Wpływ remontów na ilość transakcji
Problem wpływu remontów na sprzedaż może się wydawać przesadzony – ale tylko tym przedsiębiorcom, którzy nie musieli go doświadczać osobiście. Nawet duże markety, w których okolicy trwa modernizacja nawierzchni, notują znaczne spadki obrotów. Przedłużające się remonty w pobliżu małych sklepów – spożywczych, butików czy specjalistycznych usług – mogą wręcz doprowadzić do ich zamknięcia.
Klienci chcą po prostu unikać problemów – obawiają się, że w pobliżu maszyn budowlanych i wykopów mogą doznać kontuzji albo zniszczyć lub pobrudzić buty czy ubranie. Część z nich może nawet myśleć, że lokal na czas remontów został zamknięty, dlatego nawet nie podchodzą bliżej. Aby przetrwać trudny okres i móc zaprosić klientów do budynku z nową elewacją lub świeżo zbudowanym parkingiem, przedsiębiorca musi więc zadbać o dwa aspekty: zapewnienie gościom bezpieczeństwa oraz poinformowanie ich, że firma nadal działa i można robić zakupy.
Utrudnione wejście do sklepu? Zbuduj ścieżkę lub schody!
Szczególnie uciążliwe są remonty obejmujące piesze ciągi komunikacyjne – np. chodniki, promenady czy fragmenty ulic. Widząc roboty drogowe, klient najczęściej po prostu przechodzi na drugą stronę, z zamiarem dokonania zakupów czy skorzystania z usług przy następnej okazji lub u innego przedsiębiorcy. Aby zapewnić go o możliwości bezpiecznego dotarcia do sklepu, bez pobrudzenia czy urazu, warto zastosować kraty WEMA.
Charakteryzują się one ogromną możliwością konfiguracji, dużą nośnością i przyczepnością. Buduje się z nich tymczasowe i stałe podesty, schody i sceny. Przedsiębiorca może natomiast zastosować je w formie kładki, prowadzącej bezpiecznie z jednego nieuszkodzonego fragmentu chodnika na drugi. Antypoślizgowe właściwości kraty sprawiają, że klient jest chroniony nawet w trakcie opadów śniegu i deszczu.
Krata stalowa – bezpieczna droga na magazyn
Remont może utrudnić życie nie tylko klientom, ale także dostawcom czy pracownikom – jeśli wykonywany jest od zaplecza lub gdy dostawy produktów przyjmowane są od strony wejścia. Co prawda to drogowcy powinni zadbać o zabezpieczenie możliwości dojazdu do każdej posesji, ale nie zawsze się do tego obowiązku należycie przykładają. Zerwanie asfaltu czy przygotowanie placu pod budowę i pozostawienie na czas deszczu sprawia, że w strefie wejścia pojawia się trudne do przebycia błoto. W tej sytuacji warto tymczasowo zastosować kraty stalowe.
Położona przed magazynem czy przed drzwiami wejściowymi kratownica metalowa umożliwia podjechanie samochodem lub wózkiem widłowym. Usprawnia także komunikację pieszą. Na dodatek pozwala na oczyszczenie ubrudzonych butów, dzięki czemu pracownik odpowiedzialny za sprzątanie nie musi myć podłogi po każdym kliencie czy dostawcy.
Czysto i bezpiecznie – gumowe maty antypoślizgowe
Błoto na zewnątrz sklepu oznacza, że klient wejdzie do środka w wyjątkowo brudnych butach. To podwójne zmartwienie: cierpi estetyka pomieszczenia. Trzeba ciągle sprzątać albo pogodzić się z faktem, że przez cały okres remontu sklep będzie po prostu zabłocony, co z marketingowego punktu widzenia jest nie do przyjęcia. Ale to jeszcze nie wszystko – mokre buty, zwłaszcza na śliskiej posadzce, zwiększają ryzyko poślizgnięcia się i doznania urazu – trudno sobie wyobrazić gorszą antyreklamę.
Jeśli więc za drzwiami trwa remont, warto wyposażyć się w gumowe maty antypoślizgowe. Zabezpieczą one przed upadkiem, odbiorą zanieczyszczenia z obuwia i ułatwią czyszczenie podłogi.
Firma widoczna nawet w trakcie remontu – wycieraczki personalizowane
Aby poinformować klienta o tym, że sklep nadal działa, warto zastosować reklamę outdoorową – czyli potykacz czy ogłoszenie na płocie. Jeśli nie ma takiej możliwości, albo też w celu wzmocnienia efektu, polecana jest natomiast personalizowana wycieraczka (sprawdź tutaj: https://www.alumatex.pl/produkty/produkty-personalizowane/).
Logowane produkty z gumy winylowej czy profili aluminiowych są tak estetyczne, że mogą pozostać w lokalu nawet po zakończeniu remontu.
Napisz komentarz
Komentarze