Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 17 czerwca 2025 04:56
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pobiegną Tropem Wilczym w Oleśnicy

Oto komunikat organizatorów:
Pobiegną Tropem Wilczym w Oleśnicy

"Klub Biegacza Szerszeń Oleśnica informuje, że 15 sierpnia 2021 roku odbędzie się IX edycja (szósta w Oleśnicy) biegu Tropem Wilczym, ze startem i metą na dziedzińcu Zamku Książąt Oleśnickich.

Przypominamy jednocześnie o zmianie godziny startu. Zaczynamy od biegu dzieci na 800 metrów, które startują o godzinie 9:00 a kończymy Biegiem Głównym na dystansie 5 km, który wystartuje o godzinie 9:45. Biuro zawodów będzie czynne w godzinach 7:00-9:00. Mamy przygotowane 150 pakietów startowych. Więcej szczegółów na plakacie.

Dla chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu mamy jeszcze wolne miejsca, dostępne opcje to: Bieg Dzieci na dystansie 800 metrów, Bieg Pamięci oraz Nordic Walking na dystansie 1963 metry oraz Bieg Główny na dystanse 5 km. Oplata za udział w biegu wynosi 45 zł dla wszystkich dystansów z wyjątkiem biegu dzieci, które za udział płacą 25 zł ZAPISY

Bieg ma na celu przybliżenie historii i uczczenie pamięci żołnierzy polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944-1963. Wydarzenie jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego przez Fundację Wolność i Demokracja z Warszawy, które odbędzie się jednocześnie w około 360 polskich miastach, a także poza granicami naszego kraju. Łącznie pobiegnie pond 75000 biegaczy.

Rywalizacja sportowa zawodników na trasie asfaltowo-szutrowej (z przewagą alejek parkowych), częściowo poprowadzona alejkami parku oraz terenami zielonymi wokół zamku odbędzie się na następujących dystansach:

- 800 m - Bieg Dzieci - start godzina 9:00

- 1963 m - Bieg Pamięci oraz rywalizacja zawodników Nordic Walking (dystans nie jest przypadkowy, jet to odwołanie do roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty - Józef Franczak ps. Lalek), start godzina 9:30

- 5 km - Bieg Główny - start godzina 9:45 - limit czasy wynosi 60 minut.

Dla najlepszych zawodników czekają puchary a dla wszystkich wyjątkowe medale oraz atrakcyjne pakiety startowe.

W związku z panującym stanem pandemii koronawirusa podczas wydarzenia nie będą wydawane posiłki dla zawodników, nie będzie udostępnionej szatni a teren zamku (dziedziniec)dostępny będzie tylko i wyłącznie dla startujących zawodników.

Współorganizatorami wydarzenia są: Fundacja Wolność i Demokracja, Miasto Oleśnica, Zamek Książąt Oleśnickich wraz z Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Oleśnicy.

ZAPISY

Wspólnie i w sportowym duchu uczcijmy pamięć polskich bohaterów.

Czekamy na Was w Zamku Książąt Oleśnickich od godziny 7".

.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Olesniczanin. Jacy są młodzi to wiadomo. Gdy Oleśnica miała ponad 40 tysięcy mieszkańców było jedno LO. Oraz wieczorowe. Jeśli powiat utrzymuje dwa licea to młodzi idą na wygodę. Jeśli powiat postawi na jedno liceum to albo do niego trafią ci najlepsi albo reszta będzie szukała alternatywy. Jeśli nie pójdą do technikum czy liceów zawodowych i będą szukali innych liceów to powiat zaoszczędzi na kosztach utrzymania jednego liceum. A to nie jest mała kwota. Dziś dobry fachowiec wykonujący pracę fizyczną zarabia bardzo przyzwoicie. Nie tylko w Polsce dobrzy fachowcy lepiej zarabiają od urzędników.Data dodania komentarza: 16.06.2025, 22:39Źródło komentarza: SUPERMARKETY? NIE, BĘDĄ INNI INWESTORZY W OLEŚNICYAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Prawnik. Więcej czasu zajmuje ci tłumaczenie niż konkretne działanie. Zrób inwentaryzację wraków na konkretnych parkingach i przypisz je do konkretnych wspólnot. Bardzo często wspólnota ma tylko to co jest w obrysie budynku. A reszta należy do miasta. Wspólnota ma prawo ustawić znak ograniczający czas parkowania pod rygorem holowania auta. Jakie są sądy to znam z autopsji. 5 lat trwa egzekucja kontaktów lub zmiana kontaktów. 5 lat trwał mój proces z byłym pracodawcą. 10 lat trwa teraz proces o zapłatę. Natomiast jeśli ktoś nie potrafi zarządzać wspólnotą, spółdzielnią czy miastem to nie powinien pisać się na te miejsca pracy.Data dodania komentarza: 16.06.2025, 22:29Źródło komentarza: SUPERMARKETY? NIE, BĘDĄ INNI INWESTORZY W OLEŚNICYAutor komentarza: SmutneTreść komentarza: Obecna ekipa sprowadza miasto o ogromnym potencjale do roli prowincjonalnego zaścianka. Nie różnice poglądów różnią ludzi, lecz różnice poziomów.Data dodania komentarza: 16.06.2025, 21:26Źródło komentarza: SUPERMARKETY? NIE, BĘDĄ INNI INWESTORZY W OLEŚNICYAutor komentarza: KrissssTreść komentarza: Kowalski pod ochroną. Nie można go krytykować bo nie puszczą. Brawo wyData dodania komentarza: 16.06.2025, 21:11Źródło komentarza: Gwiazda TVN Turbo w oleśnickim sklepieAutor komentarza: OlllTreść komentarza: GitData dodania komentarza: 16.06.2025, 21:02Źródło komentarza: Gwiazda TVN Turbo w oleśnickim sklepie K Autor komentarza: redaktorTreść komentarza: Od momentu opublikowania powyższego komunikatu zablokowaliśmy dwa kolejne numery IP, a komentarze zostały usunięte. Wpisy próbujące wywołać wyeliminowanych spamerów są daremne i skutkować będą blokadami.Data dodania komentarza: 16.06.2025, 20:46Źródło komentarza: Komentuj, nie zaśmiecaj forum
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic