Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 07:52
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dotacje na usuwanie azbestu dla dolnośląskich gmin. Trwa nabór

Wnioski można składać do 20 lutego.
Dotacje na usuwanie azbestu dla dolnośląskich gmin. Trwa nabór

Autor: gminajozefow.pl

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił nabór wniosków na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest w 2023 roku. Podobnie jak w roku ubiegłym poziom dofinansowania dla danej gminy zależny jest od wartości wskaźnika dochodów podatkowych gminy w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Celem programu jest usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, minimalizacja negatywnych skutków zdrowotnych spowodowanych obecnością azbestu na terytorium kraju i likwidacja szkodliwego oddziaływania azbestu na środowisko.


Wnioski można składać w biurach we Wrocławiu, Legnicy, Wałbrzychu i Jeleniej Górze w terminie do 20.02.2023 r. lub do wyczerpania środków. Szczegółowe warunki udzielenia dotacji zawarte są w Regulaminie konkursu na stronie www. wfosigw.wroclaw.pl

Zapraszamy dolnośląskie gminy do składania wniosków na dofinansowanie zadań związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic