Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 czerwca 2026 20:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Świetlice po metamorfozie i nowe plany. Sadków z dofinansowaniem na remont

Inwestycje wpisuje się w działania gminy na rzecz poprawy infrastruktury i tworzenia lepszych warunków do integracji mieszkańców.
Świetlice po metamorfozie i nowe plany. Sadków z dofinansowaniem na remont

Źródło: Gmina Dobroszyce

Świetlice wiejskie w Miodarach i Bartkowie w minionym roku przeszły gruntowną modernizację, która znacząco poprawiła ich wygląd oraz funkcjonalność. Zrealizowane prace spotkały się z pozytywnym odbiorem mieszkańców.

Jednocześnie samorząd kontynuuje działania związane z rozwojem infrastruktury lokalnej. Kolejnym obiektem, który zostanie objęty inwestycją, jest świetlica wiejska w Sadkowie. Podczas spotkania z przedstawicielami Samorządu Województwa Dolnośląskiego wójt Gminy Dobroszyce, Artur Ciosek, otrzymał promesę w wysokości 60 tys. zł.

Środki te zostaną przeznaczone na realizację projektu w ramach konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi” w 2026 roku. Zadanie obejmuje remont świetlicy wiejskiej w Sadkowie, co ma poprawić jej stan techniczny oraz warunki użytkowania.

Inwestycja wpisuje się w szersze działania gminy na rzecz poprawy infrastruktury oraz tworzenia lepszych warunków do integracji mieszkańców.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic