Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 9 maja 2025 04:31
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Bez propagandy Putina. Przystępujemy do ogólnopolskiej inicjatywy wydawców

Portal olesnica24.com i tygodnik "Panorama Oleśnicka" dołączają do akcji polskich wydawców.
Bez propagandy Putina. Przystępujemy do ogólnopolskiej inicjatywy wydawców

Nie damy wykorzystać naszych forów na portalu i w mediach społecznościowych antyukraińskim trollom. "Panorama Oleśnicka" i portal olesnica24.com przystępują do ogólnopolskiej inicjatywy wydawców. „Bez propagandy Putina”.

Jej cel to ograniczenie antyukraińskiej, ksenofobicznej narracji w internecie, dystrybuowanej przez fejkowe strony i konta oraz powielanej przez część internautów. 

Za naszą wschodnią granicą trwa krwawa wojna, w której nasi sąsiedzi Ukraińcy walczą o zachowanie ojczyzny. Przelewają krew w imię najwyższych wartości i zasad. Wspomagamy ich jak możemy i przyjmujemy w Polsce z otwartymi rękami.

Ale to nie jedyna wojna, którą prowadzi Putin. Jego służby, za pomocą internetowych trolli i „pożytecznych idiotów”, robią wszystko, by podzielić społeczeństwa Europy. Także nas, Polaków. Tak jak wcześniej wspomagały antyszczepionkową falę, tak teraz próbują grać na antyukraińskich nastrojach. Podzielić i skłócić. I nas samych, i nas z naszymi gośćmi - Ukraińcami. Bo w skłócone społeczeństwo łatwiej uderzyć.

Ta antyukraińska wojna rozgrywa się także w internecie. Dlatego na nas, wydawcach mediów, spoczywa szczególna odpowiedzialność. To nasze portale i nasze media społecznościowe mogą być pożywką dla putinowskiej antyukraińskiej propagandy. Ale też to my możemy ją zastopować.

Dlatego w tych trudnych czasach, pamiętając, że propaganda nie równa się wolności słowa, będziemy kierowali się trzema zasadami:

Pierwsza: będziemy usuwać ksenofobiczne antyukraińskie komentarze w naszych serwisach internetowych.

Druga: będziemy blokować na naszych profilach w mediach społecznościowych strony i profile, które taką propagandę rozpowszechniają.

Trzecia: dołożymy wszelkich starań, by nie ograniczać dyskusji, a jedynie eliminować fake newsy i próby wzniecania nienawiści.

To od nas, wydawców, także zależy, czy zwycięży prawda, czy Putin.

Do inicjatywy przystąpiły dotychczas: Przełom, Wiadomości Wrzesińskie, Kronika Beskidzka, Pałuki, SpotRadomsko, Nowa Gazeta Trzebnicka, koscian.net, ABC Leszno, Gazeta Powiatowa-Wiadomości Oławskie, Głos Ziemi Cieszyńskiej, Nowy Łowiczanin, Obserwator Lokalny, Kurier Gmin, Tygodnik Podhalański, Gazeta Radomszczańska, Kulisy Powiatu, Czas Chojnic, Tygodnik Tucholski.

 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Temida 22.04.2022 16:13
Olesnica24. I jak wam poszlo kreowanie jednej slusznej linii programowej ? Wojna trwa 8 lat a wam taki pomysl przyszdl do glowy dopiero teraz. Ani rzad ani samorzad nie przygotowali mieszkancow do sytuacji kryzysowej. Wskazcie nam przynajmniej jeden wasz artykul od zajecia Krymu w ktorym uswiadamiacie spoleczenstwo co nalezy zrobic w sytuacji kryzysowej. Czyli jak jak zaopatrzyc siebie i dom. Gdzie sa jakies zbiorki czy schrony. Jakie sa sygnaly alarmowe ?

Gucio 19.04.2022 15:54
Panie Edmundzie. Panie Krzysztofie. Mad. Dr L. Cypisek i inni. Podobnie jak felietonista Warszawski Warszawski odszedł z Wyborczej tak ja odchodzę z tego portalu. To wynik cenzury nałożonej w sprawie Ukrainy. Czy innym jest hejt a czym innym kasowanie wpisów w których podaje się nazwę filmów produkowanych przez Ministra Kultury a chwalonego przez premiera Morawieckiego. Pamiętam czasy PRL i nie mogę sobie pozwolić aby cenzor kasował wpisy dotyczące Ukrainy. W tym podawane dane statystyczne podawane przez niezależne zachodnie źródła. To taki m oj cichy wkład w wolność słowa. Tak więc zgodnie ze swoją zapowiedzią dotrzymuję słowa i znikam. Tylu fajnych i rzeczowych dyskutantów tutaj bezpowrotnie stracono. Od czasu do czasu na pewno tu zajrzę. Ale nie będę komentował.

Kto tak na prawdę wspomaga Rosję 17.04.2022 09:05
Cytuję wypowiedzi premiera "Skoro wojna dotyczy w jakiś sposób każdego z nas, to każdy musi włączyć się w jej zastopowanie. Najbardziej oczywistym działaniem jest bojkot firm rosyjskich i zagranicznych, które nie chcą przestać zarabiać na obecności w Rosji. Rosyjskie produkty ociekają krwią - powiedział w podcaście premier Mateusz Morawiecki. Zachęcił wszystkich ludzi do "wprowadzania własnych sankcji". Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że na sankcje trzeba spojrzeć z różnych stron i pomimo pozorów, że nie dzieje się nic nowego, to są one bardzo ważne. - W socjologii mówi się również o tak zwanej sankcji rozproszonej, czyli oddolnej, spontanicznej reakcji ludzi na coś, czego nie są w stanie zaakceptować i dziś widzimy, że ten brak akceptacji dla tego co robi Rosja, opór i sprzeciw wobec zbrodni, które Rosja popełnia, połączył dziś cały wolny świat - powiedział Mateusz Morawiecki. - Musimy używać wszystkich dostępnych form wywierania nacisku. Ta wojna dotyka każdego z nas psychicznie, czy to też przez kolejne wstrząsające doniesienia płynące zza wschodniej granicy, czy też za pośrednictwem naszych ukraińskich znajomych. Już zaczynamy czuć jej konsekwencje ekonomiczne w postaci rosnącej inflacji, jak to się mówi putinflacji - zaznaczył premier Polski. Morawiecki zachęcił do wprowadzania "własnych sankcji" poprzez bojkot rosyjskich firm i niekupowanie ich produktów. - Najbardziej oczywistym działaniem jest bojkot rosyjskich produktów, bojkot rosyjskich firm, ale też tych zagranicznych firm, które nie chcą przestać zarabiać na obecności w Rosji - zaznaczył premier. - Z produktów firm, które nie chcą zerwać współpracy z Rosją, tej krwi też się nie da zmazać. Ludziom niegodnym podania ręki nie wciska się w tę rękę banknotów - podkreślił. " Czy on nie zalicza do tych wspomagających korzystających z gazu do aut , tankujących rosyjskie paliwo i korzystających z rosyjskiego gazu w gospodarstwach domowych.

piso+katolib 17.04.2022 09:13
Czy to ten sam mateuszek-kłamczuszek który knuł z Le Pen i Orbanem?

gabryś - sekta radyja maryja 16.04.2022 20:50
Najpierw musi być 'dekaczyzacja'!

Folksdojcz z Ov. 16.04.2022 18:22
Mamy deputinizację! A kiedy demerkelizacja, a kiedy detuskuzacja??

:) 15.04.2022 15:58
najpierw zablokowac tego co z ovik nadaje

zw-kowalski 15.04.2022 22:11
Do @:). To zrobiono by mi przysługę. Żyjecie w kraju w którym przekłamują wam rzeczywistość. Gdyby nie wiadomości ode mnie wiedzą wasza byłaby jak w PiS. Was uczyć to jak małpie tłumaczyć teorię względności.wiesz ile cennego czasu bym zyskał PS. Dziś pracownicy MOPS wysłałem zdjęcia aut którymi dysponują pracownicy socjalni w mojej wsi. Brons kupił jedno auto dla oświaty i była pokazówka. Kamery. Mój powiat takich aut dla służb socjalnych i edukacji ma kilkadziesiąt a może i ze sto. W następnym tygodniu wyślę pracownikom socjalnym jak dzieci z okolicy są do i po szkole odwożone taxi.

O! Rety! 16.04.2022 09:30
W Szwecji od czwartku w czterech miastach doszło do zamieszek z powodu spalenia koranu przez Rasmusa Paludana z duńskiej antymuzułmańskiej partii Stram Kurs (Twarda Linia). W piątek dramatyczne sceny rozegrały się w Oerebro (południe Szwecji), gdzie przeciwnicy Paludana z imigranckich dzielnic kamieniami i petardami zaatakowali policjantów Pajac.zw nie zna sytuacji w Szwecji bo nie zna szwedzkiego. Nie wie co tam wyprawia się! Nawet w Szwecji to aspołeczny osobnik?!

zw-kowalski 16.04.2022 10:33
Do O!Rety! W Oleśnicy macie 3 dziciobujczunie. Jakiś czas temu jakiś czubek też podpalał auta. Niedawno ktoś inny zabił kobietę. Ile gwałtów miała sama Oleśnica. Powiat. A ostatni wyrok teraz komentowany. W Oleśnicy jest nieco inaczej. To 4 policjantów przyjmowało łapówki. To policjant pobił w KPP dwóch przesłuchiwanych. To dyżurny był pod wpływem alkoholu. To policjantka strzelała i krzyczała "curva". Te dane mam z Olesnica24. Znajdź mi taką ilość przestępstw w Övik. W 2014 Polak pobił partnerkę. Nie ma państw idealnych. Ale na tle Polski Szwecja jest rajem.

móżyn-albinos 19.04.2022 17:53
Jeden wielki BEŁKOT!

dr L. 15.04.2022 09:20
A ja nie polecam czytania tego badziewia 'OdRzeczy'.

zw-kowalski 15.04.2022 13:30
Do @dr L. Błąd w myśleniu. Jak pewnie wiesz jestem przeciwnikiem PiS. Mój szkolny kolega sp. Krzyś spytany przeze mnie po co mu rosyjski odpowiedział " trzeba znać język wroga". Oni opisywali oświadczenie Autora. Podali jakie określenie oddziału kazali mu zmienić na właściwe zdaniem redakcji. W Wyborczej też pewnie to znajdziesz. Polska wkroczyła w realny PRL bis. Czym innym jest znieważanie kogoś a czym innym podawanie danych statystycznych i własny komentarz do tego. PS. W DoRzeczy strasznie jechali po rządzie za bezsensowne obostrzenia COVID. Czasami jak czytałem to mi szczęka opadała jak mocno krytykowali.

no comment 15.04.2022 23:32
Ale to tylko twój P.O.V.

:-))))) 16.04.2022 22:46
no comment. Ale to tylko twój P.O.V.

zw-kowalski 15.04.2022 08:53
Polecam artykuł w DoRzeczy na temat odejścia z Wyborczej felietonisty występującego jako Dawid Warszawski. Był tam 30 lat. W felietonie chcieli mu zmienić określenie nazwy batalionu broniącego Mariupola.

Gucio 13.04.2022 18:59
Kwiatek do kożucha. " Sejm nie przyjął propozycji Senatu, zakazującej importu LPG z Rosji. – To gaz używany w butlach do ogrzewania czy do sporządzania posiłków, a także do napędzania samochodów – tłumaczył wicepremier Sasin." To są ci co od początku konfliktu z Rosją dali Rosji 35 mld a Ukrainie 1 mld.

Nie potrzeba wojny 13.04.2022 17:40
Komentarz zablokowany

. 13.04.2022 16:12
Kuń by sie uśmiał.

Ania 13.04.2022 08:57
Brawo Redakcja !

Dr 12.04.2022 21:26
Komentarz zablokowany

Gucio 12.04.2022 22:12
Dr. Lecz się sam. Kowalskiego nikt nie puszcza. Kowalski puszcza się sam.

Gucio 12.04.2022 22:21
Dr. Ja znikam z tego portalu do końca kwietnia 2022 a może i szybciej. 1 maja zorganizuję pochód i poddam się samokrytyce. Za karę dostanę tu bana od gabrysiowatych , olesniczanina, Dr czy kropki. Czym innym jest bowiem przeciwdziałanie hejtowi a czym innym jest swoboda wypowiedzi na temat np. Ukrainy. Alleluja.

Wierni Czytelnicy 13.04.2022 16:19
Pozostaniemy w głębokim żalu…

Gucio 19.04.2022 15:58
Właśnie się żegnam

? 13.04.2022 18:55
Gucio, już zaczynamy za tobą tęsknić. P.S. Powodzenia z pochodem

Gucio 19.04.2022 15:57
Słowa dotrzymałem.

Gucio 19.04.2022 15:56
Dotrzymuję słowa.

Gucio 12.04.2022 19:38
Cytuję "Szef unijnej dyplomacji Joseph Borrell powiedział w ubiegłym tygodniu, że od początku wojny UE zapłaciła za rosyjską energię 35 mld euro, a Ukrainie przekazała pomoc o wartości 1 mld euro. " To pokazuje prawdę kogo tak na prawdę wspiera Europa. Rosja:Ukraina 35:1

Gucio 12.04.2022 16:43
A jak wydawcy będą określali co jest pro rosyjskie a co jest anty ukraińskie ? Jakimi metodami ? Czy jeśli ktoś napisze coś o rzezi Wołyńskiej to już jest agentem rosyjskim ? Czy jeśli ktoś napisze o prawdziwym zajściu z Ukraińcami to też jest rosyjskim trollem ? Nie tak dawno polskie media krytykowały Niemcy i Szwecję za fakt , że nie podawano narodowości sprawców przestępstw i wykroczeń. Czyli zawsze chcecie mieć rację.

cypisek 12.04.2022 17:23
Gucio. Szkoda gadać i szkoda nerwów. Ja to przeżyłem. Za czasów jedynie słusznej ideologii Trwała tzw. walka klas i nadgorliwa walka o czystość szeregów. Kto miał swoje inne zdanie niż powszechnie obowiązującą linia, po donosach lądował na dołku i podsuwano lojalke do podpisu. Zamykano usta, cenzura robiła swoje, no i jakie piękne dejavu! Znowu jedyna słuszna linia. Dlatego męcz się sam. Ja stąd spadam. Jesxcze coś chlapne i załomocą mi w drzwi. Jak 13 grudnia.

Gucio 12.04.2022 19:20
Ja też pamiętam tamte czasy. Było ciężko. Ale nie było tylu skazanych co teraz. Nawet jak cię wywalili z uczelni czy zakładu pracy to społeczeństwo mocno cię wspierało. na przekór władzy. A dziś skazuje się dziennikarza bo napisał o prostytucji politycznej. Innego się ciąga po sądach bo się pyta czy burmistrz jest tchórzem. Popatrz ile procesów o znieważenie lub zniesławienie urzędnika jest teraz a ile było kiedyś. Tak na prawdę tylko aresztowano popularne wtedy nazwiska. Ja też mam obawy co będzie jak głośno spytam, że skoro życie w Kijowie wróciło do normy, że skoro Ukraina sieje zboże sadzi, ziemniaki, wznawia produkcję to dlaczego taka ilość Ukraińców jeszcze jest poza granicą Ukrainy. Im mniej mieszkańców Ukrainy tym łatwiej ją zdobyć i okupować. Ja też sobie zaczynam odpuszczać ten portal. Nie wiem ile jeszcze tu wytrzymam jednostronnych racji.

O Rety! 12.04.2022 22:06
Gucio sam wyalienował się ze społeczeństwa O-cy! Dlaczego nie ma donosu dobrego Gucia na złego Gucia? Odpowiedź jest banalnie prosta! O ile w każdym człowieku, nawet najgorszym jest odrobina dobra to w Guciu jest samo zło! Dlatego nie ma i nie będzie donosu Gucia na siebie!

Gucio 12.04.2022 22:10
O Rety. Wielu księży twierdzi, że chciałoby mieć takich parafian jak ja. Ateista a uczciwy życiowo. Amen.

O Rety! 12.04.2022 22:32
Pewnie Cyryl z Moskwy tak twierdzi!

Gucio 12.04.2022 22:44
O Rety. Ty jesteś głupszy niż ustawa to przewiduje. Cyryl to nie ksiądz ani stopień najwyższy od księdza. Ksiądz tylko w wiadomej wierze. Kumasz głupcze.

O Rety! 12.04.2022 23:07
Komentarz zablokowany

Gucio 13.04.2022 08:51
O Rety. A pamiętasz jak chrześcijanie na Bałkanach gwałcili muzułmanki. Spytaj dlaczego i jak długo. To było w raportach Mazowieckiego. Dlatego zrezygnował ze swojej funkcji.

RUS 13.04.2022 08:33
Komentarz zablokowany

Gucio 13.04.2022 08:52
RUS.Cytuję "Szef unijnej dyplomacji Joseph Borrell powiedział w ubiegłym tygodniu, że od początku wojny UE zapłaciła za rosyjską energię 35 mld euro, a Ukrainie przekazała pomoc o wartości 1 mld euro. " To pokazuje prawdę kogo tak na prawdę wspiera Europa. Rosja:Ukraina 35:1 . Popatrz EU dała Rosji 35 mld a Ukrainie tylko 1 mld. I kto tu jest idiotą ?

ty wiesz że ja wiem 13.04.2022 19:06
cypisek, nikt ci nie zabrania mieć swojego innego zdania i swobodnie się wypowiadać, ale ty z premedytacją rozpowszechniasz propagandowe fejki, które na dodatek nazywasz "faktami autentycznymi" (brrrrr), i już za samo to powinieneś dostać bana. A że sam rezygnujesz z działalności trollowania tutaj, to jeszcze lepiej.

zw-kowalski 15.04.2022 08:59
Do @ty wiesz. Większość mediów podaje kwoty jakie zapłaciła UE Rosji za paliwa kopalniane a ile dali pomocy a Janusze na a tym portalu wszystkiemu zaprzeczają. Sprawdź inflację w Rosji i porównaj ja do inflacji w Polsce. Oczywiście nie ta podawaną przez Rosję ale przez niezależne agencje Zachodnie.

Gucio 19.04.2022 16:03
A kto ma rozstrzygać co jest fejkiem a co prawdą . Redaktor, ksiądz. Ja cytowałem premiera RP i też traktowano to jako fejk. Żegnam.

Gucio 19.04.2022 16:00
Cypisek. Ja stąd spadam. |Powodzenia w kształtowaniu jedynie słusznej ideologii i jedynego wizerunku wiadomego państwa.

Łysenka T. 12.04.2022 18:11
Wy gucio jesteście putinowcem! To bęďą cię banpwać trollu putinowski.

Gucio 12.04.2022 19:11
Komentarz zablokowany

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: PonawiamTreść komentarza: Wypraszam sobie! Nie jestem żadnym wyznawcą, nie należę do mafii, nie należę do sekty i w d.... mam zarówno biejat, brauna, hołownię, mentzena, nawrockiego, trzaskowskiego i okazuję pogardę ich elektoratom. Haaaa tfu!!! Co ty na to Zbigniewie?Data dodania komentarza: 8.05.2025, 23:08Źródło komentarza: Oleśniczanki na wiecu TrzaskowskiegoAutor komentarza: WiesławTreść komentarza: Emeryt. On jest polski. A jak było w PRL to zależało tylko od samych Polaków.Data dodania komentarza: 8.05.2025, 22:02Źródło komentarza: Złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Białego na cmentarzu w OleśnicyAutor komentarza: AteistaTreść komentarza: Kolejny wyznawca wiadomej wiary okazuje miłość bliźniemu swemu.Data dodania komentarza: 8.05.2025, 21:58Źródło komentarza: Oleśniczanki na wiecu TrzaskowskiegoAutor komentarza: Inspektor BHPTreść komentarza: A coś takiego jak kask na budowie to nie obowiązuje ?Data dodania komentarza: 8.05.2025, 21:54Źródło komentarza: Nowa siedziba pogotowia ratunkowego coraz bliżejAutor komentarza: WiesławTreść komentarza: Fjsnsj. Nie chodzi a stoi. Lew czy niedźwiedź poruszają się na 4 łapach. Ale są sytuacje, że stają na dwóch tylnych nogach. Poza tym Polska jest republiką a nie monarchią. A to jest zasadnicza różnica.Data dodania komentarza: 8.05.2025, 20:40Źródło komentarza: Złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Białego na cmentarzu w OleśnicyAutor komentarza: Emeryt z BykowaTreść komentarza: Ten jest komuszy.Data dodania komentarza: 8.05.2025, 20:22Źródło komentarza: Złożyli kwiaty pod pomnikiem Orła Białego na cmentarzu w Oleśnicy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic