Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 29 kwietnia 2025 11:47
Reklama dotacje unijne dla firm
Reklama
Reklama

Nie żyje polonistka

Zmarła Janina Fedoryszyn, nauczycielka języka polskiego w SP nr 2 w Sycowie. O jej odejściu informuje szkoła:
Nie żyje polonistka

Z przykrością informujemy o stracie wielkiego pedagoga i wspaniałego człowieka - pani Janiny Fedoryszyn. Była nauczycielką języka polskiego w Sycowskiej Dwójce od 1.09.1964 roku. Przepracowała w tej szkole 37 lat kształtując i wychowując wiele pokoleń młodych sycowian. 

Zawsze serdeczna i chętna do pomocy, zaangażowana w rozwój szkoły i w działalność społeczną. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi za wyróżniającą pracę pedagogiczną, "Odznaką Przyjaciela Dziecka" przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Nagrodą trzeciego stopnia Ministra Oświaty i Wychowania za osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej oraz Nagrodą specjalną Kuratora Oświaty za osiąganie wybitnych rezultatów w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

"Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić"

- ks. J. Twardowski

 

 

 

 

2008 rok. Janina Fedoryszyn (siedzi pierwsza z prawej) z absolwentami SP nr 2, rocznik 1969/77

 

 

SP nr 2 w Sycowie (1978/79). Siedzą od lewej: Wanda Kozioł, Teresa Połosak, Stanisława Burzała, Janina Litwiniak, Janina Fedoryszyn, Emilia Giełzak. Stoją od lewej: August Stępień, Maria Antonów, Feliks Kopiecki, Halina Wierzbicka, Roman Ćwiękała, Sławomira Stępień, Maria Gaicka, Alicja Więcek, Janusz Ossoliński, Ewa Patalas, Ryszard Wierzbicki, Danuta Kaczmarek


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Zw-KowalskiTreść komentarza: Duda. To ty jesteś mordercą demokracji w Polsce oraz przedstawicielem urzędu który klęczy w Toruniu. To nie ja klęczę przed przedstawicielem obcego państwa.Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:20Źródło komentarza: Prezydent Andrzej Duda: Aborcja w Oleśnicy to było w istocie zabójstwoAutor komentarza: Zw-KowalskiTreść komentarza: zw-nowak. Należy posługiwać się językiem wroga. Tam mnie uczył przyjaciel Dominikanin.Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:18Źródło komentarza: Prezydent Andrzej Duda: Aborcja w Oleśnicy to było w istocie zabójstwoAutor komentarza: babcia gabrysiaTreść komentarza: A nie lepiej od razu spalić na stosie piso+katoliby?Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:17Źródło komentarza: PiS chce zawieszenia Gizeli Jagielskiej. Rządzący apelują o wstrzemięźliwośćAutor komentarza: enreTreść komentarza: jakoś najwięcej ofiar przyniosły reżimy walczące z Bogiem - sami komuniści zabili między 85 a 100 mln ludziData dodania komentarza: 29.04.2025, 11:14Źródło komentarza: Droga krzyżowa w sprawie aborcji w OleśnicyAutor komentarza: zw=kowalski:-)Treść komentarza: Bezbożny. Spoko. Polska to już państwo wyznaniowe. Sędzia barbara polak w uzasadnieniu wyroku powoływała się na wartości chrześcijańskie. Tylko czekać kiedy będzie sąd pisał o artykułach i paragrafach z kodeksu kanonicznego a kasację będzie się wnosiło do Watykanu.Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:07Źródło komentarza: Minuta ciszy dla zmarłego papieżaAutor komentarza: somsiadTreść komentarza: Jeszcze chwila i pani gizela zostanie dyrektorem tej placówki.Data dodania komentarza: 29.04.2025, 11:06Źródło komentarza: Murem za Gizelą Jagielską
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic