W sobotę 7 czerwca mieliśmy w gminie Twardogóra (powiat oleśnicki) trzy dodatkowe - poza Dniami Twardogóry - imprezy.
W Chełstowie odbyło się V Słodkie Na Orientację Bieganie. Wieś zamieniła się w centrum sportowej rywalizacji i dobrej zabawy. SNOB na stałe wpisało się w kalendarz imprez dla miłośników orienteeringu.
Uczestnicy z Dolnego Śląska, Wielkopolski i oczywiście z Twardogóry zjechali się tłumnie, by wspólnie przeżyć coś wyjątkowego. Każdy, niezależnie od poziomu zaawansowania, mógł znaleźć trasę odpowiednią dla siebie.
Równolegle odbywał się w Chełstowie "Bieg nie tylko dla kobiet" - inicjatywa promująca badania w kierunku wirusa HPV oraz raka szyjki macicy.
Start i meta znajdowały się przy Centrum Inicjatyw Wiejskich. Organizatorami byli: Dagmara Czarnota, GOSiR, Fundacja SNOB.
W tym samym czasie na strzelnicy „Na Wesołce” pod Twardogórą odbywała się rekreacyjna impreza strzelecka, która przyciągnęła tłumy pasjonatów sportów celnościowych – zarówno tych młodszych, jak i starszych.
Organizatorem wydarzenia był Klub Strzelecki Hart, znany z promowania strzelectwa sportowego. Nad przebiegiem całej imprezy czuwali z zaangażowaniem prezes Romuald Górski, niezawodny Kacper Szuster oraz profesjonalna ekipa techniczna i prowadzący strzelanie – wszyscy zrzeszeni w Klubie Hart.
Szersza relacja - w kolejnym wydaniu Panoramy Oleśnickiej.
Napisz komentarz
Komentarze