Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 grudnia 2025 08:15
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zasłabł w kościele - wezwano LPR

Nagłe zatrzymanie krążenia nastąpiło podczas mszy.
  • Źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Oleśnicy
Zasłabł w kościele - wezwano LPR

Źródło: KP PSP

W czwartek 19 czerwca podczas mszy świętej w kościele w Smolnej (powiat oleśnicki) doszło do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. 

Uczestniczący w nabożeństwie druhowie z OSP Smolna oraz będący poza służbą funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratownicz-Gaśniczej nr 2 we Wrocławiu mł. kpt. Arkadiusz Mołda i st. ogn. Zdzisław Hajduk natychmiast przystąpili do udzielania pierwszej pomocy.

Po stwierdzeniu, że u poszkodowanego stwierdzono nagłe zatrzymanie krążenia, przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej przy użyciu AED, torby PSP R1. Zadysponowano zastęp z JRG Oleśnica, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ponadto opatrzono ranę głowy.

Po około 5 minutach stwierdzono powrót tętna. Po przybyciu na miejsce ZRM i LPR osobę poszkodowaną z funkcjami życiowymi przekazano pod opiekę lekarzowi. Mężczyzna został zabrany do szpitala przez LPR.

 


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic