Protest oleśniczan przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego 28X2020

Podziel się:
Oceń:
28.10.2020, 19:56

foto: Krzysztof Dziedzic

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Cywilizacja
Cywilizacja 16.02.2021, 16:54
śmierci
Temida
Temida 10.11.2020, 16:24
NIe milkną komentarze po materiale dziennikarza stacji TVN 24 "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza", w którym pojawiły się poważne oskarżenia pod adresem kardynała. Mają one związek z tuszowaniem pedofilii. Jak twierdzą rozmówcy dziennikarzy, hierarcha miał wiedzieć o zarzutach wobec założyciela Legionu Chrystusa Marciala Maciela Degollado oraz zarzutach wobec amerykańskiego kardynała Theodore'a McCarricka. Podobne oskarżenia wobec kardynała Dziwisza dotyczą spraw Jana Wodniaka i ks. Michała M., pedofila z Tylawy.

W związku z materiałem politycy Lewicy – posłanki Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Senyszyn i Anna-Maria Żukowska oraz warszawska radna Agata Diduszko zorganizowały w Sejmie konferencję prasową i happening.

Happening i sprzątanie
Na konferencję prasową posłanki i radna przyniosły zdjęcia papieża Jana Pawła II i oprawione w ramki zdjęcie kardynała Stanisława Dziwisza.

Żądały "natychmiastowego wejścia prokuratury do Episkopatu i przeszukania wszystkich archiwów kościelnych o księżach, którzy ukrywają i przenoszą przestępców seksualnych”.Rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska podkreśliła, że kard. Dziwisz „kłamie” i jest "współodpowiedzialny za krycie przestępców w łonie Kościoła katolickiego". – Jego wizerunek pęka – mówiła polityk, a po chwili rzuciła zdjęciem kardynała o podłogę.

– Lewica sprząta po Kościele katolickim, Lewica rozdzieli państwo od Kościoła. Doprowadzi do tego, że nie będzie przedawnienia przestępstw, że wszyscy odpowiedzialni poniosą konsekwencje – dodała posłanka, a następnie wraz z koleżankami zaczęła zamiatać podłogę i sprzątać rozbitą ramkę.
t4gy
t4gy 28.10.2020, 23:43
Hańbą jest niszczenie mienia (zabytkowego), wznoszenie nienawistnych okrzyków i łamanie zasad dystansu społecznego w czasie pandemii.
Zw-Kowalski
Zw-Kowalski 29.10.2020, 06:20
A jak oleśniccy patrioci krzyczą "a na drzewach zamiast liści będą wisieć ..." i prokurator Kaniowska nie widzi w tym mowy nienawiści to jak jest ?