jan.
redaktor
redaktor 01.03.2021, 11:25
Usunięcie komentarza nie oznacza, że naruszał regulamin. Był to komentarz w języku obcym, nieznanym nam.
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 11:37
Redaktorze. Powiedzmy, że uwierzyłem. Przetłumaczyłem wam. Macie setki komentarzy do K.A. Kowalskiego po angielsku których nie usuwacie. Móżyn pisał inne komentarze po szwedzku których nie zostały usunięte. Przy art. Kto przeprosi radnego wpadają wam tysiące reklam po angielsku. Więc to chyba nie jest tak.
A jak działa policja i prokuratura to sami widzicie. To co policja i prokuratura w Szwecji robi w dzień w Polsce zajmuje to miesiące.
As
As 01.03.2021, 11:00
Jak ktoś ma odmienne zdanie od Zwkowalski to zablokować. Oto demokracja!
zw-kowalski
zw-kowalski 01.03.2021, 11:20
Do @As. G.... prawda. Totalnie mam inne podejście do niektórych komentarzy Mad i Krzysztofa i nigdy nie dokonałem zgłoszenia aby usunięto ich komentarz. Natomiast niektórym wydaje się, że można kogoś znieważać, pomawiać o czyny karalne lub szerzyć mowę nienawiści ze względu na wyznanie czy kolor skóry. Kumasz to ?
Real
Real 28.02.2021, 17:25
Co się dziwić. Chłopcy chcą do emerytury jakoś dociągnąć .Jak wszyscy w naszej chorej tzw. klasy politycznej.
Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska
Polska Zjednoczona Platforma Obywatelska 28.02.2021, 14:34
Jaros, Jaros .... to ten cwaniaczek od remontu kładki, dworca PKP i lotniska ????
100% racji
100% racji 28.02.2021, 12:34
Faktycznie. Po frazesach ich poznacie.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 28.02.2021, 12:05
Schetyna objeżdża teraz cały Dolny Śląsk ze swoim planem powrotu na świecznik w polityce krajowej. Ma pełne usta wyświechtanych frazesów i komunałów na które nabierają się bezmyślne żółtodzioby w PO. Obiecuje przyszłe stanowiska, władzę w terenie, oraz wszelkie "konfitury" z tym związane, młodym i naiwnym swoim zwolennikom, aby na ich grzbietach ponownie sięgnąć po władzę w PO i usunąć skompromitowanego ostatnio Budkę. Jaki będzie dalszy los tych jego pretorianów to możemy się domyślać.Ich recepta (hasło) na wygranie w wyborach to "gwarantowany kryzys".
To pewne
To pewne 28.02.2021, 11:50
Spokojnie spokojnie jak trzeba będzie to się kreta wpusci i roz....li wszystko , już ci muzy o to zadbają.
Obserwator
Obserwator 28.02.2021, 10:53
Jak się na to patrzy na przestrzeni kilku ostatnich lat to miejska i powiatowa PO jest na równi pochyłej, ostatni okres to już totalna porażka bo jak nazwać sytuację kiedy traci się władzę. Aktualnym osobą reprezentującym PO pozostanie wyprowadzenie sztandaru.
A tak przy okazji to może oni powiedzieliby ile zebrali podpisów w Oleśnicy pod petycją o likwidacji abonament ? i byłby to wskaźnik poparcia
Kręgosłup moralny
Kręgosłup moralny 28.02.2021, 09:21
Kolejni słabeusze w kolejce do koryta.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 28.02.2021, 09:13
Trochę najnowszej historii. W marcu i maju 2019 KO miała aż 35%, obecnie w lutym 2021 KO ma tylko 19% z dalszą tendencją spadkową, czyli niezły zjazd po równi pochyłej. Jest to klasyczny przykład funkcji opadającej, który powinien być prezentowany w szkolnych podręcznikach do analizy matematycznej.Tak więc ci, którzy jeszcze stawiają na KO niczego się do tej pory nie nauczyli.Ale to już ich problem.
Zwkowalski
Zwkowalski 28.02.2021, 15:25
Mozynie. Pojawiła się nowa partia. Popatrz ile ma poparcia kosztem PO i PiS ? Popatrz na to tak. Moim zdaniem PO ani Hołownia nie powinni teraz sięgać po władzę. Niech PiS posprząta ten bałagan który sam stworzył. Bo pandemia tylko przykrywa ten burdel. Rozporządzenia w sprawie pandemii bez sensu.
Móżyn
Móżyn 28.02.2021, 17:05
Szwedzki rząd rozważa wszczęcie śledztwa w związku z nieprawidłowościami przy adopcjach dzieci z zagranicy. Według dziennika „Dagens Nyheter” wiele noworodków przekazywanych było do Szwecji bez zgody ich matek. Tak naprawdę chodzi o porwania, handel dziećmi, fałszerstwa.
zw-kowalski
zw-kowalski 28.02.2021, 18:28
MÓŻYN. Przecież to już większość zorientowanych w temacie wiedziała, że zakonnice od Matki Teresy zajmowały się handlem dziećmi. Móżyn to śledztwo dotyczy nie mieszkańców Szwecji a grup poza Szwecją. Coś tam słyszałeś ale nie znasz sprawy.
móżyn-albinos
móżyn-albinos 28.02.2021, 16:00
Cieszę się, że znalazła się przynajmniej 1 (słownie jedna) osoba która wreszcie zna się na wszystkim i na wszystko ma jedynie słuszną i sprawdzoną receptę. Szkoda tylko, że tak późno się objawiłeś całemu społeczeństwu mając szersze spojrzenie - bo z zewnątrz - na te wszystkie polskie "nieszczęścia".
zw-kowalski
zw-kowalski 28.02.2021, 18:39
Móżynie. Jakim debilem trzeba być aby ograniczyć w schroniskach liczbę pokoi do połowy a nie liczbę gości do połowy. I tak we wszystkich schroniskach jest praktycznie takie samo obłożenie. Z pokoi 10 zrobiono 12 czy 15 osobowe. I zamiast być w pokoju 2-3 osobowym z bliskimi to jesteś z 3-4 obcymi grupami czy rodzinami. W Hotelu masz łazienkę i toaletę w tym samym lokalu. W szpitalu chodzisz to toalety i łazienki na zewnątrz sali w której leżysz. Gdzie sens gdzie logika w tym wszystkim.
mad
mad 28.02.2021, 19:33
Przesyłam treść Rozporządzenia, bo widzę, że do Szwecji dociera tylko Wybiórcza interpretacja z "wolnych" mediów - "Ustalenie maksymalnego stopnia wykorzystania miejsc noclegowych w hotelach/motelach/pensjonatach na poziomie 50% pokoi znajdujących się w danym obiekcie".
Zwkowalski
Zwkowalski 01.03.2021, 09:10
Mad. Prowadziłeś kiedyś biznes na własny rachunek ? Czy mając to rozporzadzenie i do wyboru zamknięcie w schronisku pokoju jednoosobowego i dziesięcioosobowego to który pokój byś zamknął.
zw-kowalski
zw-kowalski 28.02.2021, 21:29
Mad. No właśnie. 50 % pokoi z miejscami noclegowymi. I tak stosują to hotele, pensjonaty, schroniska. Mad. Ja już w marcu wezwałem rząd do usunięcia naruszeń prawa. To samo zrobiłem w przypadku rozporządzeń z 1 i 21 grudnia. Mad. jaka jest skuteczność szczepionek ogólnie wiadomo. Czyli 5-15 % szczepionych nie nabędzie odporności. Natomiast zaszczepieni w 100 % mają preferencje. Preferencji nie będą miały osoby mające odporność własną lub po przejściu choroby. Czy to nie jest głupota. powinno się szczepić nie wszystkich a tylko tych co nie mają odporności. PS. Negatywne opinie o rządzie czerpię z DoRzeczy która jest mocno prorządowa. Wyborczej jako dziennika nie czytam. TVN też nie oglądam.
Rienka ma rację
Rienka ma rację 28.02.2021, 08:28
Nie każda osoba w ciąży jest kobietą- powiedział Rienka? Jeden pewnie jest w ciąży i urodzi słonia, Trąbę już widać?
Teraz jest  wszystko OK
Teraz jest wszystko OK 28.02.2021, 08:27
Piotrek po słynnej spowiedzi w akcie pokuty i szczerej skruchy pozamiatał łącznik Mikołajczyka.
doradca
doradca 28.02.2021, 01:08
Wojtuś P. Od zawsze radziłeś sobie jak mogłeś. Mi nie po drodze z PO, ale nic do Ciebie nie mam. Tak młody wiek i tyle osiągnąłeś - potrafisz nic zamienić w złoto. Alleluja i do przodu. Z izraelskim pozdrowieniem shalom!!!!!!!!!!!
trampek
trampek 27.02.2021, 23:04
Only Herr Christo, can make this village great again!
lolo
lolo 28.02.2021, 16:57
Dobrze, że pod ręką miałeś rozmówki i słownik. Zapomniałeś, że twoi rządzący nie lubią uwag w obcych językach? Bardzo się narażasz!
na pohybel prawactwa
na pohybel prawactwa 27.02.2021, 23:01
Tak trzymać, zaorać skrajnie prawicowe towarzystwo w tym mieście a na koniec posypać solą !!!

Pozostałe