Dawid Jankowski, radny Rady Miasta Oleśnicy, członek klubu Prawa i Sprawiedliwości, złożył dzisiaj w Prokuraturze Rejonowej w Oleśnicy zawiad mienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 137 Kodeksu karnego, "polegającego na znieważeniu symboli narodowych, prawdopodobnie przez właściciela dawnej cukrowni w Bierutowie".
W zawiadomieniu czytamy:
"Na kominie wspomnianej cukrowni widoczna jest flaga państwowa Rzeczypospolitej Polskiej, któraw sposób niezgodny z przepisami prawa została umieszczona z dodatkowymi, Wulgarnymii nieakceptowalnymi elementami. Na fladze państwowej znajduje się 8 gwiazd, które jednoznacznie nawiązują do hasła "jebać PiS". Ponadto, na fladze znajduje się także symbol pioruna, który jest znakiem rozpoznawczym lewicowego ruchu " Strajk Kobiet". Tego rodzaju działanie jest jawnym i niedopuszczalnym aktem profanacji, naruszającym godność symboli narodowych".
Radny wniósł "o podjęcie niezbędnych działań ścigania sprawcy i o ukaranie go zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa".
