Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 27 lipca 2025 08:33
Reklama
Reklama
Reklama

Gadatliwy ptak Narina gościł w SP nr 1 w Oleśnicy

Kolejna akcja Klubu Empatyków, działającego przy ZSZ w Oleśnicy
Gadatliwy ptak Narina gościł w SP nr 1 w Oleśnicy

4 marca członkowie Klubu Empatyków odwiedzili uczniów klas „0” w Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnicy, przedstawiając losy afrykańskiej rodziny z wykorzystaniem kamishibai. Głównym celem akcji było wdrażanie dzieci do poszanowania innych kultur i ich tradycji.

Kamishibai to inaczej „papierowy teatr”. Są to bajki składające się z kilkunastu pięknie ilustrowanych kart z tekstem na odwrocie. Ich prezentowaniu towarzyszy wyjątkowy nastrój, powstający za sprawą przenośnego teatru, przy pomocy którego ilustrowane opowiadania są
przedstawiane w formie papierowych „slajdów”.

W rolę tytułowego ptaka wcielił się Filip Puzio. Radości było co niemiara, gdy Narina biegał wśród zgromadzonych dzieci. Losy afrykańskiej rodziny w formie teatrzyku przedstawiły Natalia Kania i Maja Martyniec. Patrycja Sinica odegrała rolę bogatej dziewczynki – Dembe, natomiast Justyna Ropuszyńska wcieliła się w rolę ubogiej Akiki.  Justyna niczym doświadczony terapeuta radziła najmłodszym uczniom, jak mierzyć się z
trudną emocją, którą jest strach. W przystępnej formie opowiedziała o Afryce, wprowadzając dzieci w problematykę edukacji globalnej. Zabawy z dziećmi prowadzili, m. in. Piotr Banaszak, Kacper Bukowski. 

- Największą nagrodą jak zawsze była dla nas radość dzieci

– relacjonuje opiekunka klubu Jadwiga Woźniak.



Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic