Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 15 lipca 2025 10:52
Reklama
Reklama
Reklama

Jeden fryzjer - jeden klient. Zasady funkcjonowania salonów fryzjerskich

Klientom nie wolno używać telefonów komórkowych.
  • Źródło: PAP
Jeden fryzjer - jeden klient. Zasady funkcjonowania salonów fryzjerskich

Tylko zdalne umawianie wizyt, dystans 1,5 metra między stanowiskami i jeden klient w salonie przypadający na jednego fryzjera - to niektóre nowe wytyczne Ministerstwa Rozwoju dla branży fryzjerskiej w ramach odmrażania gospodarki.

MR poinformowało, że w salonach fryzjerskich powinna obowiązywać zasada: jeden fryzjer z zestawem czystych narzędzi dla jednego klienta (grzebienie, nożyczki, spinki, szczotki itd.). Dodano, że wymagane jest też zachowanie 1,5 m odległości między stanowiskami pracy i pracownikami.

"Codziennie przed rozpoczęciem pracy zalecamy fryzjerom pomiar temperatury ciała przy pomocy termometru bezdotykowego. W przypadku wystąpienia objawów choroby, należy natychmiast odsunąć pracownika od pracy" - podało ministerstwo w wytycznych.

Resort ogłosił, że dla bezpieczeństwa klientów fryzjerzy są zobowiązani do noszenia rękawiczek, maseczek, a nawet gogli i przyłbic przy wykonywaniu usług, a także stosowania odzieży ochronnej lub dedykowanej odzieży roboczej.

Wytyczne obligują też do przyjmowania tylko osób zdrowych i nie będących w kwarantannie lub pod nadzorem epidemicznym.

Według MR, napoje można serwować wyłącznie w opakowaniach jednorazowych. Należy również oczyszczać każdą dotykaną powierzchnię kilka razy w ciągu dnia pracy, a zabezpieczania i dezynfekcji urządzeń i mebli zabiegowych dokonywać po każdym kliencie.

Resort zobowiązał klientów do umawiania wizyt przez internet lub telefon. Klient w salonie powinien "zachować bezpieczną odległość 1,5 m, mijając się z innymi osobami w salonie, nosić jednorazowe maseczki i rękawiczki oraz dokonywać płatności w sposób bezkontaktowy" - poinformowało ministerstwo.

MR zwraca uwagę, że w przypadku braku możliwości zapewnienia minimum 1,5 m odległości pomiędzy stanowiskami dla klientów, "rekomendujemy zainstalowanie ekranów ochronnych (przepierzenia, ścianki) pomiędzy stanowiskami". Resort dodał, że przepierzenia powinny być wykonane z materiału nieprzepuszczającego powietrze, np. plexi skutecznie oddzielającej pracowników. W salonie nie ma możliwości skorzystania z poczekalni.

"Klienci nie mogą tam również używać telefonów komórkowych" - zaznaczono.

W wytycznych znalazła się również zasada, że od zakończenia usługi do przyjęcia kolejnego klienta powinno upłynąć tyle czasu, ile wymagane jest przy zastosowaniu danego środka do dezynfekcji. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Rynek 8Treść komentarza: Burmistrz wydaje na to publiczne pieniądze. Za mało pani dyrektor zarabiała na firanka i kranach? Trzeba było stworzyć jej fajne stanowisko.Data dodania komentarza: 14.07.2025, 22:28Źródło komentarza: Różne odsłony człowieczeństwaAutor komentarza: JankoTreść komentarza: Kowalski Stralsund szkoli się w Malmo tak? Niemieckie miasto otrzymuje szkolenia w Szwecji? Starsund - Malmö miasta partnerskie....eh Kowalski Kowalski....Data dodania komentarza: 14.07.2025, 21:27Źródło komentarza: Kto pojedzie na zaprzysiężenie Nawrockiego?Autor komentarza: JanekTreść komentarza: Kowalski w nerwach wyzywa od "burków" tymczasem wpisz geteborg Kraków miasta partnerskie ...ah sbry geteborg to w Turcji. HahahaData dodania komentarza: 14.07.2025, 20:40Źródło komentarza: Kto pojedzie na zaprzysiężenie Nawrockiego?Autor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Pucio.... Zły adresat twojego mękolenia. To według katolików zwierzęta w wigilię przemawiają ludzkim głosem.Data dodania komentarza: 14.07.2025, 16:34Źródło komentarza: Kto pojedzie na zaprzysiężenie Nawrockiego?Autor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Pewnie kierowcy biorą przykład z policji . W necie jest nagranie jak policja bez włączonych kogutów zasuwa ponad 200 km. I podjeżdża dosłownie na długość auta do poprzedzającego auta. W Polsce od 1992 roku zginęło na drogach ponad 157 tysięcy osób. To więcej jak Ukraińców w obecnej wojnie.Data dodania komentarza: 14.07.2025, 16:30Źródło komentarza: Zderzyło się 7 autAutor komentarza: EuropejczykTreść komentarza: Wstyd się pokazywać na czymś takimData dodania komentarza: 14.07.2025, 15:09Źródło komentarza: Kto pojedzie na zaprzysiężenie Nawrockiego?
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic