Wczoraj w sali konferencyjnej Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. M. Reja odbyło się wyjątkowe wydarzenie literacko-malarsko-muzyczne „PrimumVerbum” – spotkanie autorskie z Jarosławem Kiełbasiewiczem z oprawą muzyczną w wykonaniu zespołu Nieśpieszni.
Oleśnicki artysta plastyk Jarosław Kiełbasiewicz zaprezentował wiersze z debiutanckiego tomiku poezji „PrimumVerbum” oraz swoje obrazy.
Spotkanie przygotowała i poprowadziła Małgorzata Furmanek, jedna z członkiń grupy Inicjatywa Twórcza KoRelacje, której Kiełbasiewicz jest liderem. Zobaczyliśmy też jej obrazy.
W klimatycznym wieczorze uczestniczyło ponad 60 osób. Spotkanie utrzymane było w klasycznym stylu kawiarnianej bohemy, rodem z krakowskiej cyganerii młodopolskiej czy paryskiego Montmartre: siedziano przy stolikach, na których stały ciasteczka i lampki wina, a światła były przyciemnione.
Było wiele pytań. Padały zarówno żartobliwe, jak i poważne. Pytano o źródła inspiracji, o twórczość, o obrazy. Nie brakowało też pytań bardzo osobistych.
Prowadząca wieczór przygotowała dla jego bohatera prawdziwą niespodziankę. Poprosiła zespół, aby do jednego z wierszy Kiełbasiewicza ułożył muzykę. I – ku ogromnemu zaskoczeniu malarza – w formie piosenki jeden z jego utworów wybrzmiał na żywo podczas spotkania.
Szerzej - w Panoramie Oleśnickiej.










