“Oleśnicka oferta rekreacyjna powiększyła się o miejsce, na które od lat czekała oleśnicka młodzież – skatepark. Jesteśmy przekonani, że ucieszą się z niego nie tylko miłośnicy sportów ekstremalnych, ale wzorem innych miasta chętnie będą z niego korzystać osoby w różnym wieku.
Wbrew pozorom ten sport nie jest przeznaczony jedynie dla wyszkolonych zawodników. Specjalne tory z przeszkodami, jakie powstały tam do akrobacji na deskorolkach, BMX-ach, hulajnogach, czy rolkach są o różnym stopniu trudności. Można na nich wykonywać najwyższej trudności triki, ale też zwyczajnie, aktywnie i miło spędzić czas na świeżym powietrzu.
W sąsiedztwie skateparku wykonany został pumptruck – tor o specjalnie ukształtowanej, falistej nawierzchni z betonu asfaltowego składający się z zakrętów i muld, do treningów rowerowych. W otoczeniu zainstalowana została mała architektura - ławki, stojaki na rowery, stacja naprawy rowerów. Teren jest oświetlony i monitorowany przez system nowoczesnych kamer.
Pomysł budowy skateparku i pumptrucku był odpowiedzią na potrzeby oleśnickiej młodzieży, która wielokrotnie sygnalizowała, aby takie miejsce powstało w naszym mieście. Koncepcja i projekt były konsultowane z Młodzieżową Radą Miasta, Oleśnicką Rolką i lokalnymi pasjonatami sportów ekstremalnych. Inwestycja wygląda tak, jak oczekiwali tego młodzi oleśniczanie.
Roboty budowlane zrealizowało konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Inżynierii Wodnej i Ochrony Środowiska z Oleśnicy oraz 4Skate Sp. z o.o. z Jeleniej Góry. Projekt wykonała Pracownia Projektów MODUS z Krakowa. Koszt całej inwestycji to 3 mln zł”
Napisz komentarz
Komentarze