Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 21 maja 2025 19:23
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kolęda w Oleśnicy Anno Domini 2020 - wizyt duszpasterskich w domach nie będzie

Parafia NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy poinformowała dzisiaj o planie tegorocznej kolędy. Oto komunikat parafii:
Kolęda w Oleśnicy Anno Domini 2020 - wizyt duszpasterskich w domach nie będzie

W naszej parafii od 30 listopada do 23 grudnia br. (poza sobotami i niedzielami) o godz . 18.00 będą sprawowane Msze św. ze specjalnym błogosławieństwem dla Rodzin. Będzie to jedna z form spotkania rodzin z kapłanami w ramach odwiedzin duszpasterskich, które tradycyjne odbywały się na przełomie grudnia i stycznia.

Zapraszamy zatem rodziny wskazanych ulic, w intencjach których będziemy sprawować Ofiarę Mszy św. Przed zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia i Nowego Roku 2021 przygotowaliśmy pakiety z tekstem modlitwy podczas wieczerzy wigilijnej, siankiem, wodą poświęconą i kredą oraz życzeniami duszpasterzy . Ta forma naszego spotkania zastąpi tegoroczną kolędę, która będzie miała właśnie taki wymiar z powodu epidemii Covid -19. Zapraszamy naszych Parafian według ulic w następujące dni:

Poniedziałek, 30 listopada – Świerzna, Blok Stacyjny, ul . Trakcyjna, ul. Moniuszki, ul. Otwarta

Wtorek, 1 grudnia – ul . Krzywoustego, ul. Wesoła, ul. Limanowskiego, ul. Poprzeczna

Środa, 2 grudnia – ul . Lotnicza, ul. Wschodnia, ul. Kresowa, ul. Powietrzna, ul. Przyjaźni, ul. Żwirki i Wigury, ul . Szybowcowa, ul. Spadochronowa, ul. Balonowa, ul. Na Podkowie

Czwartek, 3 grudnia – ul . Daszyńskiego, ul. Lwowska

Piątek, 4 grudnia – ul . Reymonta, ul. Słoneczna, ul. Armii Krajowej

Poniedziałek, 7 grudnia – ul . Kleeberga, ul. Leśna, ul. Wojska Polskiego, ul. Koszarowa

Wtorek, 8 grudnia – ul. Poniatowskiego, ul. Prosta, ul. Tołstoja, ul. Krzywa

Środa, 9 grudnia – ul. Kopernika, ul. Podchorążych, ul. Kościuszki

Czwartek, 10 grudnia – Wileńska, Poleska, ul. Kwiatowa, ul. Wspólna

Piątek, 11 grudnia – Spalice

Poniedziałek, 14 grudnia – ks. Sudoła, Grabskiego, Kwiatkowskiego, Hallera

Wtorek. 15 grudnia – Sucharskiego

Środa, 16 grudnia – Małopolna, Mościckiego, Narutowicza, Lelewela, Maczka, Paderewskiego, Kazimierza Wielkiego, Kochanowskiego

Czwartek, 17 grudnia – Sikorskiego

Piątek, 18 grudnia – ul. Klonowa – numery nieparzyste 1 – 3

Poniedziałek, 21 grudnia – ul. Klonowa – numery nieparzyste 5 – 7

Wtorek, 22 grudnia – ul. Klonowa – numery parzyste 2 – 6

Środa, 23 grudnia – ul. Klonowa – numery parzyste 8 – 12

 

 
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

taki tam 23.11.2020 09:41
Tylko kasa sie dla czarnej eminecji sie liczy a nie zdrowie narodu! Morawiecki zamkni kościoly bez żadnego trybu !

Krzysztof A. Kowalski 23.11.2020 10:30
Napisz to tchórzu, podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem. Co, brakuje odwagi cywilnej? Jakże Tobie Internauto daleko do tych, którzy chcą zmieniać Polskę i otwarcie protestuję.

Amen 24.11.2020 11:24
Komentarz zablokowany

ja się pytam 25.11.2020 00:07
Zastanawiam się, czy ten nasz Herr Christo coś płaci redakcji za promocję i wycinanie wpisów negatywnych na temat jego działalności?

, 22.11.2020 17:43
Mają malo kasy

Krzysztof A. Kowalski 23.11.2020 10:30
Napisz to tchórzu, podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem. Co, brakuje odwagi cywilnej? Jakże Tobie Internauto daleko do tych, którzy chcą zmieniać Polskę i otwarcie protestuję.

Irek 22.11.2020 16:43
Sluszna decyzja.

Parafianka 22.11.2020 14:11
Będzie dystans, będzie dobrze.

Jola 22.11.2020 14:17
Za komuny też mówili, że będxie dobrze.

olesniczanin 22.11.2020 13:25
To są jakieś jaja. Są ograniczenia w ilości osób podczas mszy a proboszcz zaprasza np. W czwartek 17 grudnia na godz. 18.00 wszystkich parafian z ul. Sikorskiego. Przecie to jawne nawoływanie do łamania obostrzeń.

Zwko 22.11.2020 15:23
A ile osób mieszka na Sikorskiego ? Ile w tym czasie pracuje ? Ile osób może przyjść na takie spotkanie ? Ile osób świadomie ograniczy kontakty ? Na jedną mszę mogą wejść mieszkańcy wszystkich ulic i zazwyczaj miejsca w kościele nie brakowało. Więc jest to jakieś rozwiązanie. Tylko czym ksiądz różni się od listonosza czy kuriera odwiedzającego codziennie dziesiątki a może i setki odbiorców.

Krzysztof A. Kowalski 23.11.2020 10:34
Trawna uwaga. Tylko szkoda, że anonimowa, że lękliwa osoba to napisała.

zw-kowalski 23.11.2020 10:58
Nie Krzysztof. To pisałem ja. Nie zauważyłem , że źle podpisałem. Dosłownie wziąłem słowa papieża Polaka "nie lękajcie się".

zw-kowalski 23.11.2020 10:59
w podpisie zamiast zwko powinno być zw-kowalski. Sorry.

Hary 22.11.2020 16:43
Celna uwaga. Faktycznie duze naruszenie.

Krzysztof A. Kowalski 23.11.2020 10:33
Napisz to tchórzu, podpisując się własnym imieniem i nazwiskiem. Co, brakuje odwagi cywilnej? Jakże Tobie Internauto daleko do tych, którzy chcą zmieniać Polskę i otwarcie protestuję. Widać, że nawet z czystej ciekawości nie odwiedziłeś kościoła i nie masz najmniejszego pojęcia ile osób, z zachowaniem dystansu społecznego, może być w kościele. Z innej strony to miłe, że za bardzo liczną uważasz wspólnotę chrześcijańską na ul. Sikorskiego.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zw=kowalski:-)Treść komentarza: Cytuję "Nie możemy jej oddać w obce ręce" radnego Jankowskiego i odpowiadam po czynach ich poznacie. To PiS Morawiecki dał Niemcowi po 180 tys za każde stworzone miejsce pracy . Do tego dał Niemcowi zwolnienia z podatków na 10 lat. Ile pożyczki dostaje bezrobotny Polak i jakie zwolnienie podatkowe ? Do tego PiS nie postawił na kołki auta VW które miały podrobione komputery. USA postawiło wszystkie auta na parkingi. A zarząd VW nie może wjeżdżać do USA bo może być za to przestępstwo aresztowany. PiS dużo krzyczy a mało robi.Data dodania komentarza: 21.05.2025, 19:11Źródło komentarza: PiS zaprasza na marszAutor komentarza: CytatTreść komentarza: "napisała radny Dawid Jankowski."Data dodania komentarza: 21.05.2025, 19:01Źródło komentarza: PiS zaprasza na marszAutor komentarza: WiktoriaTreść komentarza: Co nam obca przemoc wzięła,Data dodania komentarza: 21.05.2025, 18:41Źródło komentarza: PiS zaprasza na marszAutor komentarza: WiesławTreść komentarza: I tatuaże kandydata Nawrockiego.Data dodania komentarza: 21.05.2025, 18:27Źródło komentarza: PiS zaprasza na marszAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Konio. A co głupiemu po rozumie. Już kilka razy otrzymałeś wyjaśnienie. Sierpień ,wrzesień planowane jest zamieszczenie ogłoszeń w lokalnych mediach o podanie zdjęć, filmików miejsc które zasługują zdaniem mieszkańców na miejsce w przewodniku po oleśnickich slamsach. Oczywiście jeśli lokalne media takie anonsy przyjmą.Data dodania komentarza: 21.05.2025, 18:17Źródło komentarza: Dzielnicowi w Dziennym Domu Seniora w OleśnicyAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Redaktorze Krzysztofie. "Napisała" radny czy "napisał" radny Jankowski. W czasach LGBT może mieć dziwne propozycje.Data dodania komentarza: 21.05.2025, 18:14Źródło komentarza: PiS zaprasza na marsz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic