Miasto Oleśnica odniosło się do zarzutów radnych Pawła Bielańskiego i Mirosława Płaczkowskiego odnośnie wycinki drzew na ulicy Kopernika.
"Drzewa, które wytypowano do wycięcia na ul. Kopernika kolidują z zaprojektowanym układem drogowym inwestycji – dokładnie z pętlą autobusową i ścieżką pieszo – rowerową. W zamian za wycięte drzewa nasadzone zostaną nowe, w innym miejscu, w większej ilości. Sekcja Dróg Miejskich posiada opinię ornitologiczną, z której wynika, że drzewa przeznaczone do wycinki skontrolowano pod kątem ich ewentualnego zasiedlenia przez ptaki lęgowe. Nie stwierdzono gniazdowania ptaków ani ich aktywności w kierunku zakładania gniazd. Ornitolog stwierdził, że można przystąpić do wycinki.
- oświdczyła Marzena Graczyk, kierownik Sekcji Komunikacji Społecznej.
