Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 grudnia 2025 13:27
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sycowski Klub Czekan kończy 2025 rok udaną wyprawą w Góry Suche

Klub zachęca do dołączenia do kolejnych przygód.
Sycowski Klub Czekan kończy 2025 rok udaną wyprawą w Góry Suche

Źródło: Sycowski Klub Górski "Czekan"

Członkowie Sycowskiego Klubu Czekan – miłośnicy górskich wędrówek z Sycowa – podsumowują miniony rok kolejną ekscytującą eskapadą. W niedzielę, 29 grudnia 2025 r., grupa pokonała około 18 kilometrów szlaków w malowniczych Górach Suchych, położonych na polsko-czeskiej granicy. Kulminacyjnym punktem była wspinaczka na najwyższy szczyt po czeskiej stronie – Ruprechtický Špičák (880 m n.p.m.).

Wyprawa rozpoczęła się o 8:30 w Sycowie. W składzie: Anna, Paulina, Andrzej, Bartłomiej, Edward, Mariusz i Sebastian. Po dwóch godzinach dotarli na parking przy schronisku "Andrzejówka" – popularnym punkcie startowym dla turystów w rejonie Wałbrzycha.

Stamtąd ruszyli czarnym szlakiem, mijając Przełęcz Pod Szpiczakiem (759 m n.p.m.). Na szczycie weszli na taras widokowy wieży telekomunikacyjnej z 2002 roku, skąd podziwiali zapierającą dech panoramę Sudetów. Po tradycyjnym grupowym zdjęciu i przerwie na posiłek kontynuowali trasę przez Płoniec (841 m n.p.m.) i Javorový vrch (777 m n.p.m.).

Następnie odbili na czarny szlak, a po kilku kilometrach przeszli na żółty. Doliną potoku Złota Woda wrócili na Przełęcz Pod Szpiczakiem, skąd zeszli do schroniska. Tam zregenerowali siły przy pysznym żurku, smażonym serze i gorącej herbacie.

Pogoda dopisała, choć było mniej słonecznie niż zapowiadano. Uczestnicy podkreślają, że to był bardzo przyjemny czas spędzony aktywnie w klubowym gronie – ostatnia wyprawa w udanym 2025 roku. Teraz z optymizmem czekają na nowe wyzwania w 2026!

Góry Suche to idealny teren dla miłośników pieszych wędrówek – z różnorodnymi szlakami i pięknymi widokami na polsko-czeskim pograniczu.

Klub zachęca do dołączenia do kolejnych przygód.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic