Rolnicy będą mogli otrzymać dofinansowanie do mikroinstalacji fotowoltaicznych i wiatrowych oraz pomp ciepła o mocy powyżej 10 kW, ale nie większej niż 50 kW, w tym także instalacji hybrydowych tj.: fotowoltaika wraz z pompą ciepła lub elektrownia wiatrowa wraz z pompą ciepła, sprzężone w jeden układ oraz magazynów energii elektrycznej jako instalacji towarzyszącej.
- Beneficjenci programu mogą ubiegać się o dotacje do 20% kosztów kwalifikowanych, w kwotach do 15 tys. złotych lub do 25 tys. złotych wszystko w zależności od mocy instalacji. Na realizację programu w naszym województwie NFOŚiGW przeznaczył 2,5 mln złotych. Wnioski na wsparcie realizacji projektów należy składać do WFOŚiGW we Wrocławiu przez Portal Beneficjenta a następnie wydrukowany wniosek należy dostarczyć do Funduszu. Nabór potrwa do wyczerpania środków – tłumaczy Łukasz Kasztelowicz, prezes wrocławskiego Funduszu.
O dofinansowanie ubiegać się mogą osoby fizyczne, których łączna powierzchnia użytków rolnych wynosi między 1 ha a 300 ha oraz co najmniej rok przed złożeniem wniosku prowadząca osobiście gospodarstwo rolne, a także osoby prawne (właściciele lub dzierżawcy nieruchomości rolnych), których łączna powierzchnia użytków rolnych zawiera się pomiędzy
1 ha a 300 ha oraz co najmniej rok przed złożeniem wniosku o udzielenie dofinansowania prowadząca działalność rolniczą lub działalność gospodarczą w zakresie usług rolniczych.
Napisz komentarz
Komentarze