Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 31 grudnia 2025 22:24
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Protest rolników w Oleśnicy: Na zbiórce około 30 ciągników – mniej niż poprzednio

Organizatorzy podkreślają, że akcja jest kontynuacją sprzeciwu wobec umowy z Mercosur.
Protest rolników w Oleśnicy: Na zbiórce około 30 ciągników – mniej niż poprzednio

Autor: Grzegorz Huk

Na terenie dawnego lotniska w Oleśnicy zebrało się dziś około 30 ciągników w ramach kolejnego protestu rolników. To znacznie mniej niż podczas poprzednich akcji, w których liczba pojazdów przekraczała 100–150 maszyn.

Na miejscu dyskretnie asystowała policja – funkcjonariusze zapewniali bezpieczeństwo i porządek, nie dochodziło do żadnych incydentów. 

Maszyny rolnicze ustawiono w trakcie protestu w trzech miejscach: w rejonie węzła za Jenkowicami, przy węźle Gęsia Górka oraz na wiadukcie pomiędzy Sokołowicami i Cieślami

Organizatorzy podkreślają, że akcja jest kontynuacją sprzeciwu wobec umowy z Mercosur (blisko 30 krajów Ameryki Południowej i UE). Rolnicy obawiają się zalewu tańszego importu mięsa, zbóż i produktów rolnych z Ameryki Południowej, co mogłoby zagrozić polskim gospodarstwom.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic