Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 2 maja 2024 03:02
Reklama

Akcja Lato OHP 2022

Jak co roku Ochotnicze Hufce Pracy organizują ogólnopolską „Akcję Lato OHP”. Komenda Główna szacuje, że udział weźmie w niej ok. 250 jednostek OHP i 10 tys. młodzieży szkolnej i akademickiej. KG OHP wraz pracodawcami przygotowała ponad 5,5 tys. sezonowych ofert pracy.
Akcja Lato OHP 2022

Pracę zarobkową mogą podejmować osoby, które ukończyły 15. rok życia. Uczniowie i studenci najczęściej pracują w oparciu o umowy cywilno-prawne (o dzieło lub umowę zlecenie). Aby otrzymać krótkoterminowe zatrudnienie należy posiadać dowód tożsamości oraz legitymację szkolną lub studencką. W przypadku osób niepełnoletnich niezbędna jest także pisemna zgoda rodziców lub opiekunów prawnych. Do czerwca bieżącego roku zarejestrowanych zostało 7 797 osób. W niektórych branżach, np. gastronomicznej, wymagana jest także książeczka zdrowia.

Wakacyjna praca nie wymaga zazwyczaj specjalnych kwalifikacji. Uczniowie i studenci zatrudniani są najczęściej jako kolporterzy ulotek, ankieterzy, pracownicy magazynów, merchandiserzy, telemarketerzy, pracownicy call center, recepcjoniści, asystenci, sekretarki, korepetytorzy a także pomoce księgowe, biurowe i hostessy.
Już ponad półtora tysiąca osób podjęło zatrudnienie. Właściciele małej gastronomii przyjmują młodych ludzi na stanowiska sprzedawców i pracowników hoteli. Na chwilę obecną ponad 2500 osób skierowanych do pracy wakacyjnej. Sezonowi pracownicy potrzebni są też w rolnictwie. Pracodawcy poszukują chętnych do pracy przy zbiórce, przetwórstwie, pakowaniu oraz sprzedaży owoców i warzyw. Płaca godzinowa nie może być niższa od minimalnej stawki krajowej, czyli od 19,70 zł brutto. Osobom oczekującym wyższych zarobków OHP pomaga znaleźć atrakcyjną pracę zagranicą - w tym przypadku wymagane są jednak umiejętności językowe a często również stosowne certyfikaty.

Konsultanci OHP udzielają młodzieży wszelkich wskazówek dotyczących umów i sposobów negocjowania warunków pracy. Obecnie jest ponad 3800 ofert pracy krótkoterminowej. Poszukujący zatrudnienia za pośrednictwem OHP mogą też liczyć na wsparcie w zakresie pośrednictwa i doradztwa zawodowego. W tym roku na szerokie wsparcie OHP może liczyć także młodzież z Ukrainy.

Działalność szkoleniowa OHP nie ogranicza się do okresu wakacyjnego. Nasi specjaliści przez cały rok prowadzą najprzeróżniejsze kursy zawodowe. Do najpopularniejszych należą szkolenia z zakresu obsługi maszyn - w tym koparek, koparko-ładowarek i wózków jezdniowych. Dużą popularnością cieszą się też kursy gastronomiczne (kucharz, kelner, barman, barista itp.), fryzjerskie, kosmetyczne oraz wizażu i stylizacji.

Informacji na temat szkoleń zawodowych prosimy szukać w regionalnych Centrach Edukacji i Pracy Młodzieży lub w Młodzieżowych Centrach Kariery. Oferty dostępne są również w internecie na stronach: ecam.ohp.pl oraz mbp.ohp.pl. Do czerwca br. zrealizowano 62 giełdy pracy oraz 20 targów pracy.
 

Aktualności na temat Ochotniczych Hufców Pracy znajdziecie Państwo w naszych mediach społecznościowych (Twitter, Facebook, Instagram) oraz na stronie Komendy Głównej ohp.pl.

 

Ochotnicze Hufce Pracy są jednostką budżetową nadzorowaną przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej. Celem statutowym OHP jest wspomaganie państwowego systemu oświaty za pomocą aktywizacji społecznej, zawodowej i ekonomicznej młodzieży. Beneficjentami działań Ochotniczych Hufców Pracy są osoby w przedziale wiekowym od 15 do 25 lat. OHP pomagają im ukończyć szkołę oraz zdobyć lub podnieść kwalifikacje zawodowe w ponad 60 branżach. Ponadto Hufce podejmują i wspierają wszelkie inicjatywy służące wychowaniu poprzez pracę oraz zwalczaniu bezrobocia. W strukturach Ochotniczych Hufców Pracy działa obecnie 27 jednostek budżetowych. W tym 16 komend wojewódzkich, siedem centrów kształcenia i wychowania. Hufce dysponują czteroma ośrodkami szkolenia zawodowego, którym podlega 208 jednostek opiekuńczo-wychowawczych i 243 jednostek realizujących usługi z zakresu rynku pracy.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KzTreść komentarza: Naiwny jesteś.Data dodania komentarza: 01.05.2024, 22:15Źródło komentarza: Uwaga, w Oleśnicy krążą podejrzani mężczyzniAutor komentarza: OloTreść komentarza: Chciał zabłysnąć.Data dodania komentarza: 01.05.2024, 21:55Źródło komentarza: Miasto prostuje informacje radnego PłaczkowskiegoAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: A co oni mają wspólnego z lewicą ? Dziś na rynku w Ovik tłumy ludzi. Kilka partii na różny sposób świętowali ten dzień. Lewica żądała 30 godzinnego tygodnia pracy. Inni protestowali przeciwko bombardowaniu autonomii. Na byli i tacy którzy palili flagę UE. Nikt nie nie zabił. Coś się działo. A ten lewicowiec podziękował dziś robotnikom za to, że go utrzymują ?Data dodania komentarza: 01.05.2024, 20:58Źródło komentarza: Poseł z Oleśnicy chce być europosłem w BrukseliAutor komentarza: BlendaTreść komentarza: A kto wyremontował zrujnowany obiekt i utworzył CUS JOŁ-opie?Data dodania komentarza: 01.05.2024, 20:45Źródło komentarza: Seniorzy podziękowali burmistrzowiAutor komentarza: OkosTreść komentarza: Co Tak się przepycha uśmiech ną głupkowaty ironiczny cwaniackimokos głosuję na takiego cwaniaczkaData dodania komentarza: 01.05.2024, 19:21Źródło komentarza: Poseł z Oleśnicy chce być europosłem w BrukseliAutor komentarza: Syców WiankaTreść komentarza: Faktycznie kabaret. Kuźmicz bez głosów które oddała mu Czechowska nie wygrał by wyborów. Cienki Bolek z niego. Cała kampania zerżnieta...jak dzieci we mgle. Rolnik to zawsze rolnik i tyle ...Syców to teraz wieś. Czas się wykazać panie Kuźma do roboty bo patrzymy i obserwujemy obiecanki ...Data dodania komentarza: 01.05.2024, 19:02Źródło komentarza: NASZ NEWS: Tak podziela się władzą
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic