Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 14 maja 2025 14:12
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Laureaci konkursów wojewódzkich

Uczniowie Zespołu Szkolno- Przedszkolnego nr 1 w Oleśnicy odnoszą sukcesy na szczeblu wojewódzkim.
Laureaci konkursów wojewódzkich

Aleksander Szczepański zdobył II miejsce w konkursie wojewódzkim „Znam Historię Polskich symboli narodowych”, zorganizowanym pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK i Bohaterów AK. Aleksander jest bardzo aktywny.

W wolnym czasie lubi jeździć na rowerze oraz pływać. W tygodniu poszerza umiejętności językowe oraz trenuje piłkę ręczną w SPR Oleśnica, co sprawia mu wiele radości. W słuchawkach towarzyszy mu zazwyczaj muzyka młodzieżowa i rockowa. Kocha zwierzęta, nawet te egzotyczne. Pomiędzy różnymi zajęciami znajduje czas na naukę i udziały w licznych konkursach. Pełni również funkcję zastępcy przewodniczącego szkoły. W przyszłości planuje studiować architekturę.


Szymon Wilczyński: o tym uczniu można śmiało powiedzieć, że jest historykiem. Szymon jest laureatem konkursów historycznych organizowanych przez PCEIK: w ubiegłym roku zdobył II miejsce, w tym I miejsce. Ponad to Szymon w tym roku zdobył 4 miejsce w okręgu dolnośląskim w Olimpiadzie Historycznej Juniorów.

Oprócz historii interesuje się geografią i matematyką. Jego hobby to sport, w szczególności koszykówka, którą od paru lat trenuje w KK Oleśnica oraz lekkoatletyka, jazda na nartach i rajdy rowerowe. Lubi poczuć adrenalinę w parkach rozrywki. Uwielbia nowe wyzwania a w wolnym czasie zajmują go gry logiczne, kostka Rubika, planszówki oraz szachy.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Edmund KalecińskiTreść komentarza: Pani lekarz Gizela Jagielska jest specjalistką ginekologii i położnictwa. Ponadto, jak widzę i słyszę, ma predyspozycje oratorskie i filozoficzne wysokich lotów. Gratuluję. Kiedy na zdjęciach zobaczyłem aktywistów antyaborcyjnych przed oleśnickim sądem szukających bożego wsparcia zrobiło mi się ich żal - co z nimi i ich mózgami zrobiły kościelne zagony. Wśród oleśnickich aktywistów nie pojawił się nikt przed sądem, nawet oleśnicki lekarz pediatra radny miejski, aby ludowi wytłumaczyć istotę aborcji. Nawet nie krzyczeli Bóg tak chciał. Ale w Boga rzekomo wierzą. Lekarz zaś swego czasu tłumaczył publicznie wiernym, że kieruje się "zasady Kościoła" w swoim działaniu. Z terenu Polski przyjechało protestować kilku księży z grupką fanatyków antyaborcyjnych. Kaja Godek zwołała na 18.05 grupy antyaborcyjne, o czym doniosły media, a władza miejscowa milczy, powiatowa i miejska. I radny miejski - lekarz, jak widzę cieszy się ze zdjęcia, pokazując paluchami "V". Wykaże się spotkaniem z Kają i jej emisariuszami...? On kibicuje Karolowi Nawrockiemu, czyżby liczył na katolicki cud...?Data dodania komentarza: 14.05.2025, 13:17Źródło komentarza: Gizela Jagielska jedzie do prokuraturyAutor komentarza: Ö-vikTreść komentarza: To mocno, zdrowo odklejony czerwony volvo uczynił.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 13:02Źródło komentarza: Wandale ponownie w akcjiAutor komentarza: MonidłoTreść komentarza: Paździerz fotoplastikon nawet z zakładu wyszedł.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 12:58Źródło komentarza: Promowali Rafała TrzaskowskiegoAutor komentarza: OelsTreść komentarza: Oby.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 12:53Źródło komentarza: Gizela Jagielska jedzie do prokuraturyAutor komentarza: KonioTreść komentarza: Na kowalskiego. Bo jak komus przeszkadzają modlący sie na ulicy muzułanie to wyzywa od nietolerancji. Natomiast jak katolicy odmawiają Różaniec to chce ich karać, zamykać i pałować. Tak kitować umie tylko polityk. HahabahData dodania komentarza: 14.05.2025, 12:38Źródło komentarza: Na kogo zagłosujesz w wyborach prezydenckich?Autor komentarza: chichot historiiTreść komentarza: Za czasów bronsia w urzędzie pracowało dwóch naczelników wydziału którzy dokonali czynu zabronionego. Andrzej M. poświadczył nieprawdę w protokole odbioru oczyszczalni ścieków. Tadeusz S. miał czyn z prawa budowlanego. Dodatkowo w MGK pracowało dwoje pracowników którzy podobnie jak Andrzej M. poświadczyli nieprawdę w protokole odbioru oczyszczalni ścieków.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 12:35Źródło komentarza: Członek komisji został odwołany. Ma na koncie wyrok
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic