Świetlice wiejskie w Miodarach i Bartkowie w minionym roku przeszły gruntowną modernizację, która znacząco poprawiła ich wygląd oraz funkcjonalność. Zrealizowane prace spotkały się z pozytywnym odbiorem mieszkańców.
Jednocześnie samorząd kontynuuje działania związane z rozwojem infrastruktury lokalnej. Kolejnym obiektem, który zostanie objęty inwestycją, jest świetlica wiejska w Sadkowie. Podczas spotkania z przedstawicielami Samorządu Województwa Dolnośląskiego wójt Gminy Dobroszyce, Artur Ciosek, otrzymał promesę w wysokości 60 tys. zł.
Środki te zostaną przeznaczone na realizację projektu w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2026 roku. Zadanie obejmuje remont świetlicy wiejskiej w Sadkowie, co ma poprawić jej stan techniczny oraz warunki użytkowania.
Inwestycja wpisuje się w szersze działania gminy na rzecz poprawy infrastruktury oraz tworzenia lepszych warunków do integracji mieszkańców.
