Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 20:19
Reklama

Poznaliśmy pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł po podaniu szczepionki przeciw COVID-19

Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok, która ma ustalić przyczyny śmierci 73-latka, pensjonariusza Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Ostrowinie, który zmarł dzień po przyjęciu szczepionki przeciw COVID-19.
  • Źródło: gazeta.pl
Poznaliśmy pierwsze wyniki sekcji zwłok mężczyzny, który zmarł po podaniu szczepionki przeciw COVID-19

– Sekcja jednoznacznie wykazała, że nie doszło do udziału osób trzecich. Ujawniła też liczne zmiany chorobowe o charakterze przewlekłym

– poinformował Radosław Żarkowski, rzecznik prokuratury okręgowej.

Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej wykluczyli wstrząs anafilaktyczny, gdyż między zgonem a podaniem szczepionki minęło 36 godzin. Wstrząs anafilaktyczny to ciężka, szybko rozwijająca się ogólnoustrojowa reakcja anafilaktyczna, przebiegająca ze znacznym spadkiem ciśnienia tętniczego powodującym zagrożenie życia. Co go wywołuje? Najczęstszymi przyczynami reakcji anafilaktycznej są u dorosłych jady owadów i leki.

– O przyczynie zgonu mężczyzny mają zdecydować badania wycinków narządów wewnętrznych pobrane w czasie sekcji zwłok

– informuje prokuratura. Ostateczne przyczyny śmierci pensjonariusza biegli przedstawią w ciągu trzech miesięcy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
fveff 28.01.2021 13:22
oczywiście wszystko prawda i to też

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JanTreść komentarza: To pokazuje,jak trudno będzie o zgode i odrobinę empatii w tak małej RM, jak nasza. Jeszcze sie nie zaczeło, a juz przedstawiciel Polska 2050 wyrasta na bulteriera! Panie radny,pana guru nie skończył studiów a poucza Polaków, jako marszalek sejmu! Skończ pan z bufonadą!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 20:04Źródło komentarza: Mirosław Płaczkowski odpowiada miastuAutor komentarza: JanTreść komentarza: Panie radny, a czy nie można bez tej bufonady?Data dodania komentarza: 05.05.2024, 19:55Źródło komentarza: Mirosław Płaczkowski: "Eko-dziaderstwo" władz Oleśnicy (AKTUALIZACJA)Autor komentarza: słownik języka polskiegoTreść komentarza: rzetelny -> wykonany w sposób dokładny, należyty, porządny, właściwy, solidny, zgodny z prawdą, nieudawany, prawdziwy, autentyczny.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 19:09Źródło komentarza: Węża łapiemy, węża!Autor komentarza: JakubTreść komentarza: Skopiwać z Google każdy potrafi. Pisząc jednak artykuł, który czytają co najmniej mieszkańcy powiatu oleśnickiego jak i inni można podać więcej szczegółów. Chodzi o żetelny artykuł a nie popierdułkę.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 18:05Źródło komentarza: Węża łapiemy, węża!Autor komentarza: JanTreść komentarza: Nie te komentarze to nie Zbysia, zbyt ineligentnrData dodania komentarza: 05.05.2024, 18:00Źródło komentarza: Ministranci modlili się i grali w piłkęAutor komentarza: Wujek Google i ciocia WIkiTreść komentarza: Jest to żmija zygzakowata (Vipera berus). Długość ciała: 90 cm (rzadko do 120 cm). Na grzbiecie ciemniejszy od barwy podstawowej zygzak, tzw. „wstęga kainowa”. Płaska głowa o trójkątnym zarysie, wyraźnie oddzielona od reszty ciała. Ciało zwęża się w kierunku głowy. Łuski na głowie tworzą wzór przypominający literę X, Y lub V. Spotykana na obrzeżach lasów, podmokłych łąkach, polanach leśnych. Lubi siedliska o chłodnym mikroklimacie. Głównym pokarmem żmij są małe ssaki owadożerne (ryjówki, krety) i gryzonie (myszowate, nornikowate). Poluje także na żaby, jaszczurki, pisklęta ptaków i owady. Tryb życia dzienny. Chętnie przebywa pod kamieniami, krzewami lub wśród korzeni drzew. Najczęściej ucieka przed napastnikiem, atakuje w sytuacji, gdy jest osaczona. Najpierw jednak zazwyczaj głośno syczy, stosunkowo rzadko kąsa. Żmije rzadko kąsają człowieka, starając się raczej uciec. Jeśli zostaną zmuszone do obrony, ich ukąszenie często (30–60% przypadków) jest suche. Po ukąszeniu na skórze poszkodowanego zostają dwie charakterystyczne ranki. Ukąszenie jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Jednakże nie jest śmiertelnym zagrożeniem dla zdrowego dorosłego człowieka. Leczenie swoiste polega na podaniu antytoksyny końskiej.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 15:25Źródło komentarza: Węża łapiemy, węża!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic