Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 czerwca 2025 08:11
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prof. Marczyńska po spotkaniu Rady Medycznej: Rekomendujemy przedłużenie obostrzeń w obecnej formie

Szpitale nie mają już rezerw.
Prof. Marczyńska po spotkaniu Rady Medycznej: Rekomendujemy przedłużenie obostrzeń w obecnej formie

Zarekomendowaliśmy rządowi przedłużenie obostrzeń epidemicznych w obecnej formie - powiedziała we wtorek PAP prof. Magdalena Marczyńska z Rady Medycznej po spotkaniu tego gremium. Wskazała, że szpitale nie mają w tej chwili rezerw.

"W ostatnich dniach wygląda na to, że zakażeń jest mniej. Przez szpitale jednak przetacza się obecnie fala hospitalizacji. Jest ona związana z ogromnymi liczbami zakażeń w poprzednich tygodniach. Widzimy też rosnącą falę zgonów. To wszystko powoduje, że zgodnie rekomendujemy rządowi przedłużenie obostrzeń w obecnej formie na kolejne tygodnie" - wskazała prof. Marczyńska.

Przyznała, że nie wie, jaka będzie decyzja rządu w najbliższych dniach. We wtorek zarówno premier Mateusz Morawiecki, jak i minister zdrowia Adam Niedzielski uczestniczyli w zdalnym spotkaniu z radą.

"Są w radzie nawet takie osoby, które stoją na stanowisku, że nie powinno się zdejmować obostrzeń, dopóki nie zaszczepimy wszystkich osób chętnych powyżej 60. roku życia. Zgodni jesteśmy natomiast co do tego, że dopóki nie będzie lepszej sytuacji w szpitalach, to nie za bardzo jest możliwość luzowania rygorów. Wszyscy wiążemy duże nadzieje z przyspieszeniem procesu szczepień w kwietniu" - podkreśliła prof. Marczyńska.

Dodała, że w tej mierze stanowisko ekspertów także jest niezmienne. "Cały czas mówimy o konieczności szczepienia jak najszybciej osób powyżej 60. roku życia. To głównie one umierają na COVID-19. Tu nic się nie zmieniło od jesieni. Nie obserwuję, tak jak moi koledzy i koleżanki, wielu ciężkich przebiegów u dzieci. Konieczne jest natomiast zabezpieczenie seniorów" - dodała specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: hańbaTreść komentarza: 37-letni Ukrainiec kopnął w twarz 11-letniego chłopca. Atak miał miejsce na placu zabaw w Parku Zaczarowanej Dorożki w Krakowie.Data dodania komentarza: 24.06.2025, 20:48Źródło komentarza: Marsz dla Życia przeszedł przez OleśnicęAutor komentarza: EloTreść komentarza: Krzyże można? Można. To i flagi też. Bangladeszu, uzbekistanu, Afganistanu itd. Gości na lewych pisowskich wizach mamy dużo.Data dodania komentarza: 24.06.2025, 20:43Źródło komentarza: Chce usunięcia flagi Ukrainy z sali obrad Rady Miejskiej OleśnicyAutor komentarza: PatiTreść komentarza: Patrząc na różne zagrywki UA wobec PL (zalewanie nas tanią i toksyczna żywnością. Ekshumacje. Rakieta w Przewodowe) to cóż... Wniosek chyba słusznyData dodania komentarza: 24.06.2025, 20:35Źródło komentarza: Chce usunięcia flagi Ukrainy z sali obrad Rady Miejskiej OleśnicyAutor komentarza: PolacyTreść komentarza: Rosyjskim prowokatorom mówimy NIE !!!Data dodania komentarza: 24.06.2025, 19:09Źródło komentarza: Chce usunięcia flagi Ukrainy z sali obrad Rady Miejskiej OleśnicyAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: To jest dobre pytanie . :-)Data dodania komentarza: 24.06.2025, 18:46Źródło komentarza: Chce usunięcia flagi Ukrainy z sali obrad Rady Miejskiej OleśnicyAutor komentarza: zw-kowalskiTreść komentarza: Juras . Jesteś nawiedzony. Cechuje cię analfabetyzm wtórny. Ja napisałem jedynie, że jeśli miasto może ograniczać odległość w jakiej można sprzedawać alkohol to to samo miasto może podjąć uchwałę która nie pozwala określonych manifestacji w okolicach szpitala. Czasami ustawia się znak ograniczający prędkość czy zakaz wjazdu ciężarówek czy traktorów. W tym przypadku można wydać zakaz jakichkolwiek zgromadzeń między szpitalem , szkoła i CUS. I to nie dotyczy tylko tych dziwnych ludzi ale wszelkich.Data dodania komentarza: 24.06.2025, 18:43Źródło komentarza: Mamy prawo do zgromadzeń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Redakcja Oleśnica24.com

Olpress s.c. 56-400 Oleśnica, ul. Młynarska 4B - zobacz szczegóły

Redaktor naczelny: Krzysztof Dziedzic