„Poli-Politechniki” to inicjatywa trzech uczelni: Politechniki Bydgowskiej z doktor Beatą Fertałą-Harlender, Politechniki Poznańskiej z profesorem Tomaszem Matusewicz z Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego oraz Politechniki Wrocławskiej z doktor Dorotą Łuczewską.
Ich studenci spotkali się na plenerze malarskim, którego plon zobaczymy za tydzień na wystawie poświęconej częściowo odrestaurowanej budowli pałacu w Goszczu
Dla adeptów architektury ciekawsze były ruiny. Z każdej uczelni przyjechało po dziesięciu studentów. A Twardogórę reprezentowało dziesięciu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II pod opieką Oleny Olszańskiej. Miejscem, które jest również uwieczniane w pracach malarskich, jest kościółek św. Idziego w Chełstowie (gmina Twardogóra).
- Cały obiekt - park, ruiny, przestrzeń okołoparkowa ze stawem - stanowi inspirację do uwiecznienia i wyróżnienia . Pracą malarską, artystyczną łatwiej jest dotrzeć do potencjalnego odbiorcy
- ocenia doktor Beata Fertała-Harlender.
- Młodzi ludzie, studenci, to najlepsza grupa do popularyzacji tego miejsca
- dodaje dr Dorota Łuczewska.
Dodajmy, że - oprócz malarskiej - za tydzień będzie otwarta wystawa pt. „Przestrzeń wspólna", którą przygotowują artyści z Polski i Europy. Będzie do oglądania przez miesiąc. Kuratorem jest doktor Marek Sienkiewicz. Będzie również pokaz „Mody kreacyjnej", inspirowanej i dedykowanej temu miejscu, a przygotowanej przez studentów architektury wnętrz. Zobaczymy stroje świadczące o dawnej świetności pałacu.
Gości podejmuje Ewa Kałandziak z Goszcza, a czuwa nad przygotowaniami wydarzenia Katarzyna Urbanek.
Napisz komentarz
Komentarze