Proste i białe zęby to swoista wizytówka, która dodaje atrakcyjności i pozwala zyskać sympatię innych ludzi. Do pewnego czasu na takie piękne uzębienie było stać jedynie najbardziej znane gwiazdy hollywoodzkich filmów, ale obecnie dostępnych jest wiele metod wybielania zębów, z których może skorzystać każdy przeciętny obywatel. Jedną z najczęściej wykonywanych metod jest wybielanie nakładowe – szybkie, bezbolesne i skuteczne. Na czym dokładnie polega ten proces? Czy wybielanie nakładkowe jest bezpieczne?
Wybielanie nakładkowe – co warto wiedzieć przed zabiegiem?
Wybielanie nakładkowe Kraków, w Warszawie i każdym innym gabinecie w Polsce powinno wyglądać analogicznie. Pierwszym etapem jest wykonanie odlewu łuków zębowych u stomatologa, na podstawie którego powstanie nakładka wybielająca. Dalsze wybielanie przebiega już w warunkach domowych – pacjent musi zakładać nakładki na zęby w określonym okresie każdego dnia przez około 2 tygodnie. Na wstępie warto jednak zaznaczyć, że wybielanie nakładkowe można przeprowadzić wyłącznie na zdrowych zębach. Leczenie i profilaktyka stomatologiczna Kraków, w Warszawie lub innym mieście może więc okazać się tutaj kluczowa. W przeciwnym wypadku substancja wybielająca stosowana w procesie wybielania nakładkowego może dotrzeć do wnętrza zębów i wywołać poważne uszkodzenia. Przed wykonaniem odlewu szczęki warto również usunąć kamień nazębny - zabieg wykonać może każdy dentysta Kraków. Wówczas można mieć pewność, że substancja wybielająca dotrze do wszystkich zakamarków, a proces wybielania będzie precyzyjny i skuteczny.
Zalecenia i przeciwwskazania do nakładkowego wybielania zębów
Wybielanie zębów za pomocą nakładek jest bardzo skuteczną metodą, ale, bez względu na to, czy zdecydujemy się na wykonanie wybielania nakładkowego w Krakowie, Warszawie czy innym mieście w Polsce, musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Najważniejsze jest, aby w okresie wybielania oraz dwa tygodnie po ostatnim zabiegu utrzymywać białą dietę. W tym czasie powinniśmy więc wyeliminować z diety soki owocowe, kawę, herbatę, czerwone wino oraz posiłki zawierające produkty barwiące, takie jak buraki czy wiśnie. Bezpośrednio po wybielaniu zabrania się również palenia papierosów. Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wybielania nakładkowego, nie ma ich zbyt wiele – jest to bowiem jedna z najbezpieczniejszych metod na uzyskanie białych zębów. Z wybielania nakładkowego nie mogą skorzystać jedynie osoby posiadające ubytki i próchnicę, kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz nałogowi palacze papierosów.
Komentarze