Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 25 kwietnia 2025 21:55
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Rejówki w bibliotece w Oleśnicy

Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja zaprasza wielbicieli gier planszowych i gier bitewnych na spotkanie w ramach „Rejówek w bibliotece”. Widzimy się w pierwszą sobotę miesiąca, 3 sierpnia.
Rejówki w bibliotece w Oleśnicy

Zapraszamy do zapoznania się z grami dostępnymi do wypożyczania w Bibliotece „Pod Sową”, a także zachęcamy do przynoszenia na spotkania swoich ulubionych tytułów do rozegrania z innymi uczestnikami wydarzenia.

W sierpniu podczas "Rejówek" odbędą się jeszcze dwa ciekawe wydarzenia!

Zgraja Oleśnica oraz Oleśnicka Biblioteka Publiczna mają przyjemność zaprosić na spotkanie z autorem gry "Principes", Lwem Sołowiejem. Podczas spotkania rozegrane zostaną 2 partie na prototypie gry, wraz z tłumaczeniem zasad przez autora. Długość jeden rozgrywki to 2,5-3h. Lew Sołowiej sięgnął do czasów, gdy po śmierci Bolesława Krzywoustego nastąpił rozpad państwa na niezależne księstwa. Okres ten znany jest jako rozbicie dzielnicowe, podczas którego piastowscy książęta toczyli między sobą spory. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 14.00 w Klubie Seniora na parterze biblioteki!

Z okazji 80. rocznicy bitwy o Monte Cassino gościć będziemy Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej z Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu i wspólnie zapraszamy do udziału w dwóch turniejach historycznych gier planszowych!

O godzinie 15.00 rozpocznie się turniej "Zwierzęcej brygady", czyli gry dla dzieci 7+. Skład brygady stanowi 14 zwierząt, które Skład brygady stanowi 14 zwierząt, które przedstawiają okolicznościach, w jakich poznały polskich żołnierzy, swoich przyszłych opiekunów. Poprzez opowieści poznajemy nie tylko ważne fakty dotyczące II wojny światowej, odkrywamy także w jak wielu miejscach znaleźli się Polacy. Rozgrywka zajmuje około 25 minut.

O 17.00 rozpocznie się turniej "Misia Wojtka" dla dzieci w wieku 10+. Odwołujący się do realiów II wojny światowej "Miś Wojtek" ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji. W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbieramy pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia Wojtka. Kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek, zwycięża. Przeciętny czas rozgrywki to ok. 30 min.

Oba turnieje odbędą się na sali konferencyjnej biblioteki. Obowiązują zapisy osobiście w Bibliotece "Pod Sową" oraz telefonicznie pod numerem 533 351 405.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Ciocia. W Niemczech właśnie aresztowano Polaka który napadał na kobiety.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 21:34Źródło komentarza: Wandal niszczył znaki młotkiemAutor komentarza: PsyTreść komentarza: Ciocia. To w Polsce wojskowi strzelają do cywili. A kto zastrzelił policjanta w Wiszni ? Co chwilę w Polsce skazywany jest policjant za pospolite przestępstwa.Data dodania komentarza: 25.04.2025, 21:32Źródło komentarza: Wandal niszczył znaki młotkiemAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: A gdzie tu koleś który powoływał się na V przykazanie ? Ksiądz ma prawo grozić pozbawieniem życia bo tak rzekomo chce wiadomo kto ?Data dodania komentarza: 25.04.2025, 21:27Źródło komentarza: Kuria oburzona potraktowaniem księdzaAutor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: Zgłoszone za hejt i mowę nienawiściData dodania komentarza: 25.04.2025, 21:17Źródło komentarza: Trzy zarzuty dla księdza w sprawie Gizeli JagielskiejAutor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: Żądam usunięcia wszystkich obraźliwych i kłamliwych komentarzy sugerujących kłamstwa i nieprawdę, że niby, rzekomo w Oleśnicy "mordowane są dzieci" - a takie kłamstwa powtarzają katolicy, prawica i obrońcy życiaData dodania komentarza: 25.04.2025, 21:06Źródło komentarza: Burmistrz żegna papieża FranciszkaAutor komentarza: Łowca obrońców życiaTreść komentarza: Zgłoszone za hejt i mowę nienawiściData dodania komentarza: 25.04.2025, 20:59Źródło komentarza: Wandal niszczył znaki młotkiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic