Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 11:49
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Miasto tłumaczy: Drzewa na Kopernika kolidowały. Będą nowe nasadzenia

Ornitolog stwierdził, że można przystąpić do wycinki.
Miasto tłumaczy: Drzewa na Kopernika kolidowały. Będą nowe nasadzenia

Miasto Oleśnica odniosło się do zarzutów radnych Pawła Bielańskiego i Mirosława Płaczkowskiego odnośnie wycinki drzew na ulicy Kopernika. 

"Drzewa, które wytypowano do wycięcia na ul. Kopernika kolidują z zaprojektowanym układem drogowym inwestycji – dokładnie z pętlą autobusową i ścieżką pieszo – rowerową. W zamian za wycięte drzewa nasadzone zostaną nowe, w innym miejscu, w większej ilości. Sekcja Dróg Miejskich posiada opinię ornitologiczną, z której wynika, że drzewa przeznaczone do wycinki skontrolowano pod kątem ich ewentualnego zasiedlenia przez ptaki lęgowe. Nie stwierdzono gniazdowania ptaków ani ich aktywności w kierunku zakładania gniazd. Ornitolog stwierdził, że można przystąpić do wycinki.

- oświdczyła Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic