Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 06:21
Reklama
Reklama
Reklama

PILNE! Powiat oleśnicki już jutro może znaleźć się w czerwonej strefie!

Do 21 wzrosła liczba powiatów z Dolnego Śląska, które przekroczyły granicę czerwonej strefy zagrożenia koronawirusem. Od jutra może znaleźć się w czerwonej strefie również powiat oleśnicki.
PILNE! Powiat oleśnicki już jutro może znaleźć się w czerwonej strefie!

Kryteria czerwonej strefy spełnia już powiat oleśnicki. Wczoraj współczynnik zakażeń wynosił 12,7, obecnie to 14,7 (na 100 tysięcy mieszkańców). Wskaźnik miedzy 6 a 12 to strefa żółta, a powyżej 12 – czerwona.

Jutro dowiemy się oficjalnie, czy czerwona strefa będzie obowiązywała w naszym powiecie.

OGRANICZENIA W CZERWONEJ STREFIE

Ograniczenia w sklepach będą uzależnione od powierzchni: dla tych o powierzchni do 100 mkw. - 5 osób na kasę, dla sklepów powyżej 100 mkw. - 1 osoba na 15 mkw.

Gastronomia może działać od 6:00 do 21:00, potem tylko opcja na wynos, zajęty może być co drugi stolik

Transport publiczny ograniczony do 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich

Zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje itp.) - od 19 października

Uroczystości religijne ograniczone do 1 osoby na 7 mkw.

Zgromadzenia publiczne do 10 osób

Szkoły wyższe i ponadpodstawowe przechodzą na nauczanie zdalne.

Wydarzenia sportowe bez udziału publiczności

Wydarzenia kulturalne do 25 proc. udziału publiczności

Jeszcze dzisiaj lub jutro najprawdopodobniej rząd podejmie decyzję o tym, że w strefie czerwonej na zdalny tryb nauczania przejdą również uczniowie najstarszych klas szkoły podstawowej, którzy dołączą do studentów i uczniów szkół ponadpodstawowych. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

cytat od prof. Simona 21.10.2020 12:14
Żeby przyjąć chorych z koronawirusem, musimy wypisywać do domu część ludzi chorych na inne choroby. A miejsc i tak zaczyna brakować. To jest tragedia! Epidemia wymknęła się spod kontroli – mówi portalowi GazetaWroclawska.pl prof. Krzysztof Simon, ordynator ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy Koszarowej we Wrocławiu. - W ciągu dwóch tygodni dowiemy się czy wprowadzone przez rząd restrykcje dadzą efekt w postaci zmniejszenia liczby zakażeń no i uspokojenia sytuacji w coraz bardziej zat***ch szpitalach - mówi profesor Krzysztof Simon. I powtarza: chorych nie ma już gdzie leczyć. W szpitalach brakuje łóżek, ale przede wszystkim personelu. Lekarze i pielęgniarki już teraz pracują niemal bez przerwy. Kolejnymi pacjentami zwyczajnie nie ma już kto się zająć. - Urzędnicy wyliczają ile mamy wolnych łóżek. Nie rozumieją, że wolne łóżko w ich rejestrach nie oznacza wcale, że może nim zostać położony pacjent. Czasem w trzyosobowej sali muszę położyć jednego pacjenta, by nie zakaził innych. A karetka co chwilę przywozi kolejną osobę i jest awantura, że nie chce się jej przyjąć - opowiada.

zw-kowalski 21.10.2020 11:47
A rząd miał pomysł na wszystko. Jan Kolanko twierdził, że nie jest ważny pierwszy okres epidemii. To który jest ważny. Skoro w kościołach jest jedna osoba na 7 mkw to podobny przelicznik można zastosować na cmentarzu. Miasto może ustalić limit miejsc na cmentarzu i przy bramach zliczać wchodzących i wychodzących. Ba można zrobić ciągi komunikacyjne. Jedną bramą się wchodzi a inną wychodzi. Trochę pomyśleć organizacyjnie i da się pogodzić tradycję z rozsądkiem i profilaktyką.

dr hab. Lewatywa 21.10.2020 19:27
Najlepiej jak każdy przyjdzie z własną trumną @zw!

dr hab. Lewatywa 21.10.2020 19:27
Najlepiej jak każdy przyjdzie z własną trumną @zw!

info 21.10.2020 11:08
10040 dziś, a jutro? Bony wakacyjne, to nie był dobry pomysł!

zw-kowalski 22.10.2020 15:18
Dziś, ponoć, ponad 12 tys. A pomyśleć że jak chciałem jechać do Polski w kwietniu i maju to rząd traktował mnie jak trędowatego i musiałbym poddać się kwarantannie. Teraz gdy u Was taki "syf" to Szwedzi nie odkuwają się na Was. A mogliby odgrodzić się .Czujecie różnicę klas.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: Szkodliwe przykazanie szkodliwej mitologii. Nie należy kierować się tym w swoim życiu i należy tę zbrodniczą ideologię negować i przeciwstawiać się jej i jej wyznawcom. Ja nie zamierzam poddawać się tym szkodliwym przykazaniom i nie zamierzam wpadać w ich niewolęData dodania komentarza: 24.04.2025, 23:12Źródło komentarza: Trzem osobom postawiono zarzutyAutor komentarza: BobasTreść komentarza: A może był wiatr i było złe nagłośnienie?Data dodania komentarza: 24.04.2025, 22:40Źródło komentarza: Nietrzeźwy 48-latek z dożywotnim zakazem za kierownicąAutor komentarza: GianiTreść komentarza: Pediatrzy odcinają się od zabijania dzieci. A inni lekarze ? Mam nadzieję, że też. Każdy normalny by się odciął.Data dodania komentarza: 24.04.2025, 22:26Źródło komentarza: Pediatrzy odcinają się od działalności Gizeli JagielskiejAutor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: No właśnie. 8 czerwonych. Wszystkie nabite przez jednego trolla i hejtera. Ja pod swoimi powyższymi komentarzami mam nielegalnie nabite 24 i 21 czerwonych łapek nabite przez jednego i tego samego trolla, prowokatora i hejtera opłacanego przez fundacje obrońców życia, finansowanych z kolei przez Rosję i PutinaData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:07Źródło komentarza: Koncert z okazji Święta Konstytucji 3 MajaAutor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: Redakcja, administracja i moderacja portalu manipuluje komentarzami - dopuszcza do publikacje wyłącznie te szkodliwe i obrzydliwe komentarze przedstawiające płodzenie i rodzenie dzieci jako coś dobrego, zdrowego i normalnego i usuwa, lub odmawia publikacji komentarzy które tej zbrodniczej ideologii zaprzeczają, krytykują ją, lub negują. Portal olesnica24 jest po stronie proliferskich terrorystów, sekty obrońców życia, która zmusza kobiety do rodzenia dzieci, zmusza dzieci do rodzenia się i popiera skazywanie dzieci na życie i istnienie. To jest szczyt sadyzmu, okrucieństwa i zwyrodnialstwa. Czy można być moralnie gorszym człowiekiem niż katolicy i obrońcy życia? Nie, nie można, ci ludzie osiągnęli apogeum złaData dodania komentarza: 24.04.2025, 21:04Źródło komentarza: Koncert z okazji Święta Konstytucji 3 MajaAutor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: Żądam od totalitarnych hejterów z portalu olesnica24, którzy mnie prześladują, usunięcia wszystkich obrzydliwych i obraźliwych komentarzy które zgłosiłem do usunięcia. Redakcja, administracja i moderacja portalu olesnica24 wspiera hejt, mowę nienawiści, pomówienia, kłamstwa, zniesławienie, znieważanie dononywane przez osoby wyznające ideologie prolife, hetero, rodzinizmu i natalizmuData dodania komentarza: 24.04.2025, 20:59Źródło komentarza: Koncert z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic