Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 8 maja 2025 07:53
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Spotkanie z "romantykiem gór wysokich"

Oleśnicka Biblioteka Publiczna kontynuuje cykl spotkań z ciekawymi ludźmi.
  • Źródło: Stanisław Król / OBP
Spotkanie z "romantykiem gór wysokich"

Autor: foto: OBP

W listopadzie zaproszenie Oleśnickiej Biblioteki Publicznej przyjął Rafał Fronia - jeleniogórzanin, sportowiec i miłośnik ultramaratonów. Mówi o sobie, iż jest "romantykiem gór wysokich". Jego wrażliwość i postrzeganie świata ukształtowały góry, które zawsze pisze dużą literą. Zdobywca trzech ośmiotysięczników: Gasherbrum II, Lhotse i Broad Peak.


Spotkanie w Bibliotece było zapisem jego wyprawy do Nepalu, w masyw Mount Everestu. Opowiadał o samotnym ataku szczytowym na Lhotse (8516 m n.p.m.), czwartą górę świata. O  tym, co się dzieje, gdy ludzi ogarnie gorączka szczytu. 
Nie zabrakło anegdot, wspomnień o nieobecnych oraz opowieści o wyprawach komercyjnych w Himalaje. Gość dzielił się swoimi przemyśleniami na temat gór.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic