19 września w Oleśnickiej Bibliotece Bibliotece Publicznej im. Mikołaja Reja odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem – pisarzem, autorem słuchowisk i laureatem Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas II i III Katolickiej Szkoły Podstawowej w Oleśnicy oraz uczniowie klas IV Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich oraz mieszkańcy Oleśnicy i okolic.
Tematem spotkania była twórczość autora, znanego między innymi z popularnej serii książek o Elfie – psie, który stał się bohaterem wielu zabawnych i wzruszających historii, a jedna z książek trafiła już do kanonu lektur szkolnych. Marcin Pałasz w barwny i humorystyczny sposób opowiadał o tym, co zainspirowało go do pisania, jak wygląda proces tworzenia oraz skąd czerpie pomysły na kolejne przygody Elfa.
Spotkanie przebiegało w atmosferze pełnej śmiechu i pozytywnej energii. Autor mówi, że jego mottem jest: „słowa niosą uśmiech” – i rzeczywiście, uśmiech nie schodził z twarzy uczestników. Na zakończenie dzieci i dorośli mieli okazję zdobyć autograf oraz zamienić kilka słów z pisarzem.
"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025"