Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 22:30
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zakończył się remont powiatowych dróg w Dobroszycach

Odbiór dwóch dróg powiatowych, wyremontowanych w samym centrum, odbył się w Dobroszycach. Jak po maśle, kierowcy mogą jeździć ulicami Trzebnicką, Oleśnicką i 11 Listopada.
  • Źródło: Starostwo Powiatowe Oleśnica
Zakończył się remont powiatowych dróg w Dobroszycach

Wyremontowane przez Eurovię drogi to wspólne przedsięwzięcie powiatu i gminy Dobroszyce. Samorząd powiatowy przekazał na ten cel ponad 500 tys. zł, gmina Dobroszyce – 480 tys. zł. Za tę kwotę powstała nakładka bitumiczna na drodze powiatowej 1480D i 1477D o długości 1331 m.

– Cieszą nas inwestycje, które realizujemy wspólnie z gminami – podkreślał starosta Sławomir Kapica, dziękując za bardzo dobrą współpracę władzom Dobroszyc. – Wiem, że oczekiwania są cały czas duże i w miarę możliwości będziemy się starali je realizować.

O dużej skali drogowych inwestycji mówił wicestarosta Stanisław Stępień. – Potrzeb jest dużo, ale zapewne wiele z nich nie byłoby zrealizowanych, gdyby nie środki, jakie spłynęły z Polskiego Ładu. W skali całego powiatu to 200 mln zł – podkreślał. 

W spotkaniu wzięli też udział: członkini Zarządu Zdzisława Jakimiec, radni Leszek Waluk i Edward Podczaszyński, dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych w ZDP Danuta Strojny, wójt Artur Ciosek, przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma oraz przedstawiciel Eurovii.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic