Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 28 kwietnia 2025 19:43
Reklama
Reklama
Reklama

"Noc generała" autorstwa Gabriela Meretika w bibliotece w Oleśnicy

Tytuł już niedługo będzie dostępny w Wypożyczalni dla Dorosłych.
"Noc generała" autorstwa Gabriela Meretika w bibliotece w Oleśnicy

"Kapitan Górnicki, który nadal dyktuje przemówienie generała, robi małą przerwę, zanim podejmie: "Rada Państwa, w zgodzie z postanowieniami Konstytucji, wprowadziła dziś o północy stan wojenny na terenie całego kraju". Starsza z dwóch maszynistek przestaje pisać i wybucha płaczem."

Fragment tekstu pochodzi z książki "Noc generała" autorstwa Gabriela Meretika, w której możemy przeczytać o wydarzeniach z nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku, kiedy w Polsce wprowadzono stan wojenny. Jego celem była likwidacja struktur opozycji demokratycznej w PRL-u i obrona reżimu komunistycznego.

Tytuł już niedługo będzie dostępny w Wypożyczalni dla Dorosłych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Koko 14.12.2024 09:34
Wersję po szfecku należy tyż. Szfet zna żwedzki i chce rzfęcku tesz poczytadź Fersztejen? Kowalski walcz!!!!

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Miasto przedstawia żałosny widok. Burmistrz i podległe mu służby nie panują nad niczym.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 19:13Źródło komentarza: KSIĄDZ Z HEJTEM. PiS Z KRYTYKĄ. A JAGIELSKA SWOJE...Autor komentarza: ŻenadaTreść komentarza: Wszyscy mówią o Oleśnicy - tylko władze Oleśnicy i powiatu nabrały wody w usta. Bronś, Efinowicz, Kapica, Susidko, Chrzanowski, Horbacz, Małys - z łatwością pozują do zdjęć, ale brakuje im odwagi w sprawach ważnych dla miast.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 18:48Źródło komentarza: KSIĄDZ Z HEJTEM. PiS Z KRYTYKĄ. A JAGIELSKA SWOJE...Autor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Pani Wojciechowska. Proponuję przejść na islam.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 18:22Źródło komentarza: PiS chce zawieszenia Gizeli Jagielskiej. Rządzący apelują o wstrzemięźliwośćAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Wpis z 3:17 nie jest moim wpisem. O tej godzinie to ja śpię snem sprawiedliwego.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 18:21Źródło komentarza: Prezydent Andrzej Duda: Aborcja w Oleśnicy to było w istocie zabójstwoAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Ciekawski. Jedynie bazuję na wiedzy fachowców. Tylu ludzi ilu zabiły rządy PiS w czasie pandemii nikt nie rozliczył. Tylko w ostatnim kwartale zmarło ponadnormatywne ponad 200 tysięcy mieszkańców Polski. Lockdown to był mord na Polakach.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 18:19Źródło komentarza: Prezydent Andrzej Duda: Aborcja w Oleśnicy to było w istocie zabójstwoAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Mimo tego inflacja jest dużo mniejsza niż Polsce. Wzrost cen mniejszy niż w Polsce. Odsetki od pożyczek i kredytów mniejsze jak w Polsce. Ceny w Polsce praktycznie dorównały szwedzkim. A przeciętny Szwed zarabia 2,5 raza więcej jak Polak. Gdyby rząd w Szwecji zrobił to samo co w Polsce to w Szwecji wybuchła by rewolucja . Rząd by wywieźli na taczkach. A wam w Polsce to nie przeszkadza.Data dodania komentarza: 28.04.2025, 18:13Źródło komentarza: Szpital w Oleśnicy publikuje list otwarty do premiera Tuska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic