Wpadli z 5.300 porcjami amfetaminy

  • 8.11.2018, 08:55 (aktualizacja 08.11.2018 09:11)
  • OAI
Wpadli z 5.300 porcjami amfetaminy
Zatrzymano dwóch młodych mieszkańców podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Funkcjonariusze zabezpieczyli Podejrzani zostali aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali 20-letniego mieszkańca podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz 19-latka zajmującego się handlem środkami odurzającymi.

Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli worek zawierający dużą ilość białego proszku. Policjanci przeprowadzili szczegółową analizę znalezionej substancji, aby upewnić się, że jest to amfetamina. Podczas działań do lokalu przybył również 19-latek, który jak ustalono, trudnił się wprowadzaniem narkotyków do obrotu.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do oleśnickiej komendy, w której prowadzone były dalsze czynności procesowe. W ich toku okazało się, że 20-latek ma związek jeszcze z innym czynem zabronionym. Jego dziełem okazały się graffiti umieszczone na elewacjach 5 budynków na terenie miasta.

Starszy z mężczyzn usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz zniszczenia elewacji kilku budynków, natomiast drugi z zatrzymanych - wprowadzania do obrotu znacznej ilości narkotyków.

Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

OAI
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic - [email protected] | tel. +48 601 785 165