Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 19 czerwca 2025 10:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

10 autobusów Polbusu z usterkami

Połowa ze skontrolowanych autobusów regularnej komunikacji obsługującej pasażerów na terenie powiatu oleśnickiego i wrocławskiego nie nadawała się do jazdy - to w skrócie podsumowanie porannej akcji dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego. Na 16 sprawdzonych pojazdów w aż 10 stwierdzono usterki skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.
10 autobusów Polbusu z usterkami

Jak informuje "Gazeta Wrocławska", inspektorzy ITD sprawdzali stan techniczny autobusów, którymi realizowane są regularne przewozy osób na terenie powiatu oleśnickiego i wrocławskiego. Kontrole prowadzono w Oleśnicy. Do szczegółowej weryfikacji stanu technicznego autobusów wykorzystano mobilną stację diagnostyczną dolnośląskiej ITD.

Skontrolowano 16 autobusów. W 10 stwierdzono usterki stanowiące podstawę do zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W 8 przypadkach nieprawidłowości w stanie technicznym pojazdów były na tyle poważne, że zakończyły się wydaniem zakazu dalszego wykonywania przewozu osób.

Inspektorzy ITD mieli najczęściej zastrzeżenia do funkcjonowania układu hamulcowego. W jednym ze skontrolowanych autobusów różnica w sile hamowania kół na jednej osi wynosiła ponad 90 procent. Z niektórych pojazdów wyciekały płyny eksploatacyjne. Jeden z autobusów emitował do atmosfery spaliny wielokrotnie przekraczające dopuszczalne normy zadymienia. W niektórych samochodach był też niesprawny system awaryjnego otwierania drzwi.

W jednym przypadku liczba poważnych usterek była tak duża, że ITD wszczęła postępowanie administracyjne wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie w sprawie nałożenia kar pieniężnych


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: A słyszałeś o czymś takim jak płeć mózgu ? Są nocne spotkania w pidzamach, są dziergania na szydełku. Nie ma spotkań miłośników resorakow czy miłośników piwa. To był sarkazm oczywiście.Data dodania komentarza: 19.06.2025, 08:35Źródło komentarza: Biblioteka w wakacjeAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Pika. Analfabeto wtórny. Napisałem kiedy zostanie wydany przewodnik śladem oleśnickich slumsów. Mam jeszcze pół roku.Data dodania komentarza: 19.06.2025, 08:32Źródło komentarza: Nowy ciągnik powiatowych drogowcówAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Dumny Edek. 30 lat temu był 1995 rok. Czasy panowania jana bronsia. Poza tym tym to teraz jest dopiero komuna. Rządy i województwa ciągle wam coś dają. Zarząd powiatu cieszy się z promesy 1 mln na budowę drogi. PUP twierdzi, że na walkę z bezrobociem przeznaczył około 7 mln. Gdziekolwiek się nie ruszysz w Oleśnicy to tabliczka z napisem "dofinansowani ze środków UE..." i podobnych instytucji. A SSE w Oleśnicy ymto co ? A miała być gospodarka wolnorynkowa.Data dodania komentarza: 19.06.2025, 08:28Źródło komentarza: Nowy ciągnik powiatowych drogowcówAutor komentarza: W-c wymądrzalskiTreść komentarza: W Szwecji są lepsze.Data dodania komentarza: 19.06.2025, 05:15Źródło komentarza: Wyremontują kuchnię w wiejskiej świetlicyAutor komentarza: FshjssjTreść komentarza: Masz rację. Kowalski cierpi na emigracji i daje do pieca.Data dodania komentarza: 19.06.2025, 05:12Źródło komentarza: Nowy ciągnik powiatowych drogowcówAutor komentarza: OleśniczaninTreść komentarza: Brawo Pani Wioletto! Dziękujemy!Data dodania komentarza: 19.06.2025, 01:48Źródło komentarza: Milionowa promesa dla powiatu oleśnickiego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic