8. FESTIWAL AKTORSTWA FILMOWEGO IM. TADEUSZA SZYMKOWA – 25-26.10.2019

start 25.10.2019 18:00

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki

koniec 26.10.2019 20:00

Lokalizacja: Oleśnica, Sala widowiskowa, ul. Kochanowskiego 4

8. FESTIWAL AKTORSTWA FILMOWEGO IM. TADEUSZA SZYMKOWA – 25-26.10.2019

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy zaprasza na 8. FESTIWAL AKTORSTWA FILMOWEGO IM. TADEUSZA SZYMKOWA, podczas którego wystąpią Zbigniew Zamachowski z recitalem ,,Nie tylko o miłości” oraz Piotr Machalica z recitalem ,,Kofta”.

 

25.10.2019, godz. 18.00, Sala widowiskowa MOKiS,

RECITAL ZBIGNIEWA ZAMACHOWSKIEGO ,,NIE TYLKO O MIŁOŚCI”

Bilet w cenie 40 zł do nabycia w kasie MOKiS od 02.10.2019.

Rezerwacja on-line na stronie www.mokis.info od 30.09.2019.

 

Recital autorski Zbigniewa Zamachowskiego, aktora teatralnego i filmowego – to spotkanie z piosenką aktorską w znakomitej interpretacji. Talent muzyczny aktora wraz z perfekcyjną techniką i kulturą wokalną sprawiają, że wykonywane piosenki na długo zostają w pamięci.

W koncercie znajdują się utwory autorskie Zbigniewa Zamachowskiego (między innymi „Credo życiowe”, „W małym miasteczku”), oraz oryginalne interpretacje piosenek znanych twórców: Wasowskiego, Przybory, Młynarskiego, Korcza, Nohavicy, Dębskiego, Satanowskiego, Stachury, Bukartyka i wielu innych. Wykonawca śpiewa również utwory pochodzące z przedstawienia Teatru Syrena – „Zamach na MoCarta”, a więc przede wszystkim przebój radiowej „Trójki” – „Kobiety jak te kwiaty”.

Panu Zbigniewowi towarzyszy w programie pianista, kompozytor i aranżer – Roman Hudaszek.

 

26.10.2019, godz. 18.00, Sala widowiskowa MOKiS,

RECITAL PIOTRA MACHALICY ,,KOFTA”

Bilet w cenie 40 zł do nabycia w kasie MOKiS od 02.10.2019.

Rezerwacja on-line na stronie www.mokis.info od 30.09.2019.

Po udanych projektach poświęconych Wojciechowi Młynarskiemu i Janowi Wołkowi, Piotr Machalica zmierzy się z twórczością kolejnego wybitnego polskiego poety – Jonasza Kofty. Fascynacja Piotra Machalicy twórczością Jonasza Kofty i współpraca z doskonałym kompozytorem, aranżerem i akompaniatorem Wojciechem Borkowskim sprawiła, że usłyszycie Państwo dojrzały, nienachalny, melancholijny i zabawny koncert. Ciepły głos aktora, przemyślane interpretacje i ciekawe aranżacje wybrzmią w takich utworach jak np. „Pamiętajcie o ogrodach”, „Jakoś leci”, „Niedomówienie”, „Jej portret”, „Podróżą każda miłość jest” czy „Wakacje z blondynką”.

W czterech spektaklach, nad którymi pracowałam przed laty – „Zimy żal”, „Big Zbig Show”, „Zimy żal”, „Młynarski – trzy elementy” – występował Piotr. Bez niego te przedstawienia byłyby inne. Był doskonały. Często słyszałam od ludzi, którzy znali go tylko ze sceny „jaki to musi być ciepły człowiek! Chciałoby się do niego przytulić!”. Bo Piotr ma ciepło w głosie i w uśmiechu. I ogrzewa nas nimi. Jak stary kaflowy piec. A to w dzisiejszych czasach – unikat! Warto także przytulić się do tych pięknych piosenek. Ja już to zrobiłam i nie żałuję!”, Magda Umer

 

 

 


 

Podziel się:

Zdjęcia (2)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.