"Podczas uroczystej Gali Siódemki nasza szkoła została uhonorowana Złotym Krzyżem 45-lecia Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Odznaczenie wręczył nam prezes koła Związku Żołnierzy Zawodowych Wojska Polskiego pułkownik Lucjan Ławniczek.
To wyjątkowe wyróżnienie przyznano za konsekwentne promowanie wychowania patriotycznego, dbałość o profesjonalizm szkolnych pocztów sztandarowych oraz wieloletnią współpracę z Wojskiem Polskim podczas uroczystości i przedsięwzięć o charakterze patriotycznym. Doceniono również nasze zaangażowanie w organizację obchodów Narodowego Święta Niepodległości w ramach projektu „Imieniny Ulicy – 11 Listopada”, Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej oraz troskę o miejsca pamięci narodowej.
To odznaczenie jest dla całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 7 powodem do dumy i motywacją do dalszego kształtowania postaw patriotycznych oraz szacunku dla historii i tradycji naszego kraju".
