Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 16:30
Reklama dotacje dla firm
Reklama
Reklama

Plecaki dla dzieci z Syrii ponownie umorzone

Beata Kempa znów ma powody do satysfakcji - zarzuty się nie potwierdziły.
Plecaki dla dzieci z Syrii ponownie umorzone

Prokuratura Okręgowa 1 Wydział Śledczy we Wrocławiu umorzył postępowanie w sprawie o czyn z art. 278 § 1 k.k., tj. zaboru w celu przywłaszczenia w okresie pomiędzy kwietniem 2018 roku a 19 sierpnia 2019 roku w Sycowie nie mniej niż 85 plecaków szkolnych z wyposażeniem o łącznej wartości 17 000 złotych, zebranych podczas akcji humanitarnej „Tornister dla Aleppo”.

Postępowanie w przedmiotowej sprawie było prowadzone w związku ze złożeniem przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa podczas prowadzenia akcji humanitarnej, którą patronatem honorowym objęła ówczesna minister ds. Pomocy Humanitarnej Beata K.

Początkowo postępowanie w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy. Zgodnie z zarządzeniem Prokuratora Okręgowego we Wrocławiu przedmiotowa sprawa została przejętą do prowadzenia przez 1 Wydział Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu. 

W toku postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu przeprowadzono szereg czynności procesowych, a w tym przesłuchano świadków mających bezpośredni związek z prowadzoną akcją oraz uzyskano obszerną dokumentację związaną z prowadzeniem akcji i przekazaniem tornistrów dla osób potrzebujących.   

Analiza zebranego w sprawie materiału dowodowego doprowadziła do wniosku, iż w odniesieniu do zachowania osób organizujących zbiórkę plecaków, ich przechowywanie; osoby, która objęła zbiórkę patronatem honorowych oraz osób odpowiedzialnych za ich transport i wydanie uchodźczym dzieciom brak jest danych wskazujących na podejrzenie popełnienia czynu z art. 278 § 1 k.k. lub jakiegokolwiek innego, w stopniu wystarczającym dla kontynuacji postępowania.

Postanowienie o umorzeniu dochodzenia nie jest prawomocne. 

- taki komunikat wydała Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: Brawo dla prokuratury!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 16:13Źródło komentarza: Trzy zarzuty dla księdza w sprawie Gizeli JagielskiejAutor komentarza: TyleTreść komentarza: Nagłówek powinien być " Oleśniccy radni PiS"Data dodania komentarza: 25.04.2025, 15:58Źródło komentarza: Oleśniccy radni PiS wydali olświadczenie w sprawie aborcjiAutor komentarza: TyleTreść komentarza: Trzeba do nagłówka dopisać " oleśniccy radni PiS"Data dodania komentarza: 25.04.2025, 15:57Źródło komentarza: Oleśniccy radni PiS wydali olświadczenie w sprawie aborcjiAutor komentarza: GnsnsTreść komentarza: Łapki w górę pod wypowiedziami prawactwa i obrońców życia to też manipulacja opłacanych przez Putina trolliData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:24Źródło komentarza: Trzem osobom postawiono zarzutyAutor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: Ani trochę mnie to nie obchodzi. Wszyscy zapłacicie za obrażanie mnie i prześladowanie. Prawo jest po mojej stronieData dodania komentarza: 25.04.2025, 15:15Źródło komentarza: Trzem osobom postawiono zarzutyAutor komentarza: Chcemy Wolności Słowa!Treść komentarza: Kuria w Przemyślu to prawdziwi spadkobiercy kardynała Wyszyńskiego! Stefan kardynał Wyszyński nie bał się stalinowców! To dziecko powinno żyć ! Tak, jak pani Karczmarek!Data dodania komentarza: 25.04.2025, 15:14Źródło komentarza: Kuria oburzona potraktowaniem księdza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic