Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 29 kwietnia 2025 14:23
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama

Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla dzieci i młodzieży wraca w wersji stacjonarnej

W nowym rozporządzeniu ministra padła decyzja o otwarciu kin w Polsce. To pozytywna wiadomość dla każdego miłośnika filmów - w końcu można wybrać się na seans w kinie !
Projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej dla dzieci i młodzieży wraca w wersji stacjonarnej

Autor: pixabay.com

Decyzja ta oznacza również możliwość powrotu do realizacji projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w wersji stacjonarnej!

Uczestnictwo w projekcie i przybycie całą klasą do kina to nie tylko edukacja filmowa, ale także możliwość spotkania z koleżankami i kolegami w czasie izolacji i ograniczeń związanych z pandemią, w czasie niemal całkowitego braku możliwości kontaktu z grupą rówieśniczą.

W związku z tym, że decyzja o otwarciu kin obowiązuje na razie tylko na najbliższe dwa tygodnie, uczestnicy projektu, szkoły mają dowolność jeśli chodzi o termin pokazu filmu oraz termin prelekcji.

W zależności od rozwoju sytuacji projekt być może będzie realizowany do końca czerwca.

Koszt udziału w seansie jednego ucznia: 8 zł.

Szczegółowe informacje o projekcie: nhef.pl
Szczegółowych informacji o realizacji projektu w Oleśnicy koordynator projektu: Rafał Wojtczak, tel.: 533 322 769, e-mail: [email protected]

Repertuar na luty 2021:

Klasy I - III: „Solan i Ludwik. Wielki wyścig z serem” (Norwegia)

Czy gra się, aby wygrać, czy gra się, tylko aby grać? Pewny siebie i uwielbiający rywalizację Solan nie ma wątpliwości - marzy o zwycięstwie w wielkim serowym wyścigu.

Zawadiacki Solan jest mistrzem w niejednej dyscyplinie. Łyżwiarstwo, skok wzwyż czy warcaby - zawsze jest najlepszy. Remis? Dla niego to słowo mogłoby nie istnieć. Liczy się tylko sukces, a on zawsze wygrywa. Pewien kolejnego zwycięstwa bez zastanowienia staje do wielkiego wyścigu z serem. Jeśli wygra, zyska kolejny mistrzowski tytuł, jeśli przegra, on i jego przyjaciele stracą dach nad głową. Na trasie czekają liczne niebezpieczeństwa. Przeciwnicy zastawiają pułapki (w końcu wszystkie chwyty dozwolone). Czy Solan i jego drużyna zwyciężą?



Klasy IV - VI: „Binti” (Belgia)

Binti, nastoletnia imigrantka nielegalnie mieszkająca w Belgii, nie pamięta Konga, z którego pochodzi. Dziewczynka marzy o karierze vlogerki, bo chce „istnieć, a nie tylko żyć”. Gdy poznaje Eliasa, młodego obrońcę praw zwierząt, dostrzega dla siebie i swego ojca szansę na uzyskanie obywatelstwa.

Czy prawo zawsze stoi po stronie człowieka? Czy można pomóc każdemu? Jak wykorzystać Internet w dobrym celu? Te i inne wartościotwórcze pytania stawiają sobie uczniowie, oglądając film „Binti”, który prowokuje do podjęcia refleksji nad problemami etycznymi naszej współczesności: migracją, kryzysem ekologicznym, rozstaniami rodziców. To, co dorosłym wydaje się kontrowersyjne i skomplikowane, z perspektywy dziecka sprowadza się do prostych, ciepłych haseł: miłość, przyjaźń, współczucie, szacunek. W świecie nastoletniej Binti niedorośli bohaterowie są mniej od swoich rodziców zagubieni, a bardziej niż oni sprawczy, zdeterminowani i świadomi.  Głos dziecka okazuje się głosem serca.

 

Klasy VII - VIII: „Miss impossible” (Francja)

Dla Aurory nowy rok szkolny nie zapowiada się za dobrze. Starsza siostra ma chłopaka, młodsza świetnie się uczy, a ona musi powtarzać klasę. Do tego rodzice zaczynają przebąkiwać o szkole z internatem. Jak sobie poradzić z tym wszystkim?

Nastoletnia Aurora nie czuje się wyjątkowa. Nowy rok szkolny rozpoczyna od powtarzania klasy, a jej rodzice chcą ją wysłać do szkoły z internatem. Pedagodzy oczekują niemożliwego, nawet sympatyczny nowy nauczyciel francuskiego każe czytać jakąś „starą książkę”. Koledzy z zespołu twierdzą, że jest nudna i musi zmienić „image”. Wszystkim się wydaje, że doskonale wiedzą, co powinna robić i myśleć Aurora. Tylko ona sama ma z tym problem. Nie jest tak dojrzała, jak jej starsza siostra, ani tak mądra jak młodsza. Wydaje się, że nikt jej nie rozumie, może poza babcią, która widzi wyjątkowość bohaterki i motywuje ją do dalszych działań.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Nigdy więcejTreść komentarza: Lokalni geniusze zarządzania - Efinowicz, Bronś, Paszkowski, SusidkoData dodania komentarza: 29.04.2025, 11:37Źródło komentarza: Szpital w Oleśnicy publikuje list otwarty do premiera TuskaAutor komentarza: Zw-KowalskiTreść komentarza: Duda. To ty jesteś mordercą demokracji w Polsce oraz przedstawicielem urzędu który klęczy w Toruniu. To nie ja klęczę przed przedstawicielem obcego państwa.Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:20Źródło komentarza: Prezydent Andrzej Duda: Aborcja w Oleśnicy to było w istocie zabójstwoAutor komentarza: Zw-KowalskiTreść komentarza: zw-nowak. Należy posługiwać się językiem wroga. Tam mnie uczył przyjaciel Dominikanin.Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:18Źródło komentarza: Prezydent Andrzej Duda: Aborcja w Oleśnicy to było w istocie zabójstwoAutor komentarza: babcia gabrysiaTreść komentarza: A nie lepiej od razu spalić na stosie piso+katoliby?Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:17Źródło komentarza: PiS chce zawieszenia Gizeli Jagielskiej. Rządzący apelują o wstrzemięźliwośćAutor komentarza: enreTreść komentarza: jakoś najwięcej ofiar przyniosły reżimy walczące z Bogiem - sami komuniści zabili między 85 a 100 mln ludziData dodania komentarza: 29.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Droga krzyżowa w sprawie aborcji w OleśnicyAutor komentarza: zw=kowalski:-)Treść komentarza: Bezbożny. Spoko. Polska to już państwo wyznaniowe. Sędzia barbara polak w uzasadnieniu wyroku powoływała się na wartości chrześcijańskie. Tylko czekać kiedy będzie sąd pisał o artykułach i paragrafach z kodeksu kanonicznego a kasację będzie się wnosiło do Watykanu.Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:07Źródło komentarza: Minuta ciszy dla zmarłego papieża
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic