Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 23 czerwca 2025 06:05
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Maraton pisania listów Amnesty International w II LO Oleśnica

W akcję pisania listów włączyło się 13 klas II LO w Oleśnicy, które napisały łącznie 330 listów.
Maraton pisania listów Amnesty International w II LO Oleśnica

"W mikołajkowy piątek w naszej szkole przeprowadzony został międzynarodowy maraton pisania listów Amnesty International. Organizacją akcji zajął się sztab w składzie: Oliwia Olszańska i Kinga Kuśmierczyk z kl. 2d, Jagoda Ślusarek z kl. 2c, Emilia Podgajna i Emilia Komór z kl. 2b, Angelika Husak z kl. 2a oraz Zuzanna Zmyślona z klasy 3a.

Wybraliśmy troje bohaterów: - Magaia z Sudanu - skazanego na karę śmierci za morderstwo kuzyna, który w rzeczywistości stracił życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku; - Yasaman i jej matkę z Iranu, które sprzeciwiły się dyskryminującym przepisom wobec kobiet i zostały skazane na 16 lat więzienia oraz Emila z Białorusi, który został niesłusznie oskarżony o drobne przestępstwa narkotykowe i odbywa teraz karę 10 lat pozbawienia wolności, przetrzymywany jest w niehumanitarnych warunkach.

W akcję pisania listów włączyło się 13 klas, które napisały łącznie 330 listów. Najlepiej spisała się klasa 1c, której uczniowie napisali aż 36 listów.

Jeśli ktoś z was chciałby jeszcze pomóc: listy można pisać do piątku 13.12.2019. Ich wzory i koperty dostępne są u p. Komsty-Fili w sali 39.

Wszystkim dziękujemy za przyłączenie się do akcji. Mamy nadzieję, że nasze starania osiągną swój cel i skazani odzyskają wolność.
Podziękowania należą się również p. A. Komście-Fili, koordynatorce projektu" - informuje II LO w Oleśnicy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic