Kierowcy, piesi i rowerzyści muszą przygotować się na zmiany w rejonie ul. Wiejskiej w Oleśnicy. W związku z realizacją inwestycji polegającej na budowie tunelu rowerowego w nasypie kolejowym na trasie Kamiennej Cyklostrady Dolnośląskiej wprowadzono czasową zmianę organizacji ruchu.
Jak informują wykonawcy inwestycji, wraz z postępem prac drogowych prowadzonych pod istniejącym wiaduktem kolejowym dotychczasowa trasa dla pieszych została czasowo wyłączona. Ruch pieszy oraz rowerowy został przekierowany przez nowo wybudowany tunel.
Udostępnienie tunelu użytkownikom jest zgodne z harmonogramem realizacji inwestycji i ma umożliwić bezpieczne prowadzenie kolejnych etapów prac budowlanych. Wszystkie ciągi komunikacyjne zostały odpowiednio oznakowane.
Osoby poruszające się w rejonie inwestycji proszone są o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na obowiązujące oznakowanie i wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.
Inwestor podkreśla, że wprowadzone rozwiązania mają przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom ruchu i sprawną realizację przedsięwzięcia. Mieszkańcy powinni jednak liczyć się z okresowymi utrudnieniami podczas przemieszczania się w tej części miasta.
Za wszelkie niedogodności związane z prowadzonymi pracami wykonawcy przepraszają i dziękują mieszkańcom za wyrozumiałość.
