Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 20:47
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Uniwersytet Wrocławski i Policja z Oleśnicy podpisali porozumienie. Studenci i policjanci będą wspólnie walczyć z patologiami

To ważny krok w kierunku łączenia nauki z praktyką policyjną na terenie powiatu oleśnickiego.
Uniwersytet Wrocławski i Policja z Oleśnicy podpisali porozumienie. Studenci i policjanci będą wspólnie walczyć z patologiami

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy oficjalnie rozpoczęły współpracę. Porozumienie o partnerstwie podpisano w siedzibie Wydziału Nauk Społecznych UWr.

Dokument podpisali: dr hab. Magdalena Ratajczak, prof. UWr – Dziekan Wydziału Nauk Społecznych oraz podinsp. Rafał Adamczyk – Komendant Powiatowy Policji w Oleśnicy.

Cel współpracy

Porozumienie ma na celu połączenie potencjału naukowego uczelni z praktycznym doświadczeniem policji. Wspólne działania będą skupione na:

  • realizacji projektów badawczych dotyczących zagrożeń społecznych i przestępczości,
  • działaniach edukacyjnych i profilaktycznych,
  • podnoszeniu kwalifikacji zarówno studentów, jak i funkcjonariuszy,
  • promocji służby w Policji wśród studentów i absolwentów UWr.

Studenci zyskają możliwość udziału w zajęciach praktycznych, spotkaniach i wykładach z policjantami, a funkcjonariusze będą mogli brać udział w seminariach i konferencjach naukowych. Efektem ma być lepsza diagnoza zjawisk patologii społecznych oraz skuteczniejsze zapobieganie im.

To ważny krok w kierunku łączenia nauki z praktyką policyjną na terenie powiatu oleśnickiego.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic