W wieku 87 lat odeszła Eugenia Lipińska, wieloletnia dyrektor Gminnego Przedszkola w Dobroszycach, którą pełniła w latach 1970–1991.
Społeczność Dobroszyc z głębokim szacunkiem i wzruszeniem żegna wybitną pedagog, która przez ponad dwie dekady kierowała placówką i z oddaniem kształtowała pierwsze lata edukacji kolejnych pokoleń dzieci.
Eugenia Lipińska była nie tylko dyrektorem, ale przede wszystkim wychowawcą z powołania. Z mądrością, spokojem i pełnym zaangażowaniem uczyła najmłodszych wrażliwości, odpowiedzialności oraz wzajemnego szacunku. Dla wielu mieszkańców gminy to właśnie pod jej opieką stawiali pierwsze kroki w edukacji przedszkolnej.
– Pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci – podkreślają osoby związane z przedszkolem i lokalną społecznością.







