Koncert zespołu Romanca

start 15.09.2019 17:00

Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Oleśnicy

koniec 15.09.2019 19:00

Lokalizacja: Oleśnica, Sala widowiskowa MOKiS, ul. Kochanowskiego 4

 

Bilety w cenie 20 zł. Rezerwacja on-line od 19.08.2019 (godz. 9.00) na stronie www.mokis.info. Początek sprzedaży od 21.08.2019 (od godz. 16.00) w Sali widowiskowej MOKiS. Pozostałe dni wg harmonogramu pracy kasy

Żywiołowe rytmy i sentymentalne pieśni cygańskie, ukazujące styl Romów bałkańskich, węgierskich, hiszpańskich i rosyjskich. Dynamiczne i radosne tańce w wykonaniu młodych i utalentowanych tancerek i tancerzy romskich! Najsłynniejsze węgierskie czardasze zagra dla Państwa znakomity skrzypek, wyróżniony przez jury oraz publiczność w programie „Mam Talent”. Nasz koncert to pełna energii mieszanka kilku gatunków muzyki w nowoczesnych aranżacjach.
„ROMANCA” to młode pokolenie artystów romskich, wywodzących się z powszechnie znanego i cenionego zespołu „Baro Drom”, który w naszym kraju działa już od 1956 r. Pielęgnując tradycję przekazywaną nam z pokolenia na pokolenie, dbamy o to aby ukazywać autentyczny folklor romski, który ma charakter międzynarodowy, a sama muzyka jest niezwykle urozmaicona. Różni się brzmieniem i stylem w zależności od zakątka Europy, z którego pochodzi. Mieszając różne style, a także aranżując własne interpretacje, zespół uzyskuje niepowtarzalne, nowatorskie brzmienie tradycyjnej muzyki romskiej z różnych stron świata.


 

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.