Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 12 grudnia 2025 17:04
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grudniowe spotkanie w ramach projektu "Nasza Mała Biblioteka"

Beneficjentami tego działania jest klasa trzecia z Katolickiej Szkoły Podstawowej.
Grudniowe spotkanie w ramach projektu "Nasza Mała Biblioteka"

Źródło: Oleśnicka Biblioteka Publiczna

Początek grudnia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową" zbiegł się z inauguracją projektu Nasza Mała Biblioteka, który Biblioteka realizuje wspólnie z Wydawnictwem Ezop. Beneficjentami tego działania jest klasa trzecia ze Szkoły Katolickiej. Projekt jest realizowany po raz drugi. W roku szkolnym 2024/2025 w projekcie NMB wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2.

"Nasza Mała Biblioteka" to autorski, międzynarodowy projekt edukacyjny, który opiera się na współpracy wydawcy z bibliotekarzami i nauczycielami. Tytułowa "mała biblioteka" to zbiór starannie dobranych pod względem literackim i ilustracyjnym książek, które młodzi czytelnicy czytają i omawiają w Bibliotece i w szkole. W tegorocznym pakiecie projektowym znajdują się książki autorów polskich, a także twórców z Estonii, Litwy i Szwajcarii. Analizie książek służą „Łamigłówki Literacki”, a dodatkowymi atrakcjami projektu są warsztaty i spotkania z autorami on-line i webinaria dla bibliotekarzy o literaturze dla dzieci. Pierwszą lekturą projektową omówioną podczas inauguracyjnego spotkania w bibliotece była książka Anny Onichimowskiej "Piecyk, czapeczka i budyń" w klimacie zimowym.

Najważniejszym celem projektu jest zachęcenie dzieci do czytania. Chcemy je przekonać, że warto czytać, bo czas z książką to dobra przygoda. Liczymy, że projekt w tym pomoże.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic