Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 20:07
Reklama

246 policyjnych interwencji w 4 dni

Funkcjonariusze oleśnickiej komendy intensywnie pracowali przez okres długiego weekendu. Na drogach powiatu doszło do dwóch zdarzeń drogowych. Natomiast w ciągu czterech dni przeprowadzono 246 interwencji.
246 policyjnych interwencji w 4 dni

W trakcie działań ukierunkowanych na bezpieczeństwo podczas długiego weekendu czerwcowego w powiecie oleśnickim doszło do dwóch wypadków drogowych.

Policjanci z powiatu oleśnickiego:

- przeprowadzili 246 interwencji,

- przeprowadzili 299 kontroli pojazdów,

- wylegitymowali 1299 osób,

- ujawnili 193 wykroczenia,

- zatrzymali 5 uprawnień do kierowania pojazdem,

- zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących

Konsekwencją kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest odpowiedzialność karna, również zakaz prowadzenia pojazdów nie niższy niż 3 lata. Oprócz konsekwencji prawnych, kierujący spodziewać się może również obciążeń finansowych, nawet do 60 tysięcy złotych.

Oleśniccy funkcjonariusze przypominają o bezwzględnym zakazie wsiadania za kierownyice po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Zbyszek 23.06.2022 07:53
@olesniczanin, @., @?, @jan. To jest ta wasza bezpieczna Polska i Oleśnica ?

olesniczanin 23.06.2022 08:33
To jest ok 2,5 interwencji na godzinę. Czyli przyjmując przy dwóch patrolach w Oleśnicy i po jednym w Twardogórze, Bierutowie i Sycowie, że o Międzyboru i Dobroszycach nie wspomnę to wychodzi jakieś 0,5 interwencji na godzinę czyli 1 interwencja na 2 godziny. Czy to dużo? Sam sobie odpowiedz.

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: JanTreść komentarza: To pokazuje,jak trudno będzie o zgode i odrobinę empatii w tak małej RM, jak nasza. Jeszcze sie nie zaczeło, a juz przedstawiciel Polska 2050 wyrasta na bulteriera! Panie radny,pana guru nie skończył studiów a poucza Polaków, jako marszalek sejmu! Skończ pan z bufonadą!Data dodania komentarza: 05.05.2024, 20:04Źródło komentarza: Mirosław Płaczkowski odpowiada miastuAutor komentarza: JanTreść komentarza: Panie radny, a czy nie można bez tej bufonady?Data dodania komentarza: 05.05.2024, 19:55Źródło komentarza: Mirosław Płaczkowski: "Eko-dziaderstwo" władz Oleśnicy (AKTUALIZACJA)Autor komentarza: słownik języka polskiegoTreść komentarza: rzetelny -> wykonany w sposób dokładny, należyty, porządny, właściwy, solidny, zgodny z prawdą, nieudawany, prawdziwy, autentyczny.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 19:09Źródło komentarza: Węża łapiemy, węża!Autor komentarza: JakubTreść komentarza: Skopiwać z Google każdy potrafi. Pisząc jednak artykuł, który czytają co najmniej mieszkańcy powiatu oleśnickiego jak i inni można podać więcej szczegółów. Chodzi o żetelny artykuł a nie popierdułkę.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 18:05Źródło komentarza: Węża łapiemy, węża!Autor komentarza: JanTreść komentarza: Nie te komentarze to nie Zbysia, zbyt ineligentnrData dodania komentarza: 05.05.2024, 18:00Źródło komentarza: Ministranci modlili się i grali w piłkęAutor komentarza: Wujek Google i ciocia WIkiTreść komentarza: Jest to żmija zygzakowata (Vipera berus). Długość ciała: 90 cm (rzadko do 120 cm). Na grzbiecie ciemniejszy od barwy podstawowej zygzak, tzw. „wstęga kainowa”. Płaska głowa o trójkątnym zarysie, wyraźnie oddzielona od reszty ciała. Ciało zwęża się w kierunku głowy. Łuski na głowie tworzą wzór przypominający literę X, Y lub V. Spotykana na obrzeżach lasów, podmokłych łąkach, polanach leśnych. Lubi siedliska o chłodnym mikroklimacie. Głównym pokarmem żmij są małe ssaki owadożerne (ryjówki, krety) i gryzonie (myszowate, nornikowate). Poluje także na żaby, jaszczurki, pisklęta ptaków i owady. Tryb życia dzienny. Chętnie przebywa pod kamieniami, krzewami lub wśród korzeni drzew. Najczęściej ucieka przed napastnikiem, atakuje w sytuacji, gdy jest osaczona. Najpierw jednak zazwyczaj głośno syczy, stosunkowo rzadko kąsa. Żmije rzadko kąsają człowieka, starając się raczej uciec. Jeśli zostaną zmuszone do obrony, ich ukąszenie często (30–60% przypadków) jest suche. Po ukąszeniu na skórze poszkodowanego zostają dwie charakterystyczne ranki. Ukąszenie jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci i osób starszych. Jednakże nie jest śmiertelnym zagrożeniem dla zdrowego dorosłego człowieka. Leczenie swoiste polega na podaniu antytoksyny końskiej.Data dodania komentarza: 05.05.2024, 15:25Źródło komentarza: Węża łapiemy, węża!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic